Polecane posty

yacenty    3828

Witam,

jest taki oto problem.

 

Brat kupił nowy opryskiwacz. Przy zakupie jeśli chodzi o dokumenty dostał tylko fakturę i 2 instrukcje.

Nie ma dokumentu - certyfikatu atestacji. Na opryskiwaczu nie ma żadnej naklejki z atestem.

Sprzedawca stwierdził ze teraz nie potrzeba atestacji - wystarcza faktura, a po 3 latach trzeba atestować.

 

Dziś u wujka był facet, który robił mu atestacje. Pytaliśmy go i twierdzi ze każdy opryskiwacz musi mieć atest i naklejkę. Za przeproszeniem guzik go obchodzi faktura.

 

Jak to jest? Gdzie jest prawda?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

Ja wierzyłbym sprzedawcy, bo gosc od atestu chce zarobic i pewnie tak mowi. Jesli mialbys jakies konsekwencje z tego ze nie masz atestu to sad ze sprzedawca


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anusiak89    5

po zakupie przez 3 lata nie musisz robic zadnego atestu , mialem tydzien temu szkolenie i byl typ z PIORIN i omawial to i mówił ze pierwsze 3 lata po zakupie nie musisz robic atestu, jesli wychodzi z fabryki to naturalna rzeczą jest fakt ze sprzet jest sprawny i przystosowany to po co jeszcze go atestowac, typ wyludzic chciał kase ;) albo nie zna obowiazujacego prawa

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Atest opryskiwaczy i uprawnienia do opryskiwania robi się co pare lat. Po sprawdzeniu i opłaceniu naklejają naklejke na zbiornik, że przeszedł atest z dato ważności + przychodzi papier z danymi naszymi i ważnością badania do kąt jest ważny przegląd. Tak samo i z uprawnieniami po zdanym egraminie przychodzi papier. A jak ktoś ma opryskiwacz bez numeru seryjnego to daje wystukać numer na ramie, naklejka, papier i jest ok. Myślę, że trzeba zrobić i w nowym atest i uprawnienia jak skończyła się ważność lub niema ich wcale rolnik, bo jak przyjedzie kontrol i spyta proszę pokazać atest opryskiwacza czy jest i czy ważny oraz uprawnienia do oprysków to jak im to bez papierów udokumentujemy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario3004    0

Każdy fabrycznie nowy opryskiwacz nie ma atestu. Ale zgodnie z prawem musi być, żeby można było wykonywać opryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

USTAWA o ochronie roślin 1)

z dnia 18 grudnia 2003 r

 

Art. 76

4. Badania sprawności technicznej opryskiwaczy powinny być przeprowadzane w odstępach czasu nie dłuższych niż 3 lata, przy czym pierwsze badanie sprawności technicznej opryskiwacza powinno być przeprowadzone przed upływem 3 lat od dnia jego zakupu.

 

4a. Do czasu przeprowadzenia pierwszego badania sprawności technicznej opryskiwacza, posiadacz opryskiwacza jest obowiązany do przechowywania dowodów jego zakupu.

 

http://prawo.legeo.pl/prawo/ustawa-z-dnia-18-grudnia-2003-r-o-ochronie-roslin/

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz82r96    4

Ustawę o ochronie roślin należy traktować łącznie z Ustawą o świadczeniu usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 marca 2010 (Dz. U. Nr 47 poz. 278). Art. 43 ust. 12. tej ustawy wprowadza zmiany do ustawy o ochronie roślin.

 

Test Ustawy o ochronie roślin z 18 grudnia 2003 po zmianach brzmi tak:

Art.76

2. Opryskiwacze ciągnikowe i samobieżne polowe lub sadownicze, zwane dalej "opryskiwaczami", są poddawane okresowym badaniom ich sprawności technicznej w jednostkach organizacyjnych upoważnionych przez wojewódzkiego inspektora lub jednostkach organizacyjnych upoważnionych do przeprowadzenia badań opryskiwaczy i potwierdzenia ich sprawności technicznej w innym państwie członkowskim, państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stronie umowy o Europejskim obszarze Gospodarczym, albo państwie, które zawarło za Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi umowę regulującą swobodę przedsiębiorczości, na podstawie przepisów obowiązujących w tym państwie.

3. (uchylony)

4.Badania sprawności technicznej opryskiwaczy powinny być przeprowadzane w odstępach czasu nie dłuższych niż 3 lata, przy czym pierwsze badanie sprawności technicznej opryskiwacza powinno być przeprowadzone przed upływem 3 lat od dnia jego zakupu.

4a. Do czasu przeprowadzenia pierwszego badania sprawności technicznej opryskiwacza, posiadacz opryskiwacza jest obowiązany do przechowywania dowodów jego zakupu.

4b. W przypadku braku dowodów zakupu opryskiwacza, opryskiwacz nie może być eksploatowany do czasu potwierdzenia jego sprawności technicznej na podstawie badań, o których mowa w ust.2.

 

Tekst ujednoliconej ustawy o ochronie roślin: http://isap.sejm.gov...=WDU20081330849 (należy otwierać tekst ujednolicony)

Tekst Ustawy o świadczeniu usług na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej: http://isip.sejm.gov...=WDU20100470278

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fito1973    0

tak jak wyżej:

podsumowując:

- masz nowy opryskiwacz i masz na niego fakturę, pierwsze badanie robisz za 3 lata od daty zakupu (podkreślam daty zakupu a nie np. wyprodukowania)

- oczywiście możesz zrobić sobie badanie opryskiwacza nawet na drugi dzień od zakupu, Twoje pieniądze-Twój wydatek-Twoja decyzja

- i tyle na ten temat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Skoro tak to czemu na naszym nowym opryskiwaczu jest naklejka ?? i mamy potwierdzenie że przeszedł on badanie w stacji kontroli ?? - tak to jest jak się od "prywaciarzy" kupuje


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Ja kupując mojego „Skotarka” miałem naklejkę PIORIN w dokumentach sprzedawca wpisał tylko datę sprzedaży, powiedział, że nawet nowy sprzęt musi mieć atest, bez tego nie można używać. Było to około 5 lat temu, mogło coś się zmienić w przepisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

opryskiwacz to nie od takiego małego prywaciarza był :P, wręcz cenowo zbliżony do poziomu 2 największych polskich firm, które sprzedają opryskiwacze


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

No ja tylko piszę co wiem :) - jak u nas w zeszłym roku przyjechali z Pilmeta na uruchomienie to gostek gadał że wszystkie opryskiwacze musza mieć atest - Jacek ja na twoim miejscu zrobił bym atestacje na własny koszt coby w razie kontroli mieć papier - wiadomo jak to z kontrolami jest każdy inspektor inaczej moze interpretowac przepis - druga sprawa dla kontroli z inspekcji ochrony faktura moze wystarczyć a jak na sprawę patrzą urzędnicy z ARiMR-u ?? sami wiecie że u nich czasem brak kropki na końcu zdania warunkuje o odrzuceniu wniosku


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Koledzy a czy ktoś wyjeżdżając autem/sprzętem który wymaga rejstracji z salonu jedzie na przegląd , bo ja nie jechałem.

Edytowano przez Sadek

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek83    16

ja kupiłem poryskiwacz BURY prawie rok temu bez naklejki i atestu ,jak się zapytałem gdzie jest atest to sprzedawca powiedział że atestem jest faktura przez 3 lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

Ci od atestacji bardzo chętnie robią nowym opryskiwaczom przeglądy - czysty pieniądz. Od ponad roku potwierdzeniem sprawności opryskiwacza jest faktura, nowe opryskiwacze renomowanych producentów nie mają naklejek. Na nówkach od "garażowców" są naklejki bo oni nie mają badań i muszą każdemu egzemplarzowi robić przegląd, tak samo jakbyś zrobił sobie opryskiwacz sam. To jak z przyczepkami do samochodu - producenci dają homologację i masz przegląd z głowy, robisz sam to musisz zrobić przegląd żeby zarejestrować.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
newagro    7

Od 2010 roku fabrycznie nowe opryskiwacze nie muszą mieć atestu przez okres 3 lat od dnia zakupu. Dowodem jest faktura VAT. Po 3 latach trzeba przeprowadzić atest i żaden pracownik PIORiN z pewnością nie będzie wymagał do tego czasu protokołu z badania.

Wszystk w temacie.

Nowe opryskiwacze są badane przez producenta i traktowane jako sprawne technicznie, a jesli ktoś mówi inaczej to nabija ludzi w butekę


Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozz88    0

Potwierdzam, tak jak kilka postów wcześniej, jeżeli masz dowód zakupu w postaci faktury to nie musisz robić atestacji. Podkreślam, musisz mieć taki dowód zakupu w przeciwnym razie jest potrzeba zrobienia diadnostyki. żeby było jasne, wystarczy faktura nie potrzebna jast koniecznie takia książka badań jak przy drogich markowych sprzętach (świeżo po kursie na diagnostę ;))

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Koledzy może macie jakieś pomysły na mój kłopot. Mam Jogusłowiański stary opryskiwacz (rama pomarańczowa a bak srebrny) i wymieniłem w nim rozdzielacz na polski i teraz nie mogę ciśnienia uzyskać. Mam góra 1bar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Jak go podłączyłeś?

Być może masz za dużą dysze w mieszalniku albo jest załączony rozwadniacz.

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Wymieniłem tylko sam rozdzielacz i zegar a reszta oryginalna. I podpiełem tak jak był stary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eti1997    0
Napisano (edytowany)

Witam mam mały problem zauważyłem że w moim opryskiwaczu przegląd skończył się rok temu i mam pytanie co teraz mam zrobić. I jak wogóle wygląda taki przegląd mógł by mi ktoś to jakoś wyjaśnić ?? :) Za wszystkie odpowiedzi z góry Dziękuję.

 

Połączony

Edytowano przez MAT912

Sprzedam Duński Siewnik Stegsted zdjęcia na moim profilu w "O Mnie"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez leszek1981
      Zakładam ten temat bo robie opryskiwacz ciągany 2000 l. Chce zrobić zaczep kopiujący ślady ciągnika i mam pytanie do posiadających takie zaczepy - czy u was opryskiwacz  trafia dokładnie w ślad ciagnika . Czy odległość osi opryskiwacza do osi skretu jest równa odległości  osi skretu do tylnej osi ciagnika .
    • Przez BOOGY93
      Witam wszystkich 
      Moje pytanie jest krótkie. Chcę kupić opryskiwacz. Nie ukrywam że wolałbym zaczepiany i najlepiej z beczką 2000 litrów ale niestety słyszałem opinie że takie opryskiwacze źle się zachowują na przechyłym terenie i mogą się po prostu przewrócić... Jeśli chodzi o zawieszany to w grę wchodzi nie większy niż 1300 litrów ponieważ niestety ciągnik może być za mały aby podnieść większy... Tak więc jaki na górki? Czy to prawda że ciągany może się przewrócić? Czy większe prawdopodobieństwo jest że to np ciągnik z zawieszanym straci stabilność? 
    • Przez Kacper6400
      witam szukam firmy która zajmuje się naprawą sterowników, oraz kompleksową modernizacją opryskiwaczy .
    • Przez mrursusc330
      siemka grupowicze ma pytanie ile powinno mniej wiecej kosztowac piaskowanie ramy i lanc opryskiwaca 300l bo zawiozłem do piaskowania i facet mi powiedział ze on za tą usługe chce 600zł wydaje mi sie ze jest to przesada i tak mysle spytam moze akurat ktos miał z tym styczność 

    • Przez keis71
      Witam.Posiada ktoś z użytkowników instrukcję obsługi sterownika EH2  CAS.2.System do opryskiwacza Douven.Chodzi mi o ustawianie ilości cieczy na hektar.(górny panel na zdjeciu).Za pomoc byłbym wdzięczny.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj