Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawnienia na kombajn

288 odpowiedzi na ten temat

#141 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:41

Uprawnienia na kombajn Witam kolego Yacenty czyli miałem rację:D co do tych 3,5 metra :)

Edytowany przez milanreal1, 21 wrzesień 2011 - 20:05.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawnienia na kombajn Dzisiaj, 18:51
  •  

#142 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 471 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:52

Uprawnienia na kombajn Niedługo dojdzie do tego ,że na kombajn trzeba będzie nieć tyle papierków co na przewóz materiałów niebezpiecznych.

#143 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:19

Uprawnienia na kombajn

Słyszeliście o jakichś pozwoleniach wydawanych przez wójtów i starostów na poruszanie się kombajnem po drogach gminnych i powiatowych?

Kiedyś o tym pisałem nie jestem pewien jak jest w tym roku, burmistrz czy tam wójt może jedynie zakazać przejazdu z hedrem przez miasto, niby odgórnie jest takie postanowienie że heder trzeba zdejmować a i tak każdy jedzie, no chyba jest większy niż 4.5m to się nie da. W tamtym roku trzeba było niby mieć wykupione oc na mieśiąc, oczywiście sprawne światła koguta i trójkąt i pozwolenie od władz czyli tam wójta czy burmistrza, ale można było wykupić jednodniowe pozwolenie ok 20zł i załatwić sobie pilotaż policji przy przejeździe przez miasto czy duże ważne skrzyżowanie, to nic nie kosztuje, a wtym roku to sie jeszcze nie pytałem.
Mój kolega miał kontrol z arimr i jak zobaczyli kombajn to kazali pokazać zaświadczenie o ukończeniu kursu na operatora kombajnu, tak samo jak na opryskiwacz, nie miał zadzwonił do mnie ja dopiero pokazałem swój powiedziałem że ja jestem u niego operatorem i się dopiero odczepili upierdliwcy
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#144 Share ono1634

ono1634

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 09 lipiec 2011 - 20:36

Uprawnienia na kombajn Witam.Panowie interesuje mnie co trzeba zrobić na kursie kombajnisty żeby zdobyć uprawnienia na kombajn i ile tra kurs?bardzo proszę o odpowiedz

#145 Share Przemek1988

Przemek1988

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 27 lipiec 2011 - 22:00

Uprawnienia na kombajn Witam! Wie ktoś może, gdzie można zrobić uprawnienia kombajnisty we wschodniej wielkopolsce, bądź zachodziej części woj. łódzkiego? pow. turecki. Pozdrawiam!

#146 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja rolnictwa , samochody

Napisany 31 lipiec 2011 - 20:34

Uprawnienia na kombajn Nie masz w pobliżu jakiejś szkoły rolniczej tam odbywają się kursy w łódzkim jak Cię interesuje to 30 km na południe od Sieradza Szkoła Rolnicza Lututów przeprowadza kurs kombajnisty

Edytowany przez milanreal1, 21 wrzesień 2011 - 20:05.
cytowanie poprzedniego posta

SKR Smutny Koniec Rolnictwa

#147 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 20 wrzesień 2011 - 13:33

Uprawnienia na kombajn Witam
Koledzy moze wiecie gdzie w małopolsce mozna zrobic kurs na kombajn??? Szukałem na necie ale zadnego adresu nie znalazłem??
Bede wdzieczny za odpowiedz
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

#148 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 10:12

Uprawnienia na kombajn Jak nie wiecie gdzie można zdobyć uprawnienia na kombajn w waszym województwie, zadzwońcie do swojego ODR i Wam podadzą, tak samo jak z pytaniem gdzie można zdobyć świadectwo na wykonywanie oprysków. Co do uprawnień na kombajn, można je zdobyć, lecz trzeba posiadać prawo jazdy kat T, samo B nie wystarcza :(

#149 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 listopad 2011 - 17:01

Uprawnienia na kombajn Darekpol

Co do uprawnień na kombajn, można je zdobyć, lecz trzeba posiadać prawo jazdy kat T, samo B nie wystarcza :(

I tu Kolego się mylisz. Wystarczy kat. B...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#150 Share astrzak

astrzak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:A wszystko po trochu...

Napisany 11 listopad 2011 - 08:28

Uprawnienia na kombajn Wystarczy samo B. Po nowym roku zaczynam kurs na kombajn. Pytałem sie w tamtym tygodniu to Trzeba miec kategorie B lut T i 500zł :D
Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 16:01

Uprawnienia na kombajn Przez przypadek dowiedziałem się że uprawnienia na kombajn są ważne 5 lat prawda to ?

#152 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 17:23

Uprawnienia na kombajn Nie prawda, są ważne do momentu utraty prawa jazdy.

#153 Share Przemas15

Przemas15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 listopad 2011 - 19:22

Uprawnienia na kombajn dzięki za odp Cenę w ZSR Lututów pani powiedziała 550 zł kat B lub T

#154 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 19:05

Uprawnienia na kombajn Do zrobienia uprawnień na kombajn zbożowy potrzebne są prawo jazdy kat b lub t min. Dawniej jak chodziłem do szkoły część chłopaków robiła uprawnienia na kombajn bez prawa jazdy jednak uprawnienia wydawane były dopiero jak się zdobyło jakąś kategorię.
Kurs jest krótki, trochę teorii, szybki test, jazda kombajnem po placu i tyle.
Uprawnienia na kombajn zbożowy nie są potrzebne do poruszania się nim, o ile się nie mylę polskie prawo nie precyzuje tego. Dobrze je mieć gdy dojdzie do jakiegoś wypadku, wtedy ubezpieczyciel nie wymiga się od pokrycia szkody.

#155 Share Darekpol

Darekpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 432 postów

Napisany 19 listopad 2011 - 14:10

Uprawnienia na kombajn

Darekpol

I tu Kolego się mylisz. Wystarczy kat. B...

Dziwne. Bo zadzwoniłem do ODR podali mi numer do osoby która te szkolenia przeprowadza i mimo tego iż zarobiłby 500 zł poinformował mnie, że posiadając samą kategorię B nie mogę zrobić uprawnień na kombajn :o .... Więc podajcie mi proszę jakiś kontakt na priv do osoby która te szkolenia przeprowadza. Najlepiej z woj kuj-pom. Ale nawet z innej części Polski może być.

#156 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 14:50

Uprawnienia na kombajn dzis dzwoniłem do Odr-u w Czestochowie,zeby rozpoczac szkolenie na kombajn zbozowy,jest potrzebne prawojazdy Kat B lub T.cena 600zł.

#157 Share mateusz779

mateusz779

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 25 listopad 2011 - 15:48

Uprawnienia na kombajn Darekpol sądzę że w odr chodzi im o to że będziesz ciągał za sobą wózek z hederem, kat b uprawnia cię do ciągania przyczepki, jednak dmc zespołu nie może przekraczać 3,5 t. Kombajn jak wiemy razem z hederem, wózkiem będzie ważył ok min 9 t. Jednak kombajn to nie samochód osobowy, nie rozwija tak dużej prędkości. Polskie prawo o ruchu drogowym jest nieprecyzyjne i dlatego wszystko zależy od jego interpretacji. Radzę ci albo poszukać innego ośrodka, albo porozmawiać z odr, tzn jaki przepis określa to że do wydania uprawnień jest potrzebna kat t.

#158 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 17:06

Uprawnienia na kombajn a widzisz jak ja chodziłem do szkoły i mialem przedmiot Prd Prawo o ruchu drogowym,to wylkadowca mowił ze na kombajn zbozowy nalezy miec prawko kat B lub T. nie ma widocznie scisłego wymagania.kazdy czarodziej widze dodaje cos od siebie..co sie mu w głowie uroiło.widocznie tak ma byc i wszystko.a znajomi kombajnisci mowili ze jak mieli kontrol na drodze to uprawnienia i zwykle prawko na kat b policjant mowił wiec Szafa Gra!!! ;)

#159 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 17:44

Uprawnienia na kombajn Heder na wózku nie jest przyczepo w rozumieniu prawa i dlatego się go nie rejestruje tak jak normalne przyczepy.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share kombajnista84

kombajnista84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 519 postów

Napisany 26 listopad 2011 - 18:24

Uprawnienia na kombajn rozżutników do obornika tez nie trzeba podobno rejestrowac ...nie wiem czy to prawda