aster453

unia kombi 3,7 czy akpil rylec xl 3,5 a może coś innego

Polecane posty

gumaa87    84

WItam. Zastanawiam się nad tym agregatem z unii Kombi. I teraz mam pytanie 3,7 czy 4,2 do eRki 100km. Pola równe jak stół o klasach 2-3. Myśle również nad aresem z zębami, bo ogólnie choruję na agregat z jakimś wałem packera, ale dealer mi odradza twierdząc że ten agregat przeznaczony jest bezposrednio pod siewnik, i nie doprawi pola tak ładnie jak kombi z wałami strunowymi. czy żeczywiscie tak jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

WItam. Zastanawiam się nad tym agregatem z unii Kombi. I teraz mam pytanie 3,7 czy 4,2 do eRki 100km. Pola równe jak stół o klasach 2-3. Myśle również nad aresem z zębami, bo ogólnie choruję na agregat z jakimś wałem packera, ale dealer mi odradza twierdząc że ten agregat przeznaczony jest bezposrednio pod siewnik, i nie doprawi pola tak ładnie jak kombi z wałami strunowymi. czy żeczywiscie tak jest??

Do tej mocy 3.7 wystarczy prędzej pojedziesz to lepiej doprawia.Polecam UG kombi ma kilka rozwiazań których brak w innych agregatach.Waly strunowe dobrze doprawiaja z koleji wał packera służy raczej do zagęszczania .Posiadam obydwa agregaty które Cię interesują.Agregat typu ares sieje wylącznie w kombinacji z siewnikiem +wał croskil na przednim tuzie i w takim układzie pole jest dobrze doprawione i posiane w jednym przejeździe,Jeśli masz zamiar uprawiać a następnie osobno siać to zdecydowanie UG kombi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba0707    7

kolego a nie myślałeś może o expomie lech masywny agregat dobrze wykonany i ponad 20% tańszy od uni i jak dla ciebie 3,6 szerokość by wystarczyła ja mam taki tylko 4,2 do renault 110,54

a co do agregatu do r-ki to wydaje mi się ze powinna dać redę z 4,2 w polu tylko czy nie będzie za ciężki ja tego 4,2 jak zaczepiłem do 904 to przód w gore idzie mimo kompletu obciążnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian955    13

Witam panowie mam dylemat jakiej szerokości wsiąść agregat Unia kombi 3 czy 3,7  na średnio i ciężkie ziemie woj. Lubelskie okolice Chełma, do ciągnika 75km. Proszę o szybką odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr291179    2

Kolego sam kiedyś stałem przed podobnym dylematem tyle że ja miałem możliwosc przetestowania 3m i 3,7 i zdecydowanie na kożysc 3m jak na traktor 75km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZetorPower    0

Witam panowie mam dylemat jakiej szerokości wsiąść agregat Unia kombi 3 czy 3,7  na średnio i ciężkie ziemie woj. Lubelskie okolice Chełma, do ciągnika 75km. Proszę o szybką odp.

 

Czesc jestem z twoich okolic i znam te ziemie i sam ciagam 3.6 ciagnikiem 105KM po burowinie i po gorkach i ma co robić bierz 3m do swojego ciągnika jeżeli ma napęd to da sobie radę


zetor 7211  zetor 10540  zetor 11441  zetor 18345  XTZ T-150K

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian955    13
Dnia 23.01.2017 o 19:18, Piotr291179 napisał:

Kolego sam kiedyś stałem przed podobnym dylematem tyle że ja miałem możliwosc przetestowania 3m i 3,7 i zdecydowanie na kożysc 3m jak na traktor 75km.

Dzięki kolego za odpowiedz i taki wziąłem 3M :)

 

Dnia 23.01.2017 o 22:13, ZetorPower napisał:

 

Czesc jestem z twoich okolic i znam te ziemie i sam ciagam 3.6 ciagnikiem 105KM po burowinie i po gorkach i ma co robić bierz 3m do swojego ciągnika jeżeli ma napęd to da sobie radę

Tak ma napęd na przód :) dzięki za odpowiedz wziąłem 3M 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
    • Przez Jędrek1111
      Szukam opinii na temat agregatu apsp od agrotom . Szczególnie interesuje mnie wytrzymałość ramy i belek łączących wał z ramą główną 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj