Skocz do zawartości

Zdjęcie

Atestacja opryskiwaczy

66 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 19:06

Atestacja opryskiwaczy Koledzy może macie jakieś pomysły na mój kłopot. Mam Jogusłowiański stary opryskiwacz (rama pomarańczowa a bak srebrny) i wymieniłem w nim rozdzielacz na polski i teraz nie mogę ciśnienia uzyskać. Mam góra 1bar

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Atestacja opryskiwaczy Dzisiaj, 20:01
  •  

#22 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 23 czerwiec 2012 - 20:23

Atestacja opryskiwaczy Jak go podłączyłeś?
Być może masz za dużą dysze w mieszalniku albo jest załączony rozwadniacz.

Edytowany przez asharot, 23 czerwiec 2012 - 20:24.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#23 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 24 czerwiec 2012 - 20:04

Atestacja opryskiwaczy Wymieniłem tylko sam rozdzielacz i zegar a reszta oryginalna. I podpiełem tak jak był stary

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 25 czerwiec 2012 - 11:09

Atestacja opryskiwaczy „Risto”
Zerknij na prywat, trochę za bardzo się rozpisałem, a nie chce zawalać forum.

#25 Share eti1997

eti1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla zwierząt

Napisany 15 maj 2013 - 20:39

Atestacja opryskiwaczy Witam mam mały problem zauważyłem że w moim opryskiwaczu przegląd skończył się rok temu i mam pytanie co teraz mam zrobić. I jak wogóle wygląda taki przegląd mógł by mi ktoś to jakoś wyjaśnić ?? :) Za wszystkie odpowiedzi z góry Dziękuję.

Połączony

Edytowany przez MAT912, 15 maj 2013 - 21:52.

Sprzedam Duński Siewnik Stegsted zdjęcia na moim profilu w "O Mnie"

#26 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 15 maj 2013 - 20:55

Atestacja opryskiwaczy Przede wszystkim musisz mieć sprawny opryskiwacz dobre końcówki i ciśnienie, dzwonisz do piorin-u i przyjeżdzają do ciebie i robią przegląd ewentualnie poszukaj prywatnej osoby co robi przeglądy (tacy bardziej przymykają oko jak coś nie gra) ja miesiąc temu płaciłem 100zł z dojazdem do domu.

:) :)

#27 Share eti1997

eti1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:02

Atestacja opryskiwaczy Aha to już bardziej rozumiem a jak wygląda ten wogule przegląd ? I jeśli coś by się teraz stało np kontrola w gospodarstwie to mógł bym dostać jakąś kare za brak przeglądu ?

#28 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:04

Atestacja opryskiwaczy Już kilka razy miałem podbijany przegląd, a do dziś nie wiem jak wygląda. Do mnie przyjeżdza koleś (nie muszę mysleć o terminach, sam dojeżdża jak poprzedni przegląd sie konczy/ ostatnio skończył) zwykle bez zapowiedzi. I zawsze trafia, że jakaś trucizna mi została nie do końca zużyta w opryskiwaczu.
I sam stwierdza: To nie będziemy wylewali, ja tylko spisze numerki, wypisze papiery i na tym kończymy sprawę.

Ale gdyby miał przeprowadzić rzetelne badanie, to pewnie sprawdziłby manometr czy pokazuje dobre ciśnienie, końcówki czy dobrze rozpylają i równo dozują ciecz (a nie ze jedna bardziej zużyta, inna mniej i oprysk jesst nierównomierny), plus oczywiście ewentualne przecieki.

Edytowany przez nunu85, 15 maj 2013 - 21:08.

#29 Share eti1997

eti1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:08

Atestacja opryskiwaczy A macie jakieś namiary na osoby prywatne z wielkopolski które robią takie przeglądy ? Jeśli tak proszę o podesłanie mi na pw jakiś informacji.

#30 Share farmervip

farmervip

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1039 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:13

Atestacja opryskiwaczy Raz miałem gościa z piorin-u to chciał połowe opryskiwacza wymienić a teraz przyjechał prywatny to sąsiada opryskiwacza nawet nie włanczał tylko papier wypisał

Co do kontroli to kary jakieś nakładają ale nie wiem jakie, o atest zapytaj w najblizszym odr lub poszukaj w necie kto robi u ciebie

:) :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share eti1997

eti1997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 15 maj 2013 - 21:21

Atestacja opryskiwaczy U mnie z opryskiwaczem wszystko gra tylko najbardziej o ten przegląd mi chodzi i o kogoś co by mi wypisał te papiery.

#32 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 15 maj 2013 - 21:28

Atestacja opryskiwaczy w odr ci doradzą i napewno dadzą namiar na gościa który się tym zajmuje

#33 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 15 maj 2013 - 21:45

Atestacja opryskiwaczy

Już kilka razy miałem podbijany przegląd, a do dziś nie wiem jak wygląda. Do mnie przyjeżdza koleś (nie muszę mysleć o terminach, sam dojeżdża jak poprzedni przegląd sie konczy/ ostatnio skończył) zwykle bez zapowiedzi. I zawsze trafia, że jakaś trucizna mi została nie do końca zużyta w opryskiwaczu.
I sam stwierdza: To nie będziemy wylewali, ja tylko spisze numerki, wypisze papiery i na tym kończymy sprawę.

Ale gdyby miał przeprowadzić rzetelne badanie, to pewnie sprawdziłby manometr czy pokazuje dobre ciśnienie, końcówki czy dobrze rozpylają i równo dozują ciecz (a nie ze jedna bardziej zużyta, inna mniej i oprysk jesst nierównomierny), plus oczywiście ewentualne przecieki.

po co ty to piszesz ?.. myśl chłopie jak nie chcesz kłopotów...

#34 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 15 maj 2013 - 22:09

Atestacja opryskiwaczy Jakie miałbym mieć kłopoty? Opryskiwacz mam sprawny. Jak ktoś z Piorin-u chce, to moze przyjechac i mi go kontrolować do woli, tego się nie obawiam.
Bardziej człowiek, który robi takie badania miałby problemy, a to już nie moja brożka. JAk lubi ryzykować w zamian za łątwą kasę, to niech ryzykuje.
Z resztą, po tym co napisał farmervip, to widać, że więcej jest takich leniwych kontrolerów, nie tylko ten u mnie.

#35 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 16 maj 2013 - 06:14

Atestacja opryskiwaczy to tak jak z przeglądami samochodów jest niestety. Wymagania wcale nie są wielkie jeśli chodzi o opryskiwacz, kompletne oznaczenia, osłony, szczelność układu, czystość, prawidłowe działanie manometru i zaworu, odpowiednia ilość filtrów no i sprawne rozpylacze, to tak wiele? A najlepsze jest to, że większość tych rzeczy i tak jest konieczna, żeby dobrze pryskać, bo jak ustalisz dawkę mając zwalony manometr albo filtr, albo jak pryskać z zapchanymi filtrami czy rozkalibrowanymi rozpylaczami? I tak musicie zapłacić i tak, więc niech taki "prywaciarz" na te pieniądze uczciwie zarobi a nie dostaje je za damski ch... On nie robi dobrze wam, on robi dobrze sobie, zarobi a się nie narobi.

#36 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:24

Atestacja opryskiwaczy

Jakie miałbym mieć kłopoty? Opryskiwacz mam sprawny. Jak ktoś z Piorin-u chce, to moze przyjechac i mi go kontrolować do woli, tego się nie obawiam.
Bardziej człowiek, który robi takie badania miałby problemy, a to już nie moja brożka. JAk lubi ryzykować w zamian za łątwą kasę, to niech ryzykuje.
Z resztą, po tym co napisał farmervip, to widać, że więcej jest takich leniwych kontrolerów, nie tylko ten u mnie.

nie obawiasz się?.. a to co tam zostaje w opryskiwaczu to co ?...a Ty nie jesteś leniwy i nie idziesz na łatwiznę skoro,, truciznę ,, zostawiasz w zbiorniku ?...rób tak dalej a skończy się ta sielanka dla wszystkich

#37 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1164 postów

Napisany 16 maj 2013 - 13:33

Atestacja opryskiwaczy No przepraszam bardzo, a ty co zrobisz w takiej sytuacji: Jest ładna pogoda, warunki sprzyjają, wiec wyjeżdzasz pryskać pole. Nie mija 10 minut, a tu patrzysz na zachodzie idzie wielka czarna chmura i pewnie będzie padało. To co w takiej sytuacji zrobić? Pryskać tylko po to, żeby deszcz za chwile zmył?

No nie przesadzaj prosze.

A z resztą czy jest w prawie jakis zakaz przechowywania rozrobionej substancji w zbiorniku przez noc, żeby opryskać drugiego dnia (bo np warunki przestały sprzyjać/ przyszedł nagły wiatr czy po prostu zrobiło się ciemno?)
Sądzę, ze nie ma.
Powiem wiecej, ja w tym nic złego nie widze.

#38 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 16 maj 2013 - 15:31

Atestacja opryskiwaczy co do tych firm robiących atestacje opryskiwaczy to wejdzie na stronę waszego PIORINu i tam napewno jest.
U mnie np mam wszystkie tutaj: http://piorin.gov.pl/index.php?pid=984
Lista co roku aktualizowana.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#39 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów

Napisany 17 maj 2013 - 06:40

Atestacja opryskiwaczy nunu nawet gdyby prawo nie zakazywało, to na etykietach środków masz napisany czas przechowywania roztworu substancji, z reguły nie przekracza on 24 godzin. Niestety wielu robi tak, jak Ty, a potem robi się na forach szum, że ten czy tamten środek nie działa albo spalił roślinę, że producenci opryskiwaczy są do bani, bo a to się węże "rozpuszczą", a to filtry i rozpylacze zapychają, pompę szlag trafił itp. A to wszystko tylko dlatego, że nie chciało się wejść na któryś z darmowych serwisów pogodowych i sprawdzić godzinową prognozę dla swojej miejscowości (twoi przodkowie musieli wróżyć z chmur, Ty masz satelity do dyspozycji i nie korzystasz).
Tu aż się prosi o cytat z mojej nauczycielki od informatyki z liceum - wsadzić ch... w dziurę w płocie i się dziwić, że drzazgi powchodziły...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share kozulek2

kozulek2

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1532 postów

Napisany 17 maj 2013 - 13:32

Atestacja opryskiwaczy on pewnie uprawnienia (szkolenie ) zaliczył tak samo jak atest na opryskiwacz :D :D.

Dodaj odpowiedź