szymon17

Pytania do ministra rolnictwa Sawickiego

Polecane posty

szymon17    1

Mam przyjemność spotkania się osobiście z Panem ministrem rolnictwa Sawickim i

związku z tym jeżeli macie jakieś pytania, sugestię mogę mu Je przekazać.

Oczywiście obserwuję nie które tematy forum i mam już kilka własnych.

Czekam na pytania do 11,04,2012 po tym terminie temat zamykam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kozulek2    228

Zapytaj dlaczego agencje rolne nie uznają praw współwłasności majątkowej(małżeńskiej),gdzie wszystkie inne instytucje nie mają z tym problemu...co do problemów z tym związanych to nie trzeba chyba pisać-śmierć współmałżonka(na którego jest bydło) i droga przez mękę gotowa .Dlaczego nic w tym temacie się nie zmienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

fakt to jest problem. Chyba w wielu programach w ramach prow kasa jest dla konkretnej osoby. Jest wymóg 5 lat na przykład przy różnicowaniu. I w przypadku smierci może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz82    3

Jaki rolnik dożyje 67 lat pracując na gospodarstwie?

Za co i dlaczego pod przymusem mamy wykupywać dzierżawy?

Czemu w polsce likwiduje się dzierżawy państwowe kiedy w innych krajach europy funkcjonują i sie mają dobrze?

Orzechy włoskie były teraz drzewka owocowe i trawy bez chodowli, wyłudzanie pieniędzy przez bogatych z miasta-proszę o ukrucenie tego procederu!!! No chyba nie posiada Pan setek hektarów takich upraw?

 

To by były moje pytania jak bym miał możliwość zadania ich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pana ministra spytał, czy prowadzone są prace nad zmianą systemu dopłat bezpośrenich w Polsce, żeby dopłata była do produkcji, a dopłatę otrzymywał ten co rzeczywiście uprawia daną działkę, która jest objęta dopłatami? Obecny system jest nie do przyjęcia, ponieważ dopłaty trafiają np. do ludzi który specjalnie kupili ziemię (najczęściej nie mających nic wspólnego z rolnictwem, którzy często nie mają pojęcia skąd żywność się bierze), aby ją dzierżawić komuś bez umowy i korzystać z dopłat do paliwa rolniczego (które trafia do samochodów osobowych z silnikiem wysokoprężnym, które należą do ww. osób ) i płatności bezpośrednich. Jeszcze miałbym jedno pytanie: żeby obecny system dopłat do paliwa rolniczego uległ zmianie, żeby były inne limity dla rolników prowadzących tylko produkcję roślinną (w tym przypadku zużycie paliwa jest mniejsze), a jeszcze inne dla tych którzy mają produkcję zwierzęcą (w zależności od gatunku zwierząt jakie dany rolnik hoduje). Obecne limity są korzystniejsze dla rolników prowadzących prod. roślinną, w przypadku produkcji zwierzęcej limity jakie są przewidziane na cały rok, są wykorzystywane w ciągu pół roku (a nawet szybciej).

Edytowano przez sebekwolkasos
  • Like 2

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

A ja bym się pana ministra zapytał dlaczego ma gdzieś polskie szkoły rolnicze i dlaczego zamiast zainteresować się sprawą ich likwidacji odpisuje na oficjalne pismo spychologicznym stwierdzeniem ze "nie ma podstaw prawnych" czyli kulturalna wersja "sp***rzaj dziadu" - aby nie być gołosłownym mam na to dokument (odpowiedź na moje pismo do ministerstwa) w którym minister "wypina się" na polskie szkoły rolnicze

  • Like 2

^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yage    2

Prace nad dopłatami bezpośrednimi są prowadzone i prawdopodobnie pod przyszłego roku będą właśnie naliczane do produkcji, a od 2014 ma być jeszcze jakieś inne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akowicz111    159

A ja bym zapytał tego pana Sawickiego -kiedy mu przejdzie ślepota i głuchota ? na pytania rolników nie od dziś zadawane !!! Czy dopiero na koniec jego kadencji może jakieś konkrety ?

Edytowano przez akowicz111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

A ja mam pytanie dotyczące planowanego podatku dochodowego. Jak będzie rozliczana amortyzacja budynków i innych składników majątkowych, które jeszcze nie zdążyły się zamortyzować (np. 10 letnia chlewnia czy 4 letni traktor).

Co z podatkiem gruntowym - czy będzie stanowić on pozycję kosztów uzyskania przychodu?

Co z systemem ubezpieczenia rolników? Zmiany przyjęte w lutym tego roku mają być przejściowe. Czy wiadomo jakie będzie rozwiązanie docelowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dorzucam swoje pytanie:

Co zamierza (o ile zamierza) Pan minister zrobić w sprawie uszczelnienia systemu ubezpieczeń stworzonych dla rolników? Modne jest kupowanie kawałka ziemi przez osoby, które to robią to tylko po to by podłączyć się pod KRUS.Takie uszczelnienie da dużo większe oszczędności dla budżetu niż świeżo wprowadzana zmiana /podwyżka składki/ obejmująca gospodarstwa rolne o powierzchni gruntów rolnych 6 ha przeliczeniowych i więcej, w wysokości 1 zł miesięcznie za każdy pełny hektar przeliczeniowy od każdej osoby ubezpieczonej w gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

co z dopłatami do lini kredytowych MR KZ NT, czy znajdą się jeszcze srodki, i w jakiej wysokosci,

 

czy KRUS zostanie zlikwidowany i kiedy, co z wiekiem emerytalnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ludzie tv nie oglądacie. Rolnik bedzie mógł przejść na emeryturę w wieku 65 kobieta 62. Będą to tzw emerytury szczatkowe. Wypłacane będą z budżetu państwa a nie jak w zus z kapitału własnego. Nie będą to więc niższe emerytury jak w zus tylko takie jak po osiągnięciu planowanego 67 roku zycia.

Ludzie jak już o coś pytacie i chcecie odpowiedź dostać to po pierwsze z sensem a po drugie z umiarem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Reforma dotyczy ZUS-u w KRUS-ie po staremu.

A co do pytania dlaczego przechodząc na emeryturę w KRUS-e do lat składkowych nie liczy się praca (składki do ZUS) a odwrotnie już tak. Wielu rolników którzy mieli kilkanaście lat temu działalność lub pracowali poza rolnictwem nie osiągnie tych 120 kwartałów składki przed wiekiem emerytalnym co będzie skutkowało pracą do 66-67lat i dłużej.

Edytowano przez slaw17

antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danield28    35

@hubertuss a nie jest tak, że rolnicy będą mogli przejść na emerytury cząstkowe i dostaną 50%, tylko po osiągnięciu 67 lat nie będą mieć zmniejszonej docelowej emerytury tak jak ma to być w ZUS dla osób które skorzystały z emerytury cząstkowej...? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Nie jest tak. W krus pobieranie merytury cząstokwej. W praktyce normalnej nie oznacza zmniejszenia po osiągnięciu wieku docelowego. Prościej było by napisać, że rolnik przechodzi na emeryturę w takim i takim wieku. Ale trzeba było trochę zamotać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

a ja mam pytanie może nie tylko do ministra rolnictwa,kiedy wprowadza coś takiego ,ze jak jakaś firma przewiezie kogoś , upada,to nie morze już nowej działalności założyć(staje się zwykłym robotnikiem i koniec), bo na razie jest tak , że jedną ogłasza upadłość, a zaraz gdzie indziej nową działalność otwiera(takich to nazywam nowobogackich biznesmenów) i dlatego w Polsce jest jak jest ,i dlaczego to gdy upada firma wszystkie instytucje bankowe i państwowe mają pierwszeństwo do majątku tej że firmy a nie zwykłe osoby fizyczne,przecież to państwo powinno nas chronić a nie wpędzać w kłopoty. Kolejna sprawa jak zamierza podnieść konkurencyjność polskiego rolnictwa względem UE,mowa była przed wyborami o zrównaniu dopłat,jak się okazało UE umiała zadbać o swoje interesy i dostaniemy jeszcze mniej,kiedy będzie wprowadzone paliwo rolnicze(ulga np o podatek drogowy,bo jeżdżąc po drogach zużywam go w znikomych ilościach niż podczas uprawy),kiedy zmienią definicje rolnika bo na razie te zmiany które wprowadzają chronią tych ,którzy z ziemi zbytnio się nie utrzymują( np rolnik to osoba która musi na rynek wprowadzić towar o wartości min 20 tys.zł).I ostatnie pytanie czy z kredytami preferencyjnymi musi być taki bałagan,już dawno powinny być,każdy coś słyszał ,ale o nich ani widu a ni słychu, i czy będą po 2013roku te kredyty, i czy znowu damy się w tym względzie ograć przed UE

Edytowano przez pabloooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj