Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 824, może ktoś doradzi

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share altrak

altrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 06:41

Fendt 824, może ktoś doradzi Witam. Od pół roku mam fenda 824,pracuję nim w lesie z kruszarką.Od samego początku ślizgał się na pierwszym,drugim i trzecim półbiegu ,ale tylko przy większym obciążeniu,czwarty jest o.k. Słyszałem że jest to problem tarczek.Obecnie będe rozjeżdżał ciągnik bo muszę wymienić tuleje w silniku i przy okazji mógłbym wymienić te tarczki.Może ktoś je wymieniał i podpowie jak się do tego zabrać,i ile jest tych tarczek? podobno cztery kosze po 6 sztuk. ile one mogą kosztować? czy trzeba kupić u korbanka,czy są jakieś zamienniki? Z góry dziękuję za odpowiedzi. pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 824, może ktoś doradzi Dzisiaj, 21:21
  •  

#2 Share wasyl1990

wasyl1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 08:29

Fendt 824, może ktoś doradzi zamiennikow nie polecam mam tarczki od 824 z przekladnia turbo shift

jeszcze tylko powiedz ile mtg ma

Edytowany przez przemrolnik, 31 marzec 2012 - 08:35.
Reklama

#3 Share altrak

altrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 12:24

Fendt 824, może ktoś doradzi na liczniku ma 7800,ale po jego wyglądzie sądzę,że miał jeszcze jedynkę z przodu tylko ją wykasowano.Kupiłem ten ciągnik u handlarza w różynach koło gdańska,liczyłem na jego uczciwość ale się przeliczyłem.Sprzęt okazał się złomem,oprócz tych połówek muszę remontować silnik.Dobrze że to man, części nie są drogie.
A ile za te tarczki i jak się do nich dobrać jak już go rozjadę? Czy to pewne że ten poślizg jest przez zużyte tarczki? Może jest jakaś inna przyczyna?

Edytowany przez Marcin91, 31 marzec 2012 - 18:10.
cytowanie poprzedniego postu

#4 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1190 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 14:10

Fendt 824, może ktoś doradzi Poślizg może być spowodowany też uciekającym ciśnieniem na lewo(walnięte uszczelniacze docisków), ale po tak długiej jeździe w tym stanie i tak tarczki beda do wyrzucenia.

#5 Share altrak

altrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 14:42

Fendt 824, może ktoś doradzi Może ktoś ma jakieś materiały poglądowe, instrukcje montażu,rysunki, itp?

Edytowany przez Marcin91, 31 marzec 2012 - 18:13.
cytowanie poprzedniego posta

#6 Share Lee001

Lee001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 17:01

Fendt 824, może ktoś doradzi Po takie materiały zgłoś się do użytkownika kosti68.

#7 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 17:57

Fendt 824, może ktoś doradzi Za zmiane polbiegow odpowiadaja 3 pakiety podwójnych sprzęgieł, czyli w sumie mamy 6 sprzegiel tarczowych (A, B, C, D, F i G). Przy wlaczeniu kazdego polbiegu zalaczaja sie rownoczesnie 2 sprzegla.
Przy jezdzie do przodu:
I- sprzeglo A i C
II- sprzeglo A i D
III- sprzeglo B i C
IV- sprzeglo B i D
Przy jezdzie do tylu:
I- sprzeglo C i F
II- sprzeglo D i F
II- sprzeglo C i G
IV- sprzglo D i G

Sprzegla zalaczane sa elektro-hydraulicznie, ale w twoim przypadku jesli sprzeglo sie slizga problem moze lezec tylko w hydraulice. Prawdopodobnie uszkodzone uszczelki w ktoryms ze sprzegiel a jesli tak jak napisales jest to na biegu I, II i III to prawdopodobnie uszkodzenie dotyczy conajmniej 2 sprzegiel. Sama naprawa jest dosyc pracochłonna i czasami nie skutkuje za pierwszym razem. Najczesciej probuje sie isc prosta droga i wymienic tylko uszczelki w sprzegle. Jednak czesto potrzebna jest wymiana calego sprzegla . Na poczatek trzeba dokonac dokladnych pomiarow cisnienia w poszczegolnych sprzeglach, wtedy mozna ustalic dokladnie o ktore sprzeglo sie rozchodzi.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share altrak

altrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:26

Fendt 824, może ktoś doradzi Dzięki kosti. A jak zmierzyć te ciśnienia?
Mam już rozjechany ciągnik,nie prościej byłoby wymontować te sprzęgła,zobaczyć jaki jest ich stan, ew. wymienić tylko uszczelniacze.Mam dobrego mechanika,wymieniał już takie tarczki w ładowarkach,chciałby tylko przed rozmontowaniem mieć jakieś schematy,(rysunki),żeby wiedział czego się spodziewać.Podobno dysponujesz odpłatne takimi?

#9 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:27

Fendt 824, może ktoś doradzi Coś czuje, że nie jest to robota dla kogoś bez sporego doświadczenia, wiedzy i narzędzi. Chyba bez wykwalifikowanego warsztatu czu serwisu się nie obejdzie. Skrzyni po takiej naprawie nie trzeba czasami kalibrować?

#10 Share altrak

altrak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 18:52

Fendt 824, może ktoś doradzi Oczywiście mógłbym te półbiegi zostawić w spokoju,wcale ich nie używam. Pracuję tylko z kruszarką na żółwiach,lub jadę z nią szybkimi drogowymi biegami.
Doradźcie, czy mam się pakować w tą naprawę? Chciałem to zrobić przy okazji że mam rozjechany traktor.

Edytowany przez Marcin91, 31 marzec 2012 - 18:59.
cytowanie poprzedniego posta

#11 Share wasyl1990

wasyl1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 20:44

Fendt 824, może ktoś doradzi sluchaj jesli ci to nie potrzebne to daj sobie siana u mnie same czesci 20 tys netto

#12 Share wasyl1990

wasyl1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 23:01

Fendt 824, może ktoś doradzi jesli nie ma cisnienia w koszu to tarczek juz tam tez nie ma geniusze. wszyscy tylko specjalistow potrzebuja jesli skladali to ludzie a nie kosmici mysle ze dasz rade a jak oni ci pisza ze to jest pracochlonne to widocznie serwis im w umowie i widnieja tylko roboczogodziny

#13 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 14:58

Fendt 824, może ktoś doradzi @ wasyl 1990 widac ze nie masz zielonego pojecia i nie wiesz jak taki ciagnik w ogole w srodku wyglada.

A co do samego ciagnika to sie troche pospieszyles. Ciagnik musi byc w calosci aby dokonac takich pomiarow. Poza tym co znaczy "mam juz rozjechany ciagnik" w ktorym miejscu? Przy tej naprawie najpierw musisz zdjac kabine a pozniej "rozjechac". I nie jest przesada jak powiem ze naprawa jest skomplikowana, gdyz trzeba zwrocic uwage na wiele rzeczy. Pewnie ze mozesz kazde sprzeglo otworzyc i sprawdzic jego stan, ale prawdopodobnie niczego konkretnego nie zobaczysz. A jak juz otworzysz, to chcial nie chcial trzeba by wymienic uszczelniacze, a jesli sprzego juz dlugo sie slizgalo to i tarczki beda do wymiany.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 16:10

Fendt 824, może ktoś doradzi Geniuszu @wasyl1990 każdy średnio rozgarnięty wie, że skoro tarcze/tarczki się slizgają to są zurzyte bez względu na przyczyny poslizgu. @JD1052 pisał o tym trzeba było tylko przeczytać. Niestety tym razem błysnąć ci się nie udało.
Biorąc pod uwagę to co napisał @kosti68 o półbiegach to mogą być uszkodzone sprzęgła A i C One miedzy innymi odpowiadają za realizacje pierwszych 3 półbiegów. Półbieg 4 to B i D. Oczywiście to tylko teoria Do tyłu też ci się jakieś półbiegi slizgają?

Edytowany przez hubertuss, 01 kwiecień 2012 - 16:22.