Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawnienia na kombajn

288 odpowiedzi na ten temat

#121 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 22 maj 2011 - 22:28

Uprawnienia na kombajn Czyli co na kat. T niemożna prowadzić kombajnu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawnienia na kombajn Dzisiaj, 21:04
  •  

#122 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 23 maj 2011 - 14:46

Uprawnienia na kombajn Można bez problemu bo na kat. T możesz jeździć ciągnikiem z przyczepami i pojazdami wolnobieżnymi, a kombajn takim pojazdem jest.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#123 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 maj 2011 - 19:19

Uprawnienia na kombajn ale z koszeniem "legalnym" na usługach gorzej

#124 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 maj 2011 - 19:29

Uprawnienia na kombajn czym innym jest jazda kombajnem po drogach publicznych a czym innym praca - w polu. A jeszcze czym innym coś czego nikomu nie życzę czyli jakiś wypadek.
Lepiej dmuchać na zimne, pójść na kurs, wydać 300, 400 czy 500zł i być strzeżonym pod względem formalnym.

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#125 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 maj 2011 - 19:52

Uprawnienia na kombajn Pierwsze słysze aby kat. T, brała pod uwagę pojazdy tj. kombajn zbożowy, ja robiłem rok temu bo się bałem jeździć po drodze , choć posiadam kat.T , ona nie obejmuje kombajnu zbożowego, @grabcio pojazdami wolnobieżnymi są też ładowarki ,koparki itp. maszyny a nie obejmuje ich kat.T.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#126 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 23 maj 2011 - 19:59

Uprawnienia na kombajn boby nie masz pewności - nie pisz bzdur bo wprowadzasz ludzi w błąd.

http://www.kodeksdro....html#rozdzial1

Dział 4. Artykuł 88, punkt 2.9

2. Prawo jazdy uprawnia do kierowania:
9. kategorii T - ciągnikiem rolniczym z przyczepą (przyczepami) lub pojazdem wolnobieżnym z przyczepą (przyczepami);

wg przepisów kombajn zbożowy to pojazd wolnobieżny

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#127 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 maj 2011 - 20:50

Uprawnienia na kombajn

Pierwsze słysze aby kat. T, brała pod uwagę pojazdy tj. kombajn zbożowy, ja robiłem rok temu bo się bałem jeździć po drodze , choć posiadam kat.T , ona nie obejmuje kombajnu zbożowego, @grabcio pojazdami wolnobieżnymi są też ładowarki ,koparki itp. maszyny a nie obejmuje ich kat.T.

nie no teraz to dowaliles, kombajn nie jest pojazdem wolnobieżnym

pojazd wolnobieżny - pojazd silnikowy, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 25 km/h, z wyłączeniem ciągnika rolniczego;

#128 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:10

Uprawnienia na kombajn Chłopcze nie w tym sensie napisałem poprzedniego posta, łatwo wywnioskować że chodziło mi o to że kat.T nie obejmuje kierowania kombajnem po drogach publicznych. Dwa lata temu nie miałem uprawnień na kombajn , a nasz burmistrz zakazał kierowania kombajnami po drogach chyba że: miał opłacone oc to wtedy był koszt ok 42zł, na miesiąc, w którym akurat były żniwa, i trzeba było jeździć z odpiętym hedrem, i druga opcja można było przejechać przez miasto za pozwoleniem urzędu gminy (koszt ok 20zł)i za pozwoleniem i pilotażem policji, wybrałem tą opcje a wyglądało to tak parę dni wcześniej załatwiłem to pozwolenie, a w dniu w którym miałem jechać poinformowałem policje telefonicznie, że o tej godzinie mam zamiar przejechać przez miasto odcinek ok 2,5km, gdy dojeżdżałem do granic miasta oni czekali na mnie radiowozem i jechali przede mną powoli przez całe miasto, doprowadzili mnie do końca miasta pokazali cześć i pojechali, nie sprawdzali czy mam papiery ubezpieczenie światła nic ich nie obchodziło, rok temu chciałem tak samo już się nie dało, w rezultacie objechałem miasto dookoła, wioskami.W zeszłym roku były takie przypadki że policja zatrzymywała kombajny i sprawdzała uprawnienia kombajnistów, oraz światła przy kombajnach, nic nie plumkali się o heder

Edytowany przez bobytempelton, 23 maj 2011 - 21:13.

Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#129 Share filip94lemken

filip94lemken

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 23 maj 2011 - 21:12

Uprawnienia na kombajn to nie mogłes odrazu tak pisac?? a nie ze kategoria T nie obejmuje kombajnu? jest chyba roznica miedzy tymi dwoma stwierdzeniami, na T mozesz przejechac Polske w wzdłóż i w szerz kombajnem po drogach publicznych, nie publicznych

Edytowany przez filip94lemken, 23 maj 2011 - 21:14.

#130 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 maj 2011 - 04:26

Uprawnienia na kombajn mam pytanko jaka jest frekfencjia zdawalności na kursach kombajnisty :blink: mam zamiar się wybrać :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 27 maj 2011 - 09:02

Uprawnienia na kombajn 200%

#132 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 27 maj 2011 - 21:04

Uprawnienia na kombajn to trzeba sie bedzie wybrac :D papier sie przyda :lol:

#133 Share Xandix

Xandix

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, projektowanie układów elektronicznych, mikrokontrolery, budowa komputerów pokładowych

Napisany 09 czerwiec 2011 - 12:32

Uprawnienia na kombajn Witam.

Panowie jakie są przykładowe pytania testowe na operatora kombajna zbożowego?

#134 Share Antoni

Antoni

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:.motoryzacia .maszyny i ciągniki.elektronika

Napisany 09 czerwiec 2011 - 16:24

Uprawnienia na kombajn pytanie morze byc takie .gdzie w bizonie jest chwytak kamieni

#135 Share wajdek85

wajdek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 16:58

Uprawnienia na kombajn Ja miałem pytanie:
jeżeli widzisz ze w zbiorniku sa polówki ziarna co robisz:
a) zwalniasz
B) podnosisz wyżej heder
c) zwiększasz szczelinę na bębnie młócącym :D

#136 Share wiktor27

wiktor27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 04:37

Uprawnienia na kombajn ja już po kursie :D pytanko na praktycznym miałem następujące.Czynności podczas spawania przy kombajnie :lol:

#137 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 16:43

Uprawnienia na kombajn Słyszeliście o jakichś pozwoleniach wydawanych przez wójtów i starostów na poruszanie się kombajnem po drogach gminnych i powiatowych?

#138 Share DEVID

DEVID

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Kombajny New Holland Zwierzęta Motoryzacja i piękne kobiety

Napisany 27 czerwiec 2011 - 18:40

Uprawnienia na kombajn Ja zrobiłem uprawnienia na kombajny zbożowe w wolbórzu w maju tego roku i mam też jednocześnie do was pytanko instruktor mi powiedział że do 3,5 m z hederem można sie poruszać po drogach publicznych bez jego zdejmowania na wózek ?A na kombajnie można też jeździć na Kat B :rolleyes:Ale nie wolno kosić w polu choć jak wiadomo puki się nic niestanie to jest dobrze i bez uprawnień ja wolałem zalegalizować ten związek zanim coś się wydarzyło :blink:

#139 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:20

Uprawnienia na kombajn Hmm dziś uzyskałem uprawnienia na kombajny zbożowe :rolleyes: .
Ogólnie rzecz biorąc uprawnienia te są niezbędne w razie jakichkolwiek nieszczęśliwych wypadków, pożaru itd.
Do kierowania samym kombajnem wystarczy prawo jazdy kat. B lub T. A więc, dzięki temu możemy swobodnie poruszać się po drogach publicznych. Co innego, zbiór zbóż w polu- wtedy potrzebne są uprawnienia.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 19:46

Uprawnienia na kombajn pamiętajcie tylko ze uprawnienia to jedno a co innego pozwolenia na maszyny ponad gabarytowe :-) tzn ponad 3.5m
oczywiście każdy kombajn ma mieć zdjęty przyrząd żniwny (heder) na czas przejazdu po drodze publicznej