Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ?

61 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Passatb4

Passatb4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 19:50

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? 3 letnia proxima 8441+ładowacz czolowy
Żeby jakieś poważne usterki to nie, ale np. siłowniczki w dzwiach i tylnej szybie, tylny zawór powietrz wymieniony już na 5
W 5 stopniowej skali daje 3-

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? Dzisiaj, 15:49
  •  

#42 Share prox7441

prox7441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:01

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? moja proxima 7441 na dniach skończy 5 latek i ok 2000mtg a z awariami to jest tak: drobniejsze tj. siłowniki gazowe drzwi i tylnej szyby, raz zablokowany termostat ale to przez jakiś papruch w układzie, zerwane bo słabe gwinty od stabilizacji cięgieł tuza ale te drobnostki to bym powiedział da się zcierpieć w porównaniu do: strasznie słabych gum mitasa z przodu praktycznie już ich nie ma zwłaszcza prawej, akumulator wymieniony po 3 latach bo klęknął, chłodnica dwa razy naprawiana i znów cieknie więc niedługo chyba będzie wymianka, blokujące hamulce to te grubsze sprawy ogólnie nie jest tragicznie ale dobrze bardzo też nie.
no i szyba tzn. drzwi jedne tez pękły same ale to na początku i z ac naprawili.

#43 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6743 postów

Napisany 07 czerwiec 2012 - 21:08

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? Załóż zawór od 60-tki czyli taki z metalową zasuwką. Mi raz na gwarancji ta guma wystrzeliła, wymieniony został w ramach gwarancji i ten sam wywaliło po gwarancji i wtedy odkręciłem od 60 i ta zasuwka trzyma do dziś. Są chyba 2 rodzaje ich: twardy i miękki o ile dobrze pamiętam. Twardy to ten z zasuwką.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

#44 Share lukza86

lukza86

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 grudzień 2013 - 20:51

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? słuchajcie ostatnio orałem i coś zaczęło wyć z przodu nie mam pojęcia co to może być? chwilowe to jest - nigdy wcześniej nie słyszałem tego i nigdzie nie spotkałem się z opisem takiej awarii. dźwięk przypomina hamowanie -taki suche tarcie

#45 Share ZETOR10540Marek

ZETOR10540Marek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 grudzień 2013 - 19:53

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? Z przodu na wale łączącym skrzynię z przednim mostem jest tarcza hamulcowa i zwykłe klocki jak w osobówce. Drugą przyczyną może być rozpadająca się przystawka przedniego napędu, Proponuję spuścić olej i odkręcić ją. Miałem podobne objawy tylko rozwaliło do takiego stopnia iż musiałem rozpoławiać skrzynię. Pozdrawiam

#46 Share maseey

maseey

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów
  • Zainteresowania:http://www.youtube.com/user/piotrek123456789098

Napisany 03 styczeń 2014 - 23:09

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? 5 letnia proxima 8441+ładowacz czolowy ; siłowniki w drzwiach , tylnej szybie w szyber dachu poszły , zapowietrzenie się pompki od hamulców pęknięty błotnik prawy przędni , cieknący olej z tylniego prawego siłownika od podnosinika , mokre plamy na silniku ;P

#47 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 07 luty 2014 - 21:01

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? ale ogolnie polecacie marke zetor proxima?

#48 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Motoryzacja

Napisany 08 luty 2014 - 17:45

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? Zetor Proxima 6441+ładowacz czołowy zetorowski.Ciągnik ma przepracowane 1600 mth.

Hmm nie wiem od czego tu zacząć,ale postaram się od najpoważniejszych do najmniej kłopotliwych :D

1.Awaria podnośnika tuż po zakupie ( objęła gwarancja)
2.Ciężko wchodzą biegi
3.Zgrzytający rewers
4.Problemy ze sprzęgłem
5.Po rocznym użytkowaniu rozsypana tuleja na przednim moście
6.Awaria sterownika świecą żarową
7.Przednie piasty się grzeją
8.3x wymiana uszczelki pod deklem zaworów
9.Nie działa sprzęgło ręczne od WOM'u
10.Wycieki ze wspomagania
11.Wycieki z mostu
12.Tradycyjnie wszystkie siłowniczki drzwi,szyberdachu,szyby

Oprócz tego jeszcze nazbierało by się kilka drobnych usterek.Przypominam po raz drugi,że ciągnik ma 1600 mth od nowości!!!
Nie polecam nikomu tych ciagników.Starsze Zetory to były sprzęty,a te dzisiejsze to nadają sie tylko do postawienia w ogródku i patrzenia się.

#49 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 08 luty 2014 - 18:17

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? ja myslalem ze zetor to jest dość solidna marka a tu jednak ma usterki
planuje już od dluzszgo czasu zakup proximy ale teraz już się zastanawiam

#50 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 09 luty 2014 - 11:57

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? Zetor ma jedyny plus,że jest w miarę tani przy zakupie nowego.Ja stanowczo odradzam ale to już twoja decyzja.Po mojemu lepiej kupić coś starszego a lepszej marki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 09 luty 2014 - 14:12

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? u mnie w okolicy jeździ chyba z 6-7 nowych proxim i jakos ludzie nie narzekają na nie

tu na forum ursusa farmera farmtraca mtza belarusa zetora odradzacie to jaki ciągnik jest dziś godny polecenia???? mowie o nowym, na fenda na pewno mnie nie stać!

#52 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 09 luty 2014 - 18:53

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? Valtra nie jest zła i w miare przystępne ceny porównując do Fendt'a :D

#53 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 09 luty 2014 - 19:46

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? usterki ma kazda marka a te usterki w zetorach jeżeli wystepuja to sa one niewielkie i da się z nimi zyc zresztą to ciągnik za ok 140tys wiec i tak warto lepiej go wybrać niż farmtraca czy belarusa

#54 Share kubas340

kubas340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 09 luty 2014 - 21:59

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? Valtra też się psuje;koledze łożyska w przednim moście powysiadały przy przebiegu 2 tyś godzin (nie ma tura)

#55 Share farmer_89

farmer_89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 672 postów

Napisany 10 luty 2014 - 16:13

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? każdy może się zepsuc przecież to tylko maszyna

#56 Share Zoch

Zoch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 10 luty 2014 - 19:36

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? Nie bierz tylko mojego zdania pod uwagę.Porozmawiaj z innymi posiadaczami proximy.Ja miałem z nią dużo problemów i po mojemu na ciagnik z przebiegiem 1600 mth to jest nie do przyjęcia.Tak jak napisałem wyżej lepiej kupić używkę dobrej marki.

#57 Share Servio

Servio

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 12 luty 2014 - 20:09

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? witam, mam od listopada proxime 90, wystąpił problem taki iz po zaczepienie agregatu uprawowo siewnego przykręciłem max regulacje szybkości opadania po jakims czasie próbowałem opuścić zestaw jednak odkręcić tej regulacji nie mogłem, cały zestaw był podniesiony podjechałem więc ładowarką i podniosłem od tyłu w skutek czego zawór od regulacj isie zwolnił, po całej sytuacji zaznaczyłem sobie dokąd mogę przykręcić to pokrętło od podnośnika, Wybór padł na proxime gdyż znajomy ma proxime 8441 bardzo sobie ją chwali a ma przepracowane 7tyś godz ma tez forrtere i tego roku kupuje nastepna proxime,

#58 Share filip3512

filip3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    Zapraszam na moje konto yt
    https://www.youtube.com/user/Filipjuszczak/videos

Napisany 23 luty 2014 - 19:24

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ?

szyba heh:) były żniwa ciągnik z przyczepą został na noc przed domem , rano przychodzę i patrzę ,zaparowana? ...nie popękana w drobny mak.

Mi też na wieczór zostawiłem była szyba dobra a rano za chodzę i pajęczynka.

#59 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 06 marzec 2014 - 12:00

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? a może ktoś sie wypowie na temat tych najnowszych proxim myślę zamienić mtz 80 na proxime 80 z turem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kubas340

kubas340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:24

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ? kolejna usterka, wyciek z chłodnicy olejowej; przebieg 820 godzin