Polecane posty

Wojtek026    76

a co z usługami nie mam szkolenia ani opryskiwacza z atestem zabieg może mi wykonać sąsiad to co ja wtedy mam wpisać w rejestr zabiegów czy tylko wykonawca oprysku to robi, czy ja na siebie kupuje środki czy on?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

a jak niemam faktury zakupu ??? bo brane na sasiada zeby wat odliczyc??

No to możesz pryskać i prowadzić ewidencje środków ale w razie kontroli tłumaczyć sie tym, ze pożyczasz od sąsiada ten właśnie opryskiwacz i on pokazuje fakture, bo wazne jest to zeby pryskać opryskiwaczem sprawnym techiczne(z ważnym atestem). Sąsiad ma firmę czy jest rolnikiem na vacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

No to chyba jak nie ma firmy to moze Ci go użyczać. Bo nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć w razie kontroli. Chyba, ze byś go odkupił tylko na papierze, ale ten sąsiad musialby i tak wystawić fakturę Tobie i zapłacić vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Po co sobie utrudniać życie ? Zdaje się że szkolenie to powinieneś mieć . Prowadzisz ewidencję , a sąsiad robi Ci usługi , ale nie odpłatnie . Trzeba napisać oświadczenie że bezpłatnie , żeby US się przypadkiem nie czepił i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Zetorki z tym użyczaniem to tez nie jest tak ze możesz za darmo użyczasz ile chcesz i bez końca bo na to tez jest limit. A po drugie jeśli ktoś nam wykonuje coś za darmo to zgodnie z naszym prawem podatkowym to tak jakbyśmy zarobili bo otrzymujemy usługę za darmo i powinno się wtedy odprowadzić podatek

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 O użyczaniu nie napisałem , bo nie wiem , a co do usługi to tak robiłem . A i jeszcze kontrolerzy chcieli zdaje się ksero Mojego atestu i szkolenia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam8056    6

a co z usługami nie mam szkolenia ani opryskiwacza z atestem zabieg może mi wykonać sąsiad to co ja wtedy mam wpisać w rejestr zabiegów czy tylko wykonawca oprysku to robi, czy ja na siebie kupuje środki czy on?

 

Kilka lat temu jak miałem kontrole i sąsiad mi pryskał to musiałem przywieść im papiery od opryskiwacza i uprawnienia tego co pryskał, i wiadomo musiała być uzupełniona ewidencja .Ważne jest żeby była wpisana przyczyna pryskania i dokładna nazwa tego czym było pryskane.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    679

Orientujecie się czy  osoba prywatna może zrobić uprawnienia na to aby robić przeglądy opryskiwaczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Moze. poczytaj rozporządzenie o badaniu opryskiwaczy zobacz jakie sa wymagania ile kosztuje sprzęt to Ci sie odechce

Edytowano przez Ksawery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Jaki sprzęt? Ja tam nigdy nie widziałem u kontrolującego innego sprzętu jak długopis 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

To kiepsko ,na stacjach diagnostycznych masz tzw. stoły ,ale u rolnika na wyjeżdzie minimum to menzurki i niezłe zaplecze części w aucie ,albo robisz to dobrze albo rozdajesz tylko naklejki za kase

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Może i sprzęt i zaplecze posiada ale jak poprosiłem o sprawdzenie to diagnosta powiedział że dosyć już wody nalało (akurat było po deszczu albo padało właśnie - nie pamiętam dokładnie) i jedynym sprzętem okazał się długopis tak jak piszecie. Nawet dokładnie nie obejrzał żeby ocenić stan wizualny. Żeby nie to że akurat poprzednie badanie już się skończyło raczej podziękowałbym za taką usługę i czekał za inną firmą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

Pocytajcie rozporządzenie to będziecie wiedziec o jakim sprzeciw mowie bo nie chce mi sie wymieniać jest tam tabela. Co jest faktem ze stacje nie używają sprzętu to badan bo tylko biorą kasę ale sprzęt ten jest potrzebny bo jak zakladzasz stacje to masz kontrole z piorinu i oni sprawdzają czy to masz i czy spelnia wymogi rozporządzenia i norm rozumiecie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOKAN    13

Tak się składa że prowadzę taką atestację. I powiem tak. Ludzie nie chcą aby maszyna była sprawdzana, liczy się dla nich tylko papier. Jak się umawiam z klientem na atestację to mówię żeby był umyty, filtry wyczyszczone itd. to oni zdziwko że po co to. I zawsze praktycznie zawsze muszę ludzi uświadamiać o co się rozchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikcom20    190

Jak się ma aktualny przegląd opryskiwacza do rozbudowy go o dodatkowe sekcje i większą szerokość? Czy po zwiększeniu szerokości będę musiał zrobić nowe badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Trochę odświeżę temat zapewne słyszeliście że od 1 stycznia zmieniły się przepisy i aby zrobić atestację opryskiwacza trzeba się nim zgłosić do uprawnionej stacji kontroli... czyli kolejny głupi przepis bo już widzę jak będą dostarczac opryskiwacze do takich stacji na atestację będzie jeszcze więcej bez atestu, na dzień dzisiejszy w wykazie podmiotów uprawnionych do takich badań na stronie PIORiN jest tylko 125 punktów w całej Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aktis    319

to miało być w żartach powiedziane, ale nie wiem czy te ograniczenia to nie kolejny krok większego planu. Poza tym Żielony Ład tuż tuż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

A ile substancji aktywnych wypada i wypadnie przykładowo mankozeb, benalaksyl, tiachlopryd itd

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez leszek1981
      Zakładam ten temat bo robie opryskiwacz ciągany 2000 l. Chce zrobić zaczep kopiujący ślady ciągnika i mam pytanie do posiadających takie zaczepy - czy u was opryskiwacz  trafia dokładnie w ślad ciagnika . Czy odległość osi opryskiwacza do osi skretu jest równa odległości  osi skretu do tylnej osi ciagnika .
    • Przez BOOGY93
      Witam wszystkich 
      Moje pytanie jest krótkie. Chcę kupić opryskiwacz. Nie ukrywam że wolałbym zaczepiany i najlepiej z beczką 2000 litrów ale niestety słyszałem opinie że takie opryskiwacze źle się zachowują na przechyłym terenie i mogą się po prostu przewrócić... Jeśli chodzi o zawieszany to w grę wchodzi nie większy niż 1300 litrów ponieważ niestety ciągnik może być za mały aby podnieść większy... Tak więc jaki na górki? Czy to prawda że ciągany może się przewrócić? Czy większe prawdopodobieństwo jest że to np ciągnik z zawieszanym straci stabilność? 
    • Przez Kacper6400
      witam szukam firmy która zajmuje się naprawą sterowników, oraz kompleksową modernizacją opryskiwaczy .
    • Przez mrursusc330
      siemka grupowicze ma pytanie ile powinno mniej wiecej kosztowac piaskowanie ramy i lanc opryskiwaca 300l bo zawiozłem do piaskowania i facet mi powiedział ze on za tą usługe chce 600zł wydaje mi sie ze jest to przesada i tak mysle spytam moze akurat ktos miał z tym styczność 

    • Przez keis71
      Witam.Posiada ktoś z użytkowników instrukcję obsługi sterownika EH2  CAS.2.System do opryskiwacza Douven.Chodzi mi o ustawianie ilości cieczy na hektar.(górny panel na zdjeciu).Za pomoc byłbym wdzięczny.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj