Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki ciągnik 60-70km na modernizację??

28 odpowiedzi na ten temat

#21 Share patrick30

patrick30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:36

Jaki ciągnik 60-70km na modernizację?? ..fakt z tym najtańszym NH (seriaTD5000) jest coś nie tak ,za dużo słychać o awariach ...a tak wogóle to bardzo dziękuje za Wasze sugestie ,są naprawde cenne ...jak się trochę obrobimy trzeba poprostu objechać dealer_ów odpalić sprzęciki ,pojeździć po placu i poprostu wybrać taki który najlepiej przypadnie do gustu (tak np. jakarekpl3 wybrał Kubotę)
i obiecuje ,że zetorka też :)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki ciągnik 60-70km na modernizację?? Dzisiaj, 06:23
  •  

#22 Share kazimirz11

kazimirz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 20:23

Jaki ciągnik 60-70km na modernizację?? Witam,

Myślę nad zmianą ciągnika i obecnie zastanawiam się nad dwoma ciągnikami:

-Massey Ferguson 3625(69kM) i Zetor Proxima 70
Chciałbym się dowiedzieć jakie są aktualne ceny(chociaż w przybliżeniu), jakie mają spalanie owe ciągniki i czy są mocno awaryjne?
Jeśli możecie piszcie swoje opinie i ewentualnie polecajcie jakieś inne sprzęty...
Pozdrawiam.

#23 Share Darek578

Darek578

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 21:38

Jaki ciągnik 60-70km na modernizację?? Blisko mnie jest jeden 3635 S i właściciel sobie chwali.

P.S A jesli chodzi o inne to ja zdecydowałem sie na Claasa Nexosa 220 na pierwszy rzut oka wyglada na solidnie zrobionego, tylko troche długi czas realizacji zamowienia 4 miesiące.

Edytowany przez Darek578, 20 kwiecień 2013 - 21:41.

#24 Share krowka62

krowka62

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 381 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 05:29

Obawiam sie, ze kubota okaze sie nie wypalem w momencie gdy potrzebny bedzie serwis i cesci po gwarancji, nie oszukujmy sie jezdzi tego bardzo malo w calej europie, malo kto produkuje chocby czesci w zamienniku, z racji tego czesci beda cholernie drogie. Nie widze sensu pakowac sie w kubote majac tyle alternatyw, tym bardziej ze to drogie maszyny

Z tego co wiem Kubota opuściła ceny na części zamienne i materiały ekploatacyjne o samych ciągnikach nie wspomnę. Kubot coraz więcej jeżdzi tego po Europie i rynek części też się zrobi na to, a z drugiej strony stać Cię na ciągnik stać to powinno też na serwis do niego. A do innych marek też są części drogie niestety, i nie ma znaczenia czy tj DF, Massey, Kioti, ZEtor itd

#25 Share patrick30

patrick30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 luty 2014 - 11:09

Jaki ciągnik 60-70km na modernizację?? Witam ponownie...jeszcze nie kupiłem ciągnika od czasu założenia tematu bo maksymalnie przedłużałem w ARIMR ale teraz stoję pod ściańą :) :
mam 3 propozycje z ciągników które są od ręki (nie sprzedane z roku 2013): 1. STEYER Kompakt 2065s (65Km) ceny jeszcze nie znam
2. Lamborghini R2.60 cena coś ok.127 tyś (brutto) 3. John Deere 5065e w tej nowej fabrycznej kabinie z nową skrzynią Speed Shift ( rewers+prędkość do 38km/h) . Chodzi mi o: najmniejsze spalanie, skrętność i najmniej awaryjny.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 994 postów

Napisany 02 luty 2014 - 13:18

Jaki ciągnik 60-70km na modernizację?? tu masz o steyr: http://www1.steyr-tr.../Kompakt-S.aspx
Ja osobiście wybrał bym steyr'a z uwagi na niskie spalanie, myślę też że z awaryjnością nie będzie problemów.

#27 Share hodowcamlody

hodowcamlody

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza i hodowla bydła

Napisany 02 luty 2014 - 15:03

Jaki ciągnik 60-70km na modernizację?? ten steyr to odpowiednik chyba nht4 lamborghini ma skrzynię 5 biegową z rewersem, u mnie popularne takie maszyny bo to chyba następcy same rollera i dorado ;) tak więc w sam raz mały zgrabny i mocny. w S 4TI w L 3T, pojemnościowo tylko 200cm3 mniejszy, wydajniejsza hydraulika w L, ale ciśnienie o 10bar większe w S, udźwig ma większy L o 200kg (3t), wagowo L chyba 400kg cięższy niższy o 4cm, długość ta sama i rozstaw też. DF powinien być ekonomiczniejszy ale kabina ciaśniejsza.

#28 Share patrick30

patrick30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:15

Jaki ciągnik 60-70km na modernizację?? ...na wydajności hydrauliki czy nośności podnośnika aż tak bardzo mi nie zależy gdyż nowy traktor ma zastąpić ursusa 3512 w uprawie warzyw i ziemniaków, ma być na węższym ogumieniu o rozstawie max 140cm (nie będzie pracować z TURem). Każdy ztraktorków tej klasy przewyższa parametrami 3512.
Zdaje sobie sprawę ,że żaden z nich nawet się nie zbliży do spalania ON w lekkich pracach do 3512 ale chce wybrać z jak najmniejszym, następnie ma być bardzo skrętny no i mało awaryjny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share patrick30

patrick30

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 02 listopad 2014 - 09:47

Witam ponownie...w marcu kupiłem nowy traktor , wybór padł na STEYR Kompakt S65 i chciałem podzielić się moimi spostrzeżeniami z użytkowania go od przeszło pół roku. Zrobiłem nim ok. 350h licznikowych. Na samym początku zrobiłem pomiar spalania metodą : zalanie pod korek ilość godzin i ponowne zalanie pod korek i przy lekkich pracach typu: rozsiewanie nawozu sadzenie ziemników  spalił 2,89 litra/h :)) .  Poniżej wymienie w punktach zalety oraz wady wg mnie:

Zalety:

- małe spalanie

- bardzo zgrabny, zwrotny ,skrętny

- bardzo wygodna kabina:

>fotel pasażera z boku ,spokojnie wygodnie "podrużują" dwie osoby na pole

> bardzo dobre rozmieszczenie i wygodne korzystanie z wszystkich dźwigni

> bardzo lekko wchodzą biegi

>  wydajna klima

> szyberdach

- lekko i sprawnie działające mechaniczne załączanie rewersu hydraulicznego ;

- ciągnik idealnie wpasował się jako następca U 3512 , minimalny rozstaw kół wyszedł tyle samo co w U3512 czyli: 138cm i ma taką samą szerokość opon: 12,4

- dla mnie bardzo ważne: łatwo można sięgnąć z fotelu kierowcy do regulacji  opryskiwacza zawieszanego i nimi sterować (np. ciśnieniem)

Wady:

- jest jedna :  nie ma regulacji szybkości opuszczania podnośnika  i nie zbyt precyzyjne działanie sterowania wysokości podnoszenia.

Jak dźwignia chodziła lekko to opuszczała mi się samoczynnie jakaś cięższa maszyna podczas jazdy z nią po dziurach. Jak serwis dokręcił bardziej śrubę to maszyny się już samoczynnie nie opuszczają ale za to ciężej chodzi dźwignia podnośnika i jak chcę delikatnie zmienić wysokość pracy maszyny to się

trzeba z nią trochę siłować . Jednak po przesmarowaniu i przepsikaniu (4WD) tego układu chodzi to w miarę.

Narazie tyle ,jak macie jakieś pytania na temat tego steyer_ka to służe pomocą.

Załączone miniaturki

• ste1.jpg

Dodaj odpowiedź