Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Uprawnienia na kombajn

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
267 odpowiedzi na ten temat

#1 batim

batim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 22:02

Uprawnienia na kombajn Mam zamiar zrobić uprawnienia na kombajn ale w obrębie 40 kilometrów nie ma miejsce gdzie można załatwić uprawnień na kombajn.
Jak wygląda takie uprawnienie?

proszę o opinie i pomoc w doradzeniu
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Uprawnienia na kombajn Dzisiaj, 06:03
  •  

#2 PongO

PongO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów
  • 6747248
  • Zainteresowania:1. Rolnictwo
    2. Muzyka (trance wszczegulnosci i pochodne)
    3.

Napisany 03 listopad 2007 - 23:56

Uprawnienia na kombajn u mnie w szkole(w teresinie) kiedys moza by bylo zrobic ale teraz to nie wiem
  • 0

#3 wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 03 listopad 2007 - 23:58

Uprawnienia na kombajn Ja uprawnienie na kombajn robiłem ok 150km od domu i nie narzekałem.. z reszta te unijne szkolenia to sama przyjemność :D
  • 0

#4 pati

pati

Farmer modelarz

• Members
  • PipPipPip
  • 850 postów
  • 9878736
  • Zainteresowania:Rolnictwo, modelarstwo rolnicze, muzyka, straż pożarna, prawo jazdy i szkolenie kierowców.

Napisany 04 listopad 2007 - 12:14

Uprawnienia na kombajn Może popytaj w szkołach rolniczych? :D

W Agro Mechanice rok temu pisało, że uprawnienia sa bezterminowe i kosztują ok. 260zł, ale pewnie znajdzie się taniej. Ja myślę, że cena to uzależniona jest od sprzętu na jakim będzie szkolenie. Heh. pojeździć John Deerem, a samemu mieć Bizonka. :)
  • 0
Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

#5 Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 867 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 13:33

Uprawnienia na kombajn Zapytaj w oddziale ODR.
  • 0

#6 osmy888

osmy888

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 07 grudzień 2007 - 09:17

Uprawnienia na kombajn ja robiełm szkolenie w Radymnie woj. podkarpackie 50 km od domu;) szkolenie fajne, można dowiedzieć się troche ciekawostek o kombajnach. koszt - 400 zł. a egzamin to ustawić sita, napiąć pasy, ustawić wiatry, młocarnię.., czyli sama praktyka. razem 90h. 50 praktycznych i 40 teoretycznych. (tak jest napisane na uprawieniu.) a w rzeczywistości połowa z tego.:rolleyes: ale bardzo fajne szkolenie.
  • 0
a ja mam Fortschritt-a E-512 !!

#7 bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • Guests

Napisany 09 listopad 2008 - 17:10

Uprawnienia na kombajn Uprawnienie wygląda tak,że jest to zwykłe zaświadczenie że jest się operatorem kombajnu zbożowego jest bezterminowe ,a reszta jak napisali koledzy powyżej,jest potrzebne w razie w,,,ubezpieczalni aby nie było kłopotów z odszkodowaniem,jak na drogach to nie wiem raz wystarczała kategoria B zaś C,kto by z nimi nadążył.
  • 0

#8 darek16

darek16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 863 postów
  • 12684979

Napisany 09 listopad 2008 - 18:43

Uprawnienia na kombajn

ja robiełm szkolenie w Radymnie woj. podkarpackie 50 km od domu;) szkolenie fajne, można dowiedzieć się troche ciekawostek o kombajnach. koszt - 400 zł. a egzamin to ustawić sita, napiąć pasy, ustawić wiatry, młocarnię.., czyli sama praktyka. razem 90h. 50 praktycznych i 40 teoretycznych. (tak jest napisane na uprawieniu.) a w rzeczywistości połowa z tego.:lol: ale bardzo fajne szkolenie.

nie gadaj że 90h?
cos mi się wydaje że mniej.
  • 0
AF - to Jest To:)

#9 Henius91

Henius91

Rolnik z pomorza

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 2422 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 19:20

Uprawnienia na kombajn ile??!!!to jest nie mozliwe zeby 90 h. ode mnie ze szkoly jezdza tylko pare dni na te uprawnienia i nigdy w zyciu tyle godzin nie zrobia. ja w maju jaede do Rusocina na kurs i nie jestem pewien ale on chyba jest darmowy bo za to szkola placi. maja tam bizona Z-056 i BS-a.
  • 0
"Ernte gut, alles gut" ...:::KRONE:::...
Valtra - Individually Yours

http://www.youtube.com/user/Henius91 moje filmy

#10 zetorus7441

zetorus7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • 10733721

Napisany 21 listopad 2008 - 19:25

Uprawnienia na kombajn czy wie moze ktos gdzie mozna zrobic uprawnienia w woj. lubelskim??? prosze o pomoc.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 LukeClaas

LukeClaas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • 6039235
  • Zainteresowania:football

Napisany 21 listopad 2008 - 19:44

Uprawnienia na kombajn Słyszałem ze W POM Piotrowice woj.lubelskie można zdobyć uprawnienia.
  • 0

#12 zetorus7441

zetorus7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów
  • 10733721

Napisany 22 listopad 2008 - 15:26

Uprawnienia na kombajn a gdzies blizej pow. hrubieszowskiego????
  • 0

#13 pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1802 postów
  • 15681422
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:12

Uprawnienia na kombajn W powiecie ŁĘCZYŃSKIM w Kijanach bedzie organizowany taki kurs kombajnisty (ja też mam zamiar go zrobić) bo chodzę do tej szkoły . Kurs ma być na BIZONIE SAMPO a koszt ok. 200 zł , ale nie powiem napewno ;)
  • 0

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#14 farmer40

farmer40

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 21:27

Uprawnienia na kombajn ja mam podobne pytanie jak koledzy wyżej, tylko, że chodzi mi o woj. lubuskie, gdzie można tu takie uprawnienie zrobić?
  • 0

#15 monster49

monster49

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 grudzień 2008 - 23:42

Uprawnienia na kombajn Zetorus dowiedz sie w Sitnie tam co roku organizują szkolenia. Ja jestem z okolic Hrubieszowa i jak robilem uprawnienia 3 lata temu to szkolenie zorganizowali w Mirczu także miałem blisko.
  • 0

#16 lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1353 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:35

Uprawnienia na kombajn Panowie potrzebuje konkretnego info, bo ja już całkowicie zgłupiałem ;) Przed świętami byłem w pytać się o kurs na kombajn. I tam powiedziano mi, że choć bym ukończył kurs papierów nie dostane bo nie mam zrobionej kat. T, po ripoście z mojej strony, że kombajn to tak samo jak ciągnik maszyna wolnobieżna i do kierowania tym sprzętem upoważnia mnie kat. B, nawet specjalnie otwarłem jej książeczkę na danym paragrafie. Ale pani z recepcji twardo obstawała przy swoim i dodała jeszcze zupełna dla mnie nowinkę, że nie mogę jeździć kombajnem bo on waży więcej jak 3.5t :P

No i teraz jak to się odnosi do naszych pięknych kurna przepisów, czy w tej szkole mają jakieś braki w dokształceniu czy faktycznie tak jest. Ja już jestem kompletnie zielony co z tymi ludźmi zrobić :)
  • 0

Honda - The Power of Dreams :)

#17 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9346 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:41

Uprawnienia na kombajn Ciągnik to nie jest maszyna wolno bieżna. Dlatego w przepisie jest "ciągnik rolniczym oraz maszyno wolnobieżną"

Maszyna wolnobieżna to maszyna która nie jeździe szybciej jak 25 km/h a ciągniki jeżdżą szybciej (nawet zwykła 360 więcej wyciąga). W przepisie nie ma nic ze 3,5 t dotyczy ciągnika i maszyny wolnobieżnej. 3,5 t dotyczy samochodu.
W szkole muszą się jeszcze douczyć ;)
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#18 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4425 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:41

Uprawnienia na kombajn

czy wie moze ktos gdzie mozna zrobic uprawnienia w woj. lubelskim??? prosze o pomoc.

Zespół Szkół Rolniczych w Potoczku chyba także ;)
  • 0

#19 lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1353 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:45

Uprawnienia na kombajn

Ciągnik to nie jest maszyna wolno bieżna. Dlatego w przepisie jest "ciągnik rolniczym oraz maszyno wolnobieżną"

No o to mi chodziło, tylko z rozpędu nie dopisałem ;) Bo ciągnik to inna kategoria w przepisach :P ale to nie zmienia faktu, że do kierowania kombajnem upoważnia mnie kat. B
  • 0

Honda - The Power of Dreams :)

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9346 postów

Napisany 04 styczeń 2009 - 17:58

Uprawnienia na kombajn Dlatego napisałem

W szkole muszą się jeszcze douczyć ;)

• 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D