Skocz do zawartości

Zdjęcie

silnik MF255

68 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 15 luty 2008 - 12:43

silnik MF255

a nie kapie ci z okolicy sprzęgła?? takim otworem z zawleczko.

mi kapie i to ciągle a mam to po remoncie, tacy mechanicy robili w agromie ze dalej kapie

zresztą mf 255 to całkiem porypany ciągnik jezeli chodzi o naprawy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
silnik MF255 Dzisiaj, 23:24
  •  

#42 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 marzec 2008 - 16:55

silnik MF255 W koncu nadszedl KONIEC :( Silniczek w ferdku zuzywa wiecej oleju niz paliwa :( Olej nie jest juz tylko spalany....z kolektora wydechowego olej tez kapie :( Jutro chyba rozbierzemy silniczek :( Moze jeszcze cos z tego wyjdzie :(

#43 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 17:00

silnik MF255 Przyczyna nadmiernego zuzywania oleju przez silnik byly po prostu zapieczone pierscienie olejowe <_< poza tym glowica i wal korbowy do naprawy, no i jeszcze zestawy naprawcze :lol: Znalazlem tez przyczyne dziwnego "stukania" silnika, byla to wina tulejki w korbowodzie, ktora byla po prostu popekana <_< Wie Ktos moze z jaka sila dokrecic glowice??Bo slyszalem juz rozne opinie i powiem szczerze ze mechanicy ktorzy robia trakie silniki tez roznie mi mowia jakiej sily uzyc :lol:

#44 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 17:38

silnik MF255 Wystarczy poszukać <_<
http://www.agrofoto....amp;hl=dokrecac
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#45 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 18:36

silnik MF255 A teraz wystarczy podziekowac :lol: <_< nawet nie "wystarczy" tylko nalezy sie nawet piwko <_<

#46 Share toniekmf255

toniekmf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 634 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 18:46

silnik MF255 W niedziele będę w Łodzi <_< hehe
Jak możesz to wypisz koszty naprawy
Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

#47 Share rafal88

rafal88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 21 marzec 2008 - 19:15

silnik MF255 W zeszlym tygodniu z soboty na niedziele w nocy bylem w lodzi <_< ale wole do tego nie wracac :lol:
A koszty naprawy....blok, wal, glowice, korbowody, walek rozrzadu-zawiozlem do goscia, oczywiscie wcisnie nowe tuleje, zregeneruje glowice, zrobi szlif walu, zregeneruje korbowody i sprawdzi w jakim stanie jest walek rozrzadu. Do tego on fda swoje tloki, tuleje, pierscienie i panewki, za to wszystko powiedzial mi 2000zł-2200zł a jesli walek rozrzadu tez bedzie do wymiany to okolo 300zł wiecej. Dzisiaj kupilem troche dupereli typu-pompe olejowa, olej, filtry, uszczelki, itp. zaplacilem ~600zł ale jeszcze musze sprawdzic wtryskiwacze i chyba kupie nowe kolo pasowe na wal bo w miejscu gdzie chodzil uszczelniacz juz jest rowik <_<

#48 Share Tomasz1515

Tomasz1515

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 27 kwiecień 2008 - 21:27

silnik MF255 jak już wcześniej wspominałem ma wycieki w okolicy wału od strony koła zamachowego,jeszcze sami nie zmienialiśmy simeringu na wale ale teraz zamierzamy to zrobić i tu pojawia sie moje pytanie, czy po rozpołowieniu ciągnika trzeba będzie odkręcić miskę olejową? gadałem z dwoma ziomkami to jeden mówił że trzeba a drugi że nie, to jak to jest?

#49 Share adi8

adi8

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 28 styczeń 2009 - 21:46

silnik MF255 a co myślicie o tym mam wycieki z wału od strony sprzegła i koła pasowego
uszczelniacze w zeszłm roku wymieniłem dwa razy i nic

#50 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 29 styczeń 2009 - 20:00

silnik MF255 Kilka miesięcy po zrobieniu kapitalki silnika mf 255 też od strony sprzęgła mi olej delikatnie ucieka, niestety rozbierać go sie nie opłaca , za dużo roboty, poprostu dolewam oleju (niewielkie ilości) po większych pracach polowych i jest git. Poprostu częśi nowe sie są dobrze spasowane i tu tkwi problem :angry:
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 01:02

silnik MF255 Przeczytałem ten post i moja uwaga co do remontu mf nie wciskajcie tulei bo one i tak się deformują takim samym kosztem można zrobić lepiej kupując surowe tuleje tzn. nie obrobione i dać do zakładu tam wcisną obrobią dopasują idealnie do tłoków. Pisze to bo u nas mf robił mechanik wziął 2000 rok czasu i gorzej jak przed remontem drugi remont przeprowadziliśmy sami według tej metody ponad 7 lat temu traktor do tej pory żyleta. Najlepszym dowodem jest to że wszystkie mf wkoło robi mój brat tym sposobem i każdy jest zadowolony. Kwestia symeringów wiem że polskie są tanie ja miałem dwa na wale przy kole pasowym i ciekły jeden angielski oryginał 27 zł w czasie tego remontu zmieniony do tej pory sucho. Jeśli chodzi o pompy paliwa nie znalazłem jeszcze sposobu ani fachowca który by zrobił dobrze. Pozdrawiam

#52 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 13 listopad 2009 - 07:57

silnik MF255 Na uszczelniaczach nie warto oszczędzać, kiepskie szybko twardnieją i puszczają olej, niszczą powierzchnie osi/wału wycierając rowek. Dodatkowo koszt zwykle jest niewspółmiernie mały do wielkości rozbebeszania ciągnika :)

#53 Share ageimuk

ageimuk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 10:06

silnik MF255

Przeczytałem ten post i moja uwaga co do remontu mf nie wciskajcie tulei bo one i tak się deformują takim samym kosztem można zrobić lepiej kupując surowe tuleje tzn. nie obrobione i dać do zakładu tam wcisną obrobią dopasują idealnie do tłoków. Pisze to bo u nas mf robił mechanik wziął 2000 rok czasu i gorzej jak przed remontem drugi remont przeprowadziliśmy sami według tej metody ponad 7 lat temu traktor do tej pory żyleta. Najlepszym dowodem jest to że wszystkie mf wkoło robi mój brat tym sposobem i każdy jest zadowolony. Kwestia symeringów wiem że polskie są tanie ja miałem dwa na wale przy kole pasowym i ciekły jeden angielski oryginał 27 zł w czasie tego remontu zmieniony do tej pory sucho. Jeśli chodzi o pompy paliwa nie znalazłem jeszcze sposobu ani fachowca który by zrobił dobrze. Pozdrawiam

Zgodze sie z toba co do simeringow ale co do tuleito ja juz niejeden ciagnik robilem i chodza cacy po pare lat nawet c3603p a silniki sa w nich bardziej wysilone tylko musisz kupic tuleje nie za 80zl tylko orginal za 280zl to wtedy bedzie chodzil nastepna sprawa co robie to odlaczam kompresor jezeli jest niepoczebny bo on najczesciej pobiera olej robie specjalne sprzeglo zeby mozna bylo w kazdej chwili wlaczyc a co do pomp to tez mam dobrego kolege co to robi a pozatym to zakladam jeszcze jeden filtr paliwa i pompy robia po 7000 do 8000 godzin

#54 Share piotr1980

piotr1980

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 15 listopad 2009 - 12:42

silnik MF255 ja kupuje zestawy w Krotoszynie mehle a tłok dobieram oryginał u nich ponieważ posiadają rożne tłoki cena 250,- za słupek ;)

#55 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:18

silnik MF255 Pozwolę sobie odświeżyć temat, ponieważ po 120 motogodzinach po kapitalnym remoncie zaczęło mi coś stukać w silniku i do tego nie równa praca i podejrzewam luz na korbowodzie. Co polecacie w związku z tym czy zregenerować tylko jeden korbowód czy może wszystkie i czy zmieniać tłoki czy nie. Mechanik potwierdził moje przypuszczenia odnośnie korbowodu tylko nie wiadomo czy wybił się tłok czy korbowód, na wale jest w porządku bo trzema ciśnienie. co na ten temat myślicie?

#56 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 19:33

silnik MF255 wywaliło mi w mf uszczelkę pod głowcią czy muszę splanować głowicę?

#57 Share grzegorz508

grzegorz508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 28 marzec 2010 - 20:31

silnik MF255 Głowicę należy zawsze planować przy wymianie jej uszczelki, tak mówił mój zaufany mechanik. ;)

#58 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 20:51

silnik MF255 Podpowiedzcie zrobilem remont 3p tloki, tuleje, nowa glowica, pompa oleju, szlif walu I, nowy wałek rozrzadu i po sezonie swieci sie kontrolka oleju. Dlaczego??

#59 Share bialy1984

bialy1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 29 marzec 2010 - 21:23

silnik MF255 Mógł się przekręcić na panewce. Mam jeszcze jedno pytanie czy po przegrzaniu silnika wał korbowy mógł się lekko "wypaczyć", bo coś mi koło zamachowe lekko wibruje i przez to ciężko wchodzą biegi bo połapuje tarcze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share ROBERTD

ROBERTD

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 31 marzec 2010 - 21:03

silnik MF255 Doszedłem - walnął czujnik ciśnienia oleju - 12zł i wszystko ok.