Skocz do zawartości

Zdjęcie

Massey brak hamulców 6xx

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 11:26

Massey brak hamulców 6xx Witam niedawno zakupiłem Masseya 690 jednonapedowego i mam mały wyciek z prawego koła (trzeba wymienić uszczelniacz) i brak hamulców w tym kole.
Czy ktoś się orientuje czy to może być jakoś powiązane? Czy tam są hamulce takie normalne tj mechaniczne , bęben , szczeki itd. Czy jest to jakoś inaczej zrobione i przyczyna może być inna np: coś zapowietrzone a nie zużyte okładziny. Trochę jeszcze jest poprawek w instalacji elektrycznej a mianowice brak kierunkowskazów i wskaznik paliwa nie działa ale z tym myślę że sobie poradzę.

Aha może mi jakiś użytkownik wyjasni jak działają wajchy od TUZ-a bo jak podnoszę tą bliżej siedzenia to jak podniosę na maxa to czuć jakby nadal podnosiło aż ciągnik lekko przygasza i nie wiem i nie wiem gdzie jest położenie neutralne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Massey brak hamulców 6xx Dzisiaj, 07:36
  •  

#2 Share pasiu66

pasiu66

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Komputery, Internet

Napisany 01 kwiecień 2012 - 11:38

Massey brak hamulców 6xx Jak poszedł olej na szczęki to się nie dziw, że w tym kole nie masz hamulców. Po prostu bęben się ślizga a nie hamuje.

#3 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:35

Massey brak hamulców 6xx ok tak myślałem! tylko czasem są jakieś inne to dopuki nie rozbiorę to się nie przekonam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share aspartan

aspartan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 22:28

Massey brak hamulców 6xx Te hamulce pracują w oleju. Co do uszczelniacza i hamulca to przypadek ja bym tego nie łączył. Rozłącz pedały hamulca i zobacz czy ten od tego koła stawia opór, jeśli nie to sprawdź poziom płynu, lub czy się nie zapowietrzył cylinderek. Ewentualnie zamień przewody przy pompkach hamulcowych. Najprościej wejdź pod ciągnik i niech ktoś wciśnie hamulec zobacz czy cylinderek odpycha ramie hamulca. Oczywiście podłuż coś pod koła aby bezpiecznie wyjść ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 18 kwiecień 2012 - 15:04

Massey brak hamulców 6xx dzieki aspartan jak bede u rodzicow to zobacze. W kabinie w sumie stoi plyn do hamulcow tzn pewnie poprzedni wlascicel cos dolewal bo pewnie mu nie dzialaly. Mam tez jakies zwarcie w instalacji elektrycznej ktos cos zle pospinal bo swialta wariuja ale to juz dluzsze grzebanie. Przydal by sie jakis schemat ale coz jak nie ma to nie ma.