kubas340

Jakie mieliście usterki w swoich Proximach ?

Polecane posty

kubas340    2

Tak jak w tytule ,jakie usterki Wam się przytrafiły i co was zaskoczyło.

Mnie osobiście pękająca szyba;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

u mnie pękła chłodnica jak poszedł w orki, po za tym myślę że skrzynia powinna być bardziej dopracowana i ten rewers mechaniczny, bo jak ciagnik sie nagrzeje to ladnie chodzi jaki skrzynia. Reszta wyjdzie w praniu jak skończy sie gwarancja i mu nabije 1500 mtg


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

u mnie jeszcze wyciek oleju z podnośnika i też pęknięta chłodnica ale jeszcze nie wymieniona. Szarpiacy rewers elektrohydrauliczny i ciezko sie zmienia biegi kiedy olej nie rozgrzany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co się psuje w proximiach:

  • siłowniki dachu/drzwi/ tylnej szyby
  • uszczelnienie siłownika wspomagajacego
  • pękające szyby
  • sprężaeka puszczajaca olej
  • blokujące się hamulce
  • zawór haldex od sterowania przyczepy
  • cieknące cylinderki
  • Złamane sprężyny utrzymujące dźwidnie biegów w położeniu środkowym
  • zacierające się silniki dmuchawy
  • blokujące się termostaty
  • pękające linki ręczny/sprzęgło wom
  • uszkodzone przerywacze / przekaźniki / deski rozdzielcze
  • cieknąca hydraulika sterująca

można by wymieniać....


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

maja ale nie slyszalem zeby pekla chlodnica

mam 2 mf i nie mialem zadnego z wymienionych problemow nawet podobnych nie mialem

 

jak kupowalem stolla to koles ciagal go wlasnie takim zetorem i mu sie grzal przyjezdzal serwis i mowili ze tak ma byc i wiecie co bylo? odwrotnie wiatrak zalozony na pompie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

niestety nie każdego stać na lepszy sprzęt; jak kupić białoruś to lepiej troszkę dołożyć i zetora wziąć, a potem jak kupić zetora to lepiej dołożyć i kupić...

 

fakt faktem mam trzydziestkę z 70 lat i nikt na szyby ani chłodncę nie patrzył , mówią że postęp a zetor to zetor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

szczeze nie znam budowy zetora i nie jezdzilem nim (mam na mysli te nowe) ale ktos gadal ze to stary zetor w nowym opakowaniu ;p

ale jak szyba ci pekla? od wibracji czy jak? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mfmf    1

Ja zamienielm mf'a 8120 na forterre i jestem bardzo zadowolony, duzo mniej pali, na 4 gary jest naprawde mocny i odpukac narazie nie mam z nia zadnych problemow ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

szczeze nie znam budowy zetora i nie jezdzilem nim (mam na mysli te nowe) ale ktos gadal ze to stary zetor w nowym opakowaniu ;p

ale jak szyba ci pekla? od wibracji czy jak? :D

szyba heh:) były żniwa ciągnik z przyczepą został na noc przed domem , rano przychodzę i patrzę ,zaparowana? ...nie popękana w drobny mak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

mam 8120 :D moj nie pali wcale duzo 6 cylindry to nie 4 zawsze lepiej miec 6 bez turba niz 4 na turbie :D

chodzi jak igla mial remont pompy to tak wkreca sie na obroty ze strzalka nie nadanza agregat 3m scierniskowy na 2D i idzie ale ziemia za wysoko lata i trzeba wolniej jezdzic :D

 

szyba heh:) były żniwa ciągnik z przyczepą został na noc przed domem , rano przychodzę i patrzę ,zaparowana? ...nie popękana w drobny mak.

 

 

hehe to jak zimna noc i popekala? :D

Edytowano przez kravter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

materiał słaby, aż strach do rozrzutnika podczepiać

Z resztą ,szybę mam w galerii można luknąć.

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

U mnie Forterra 4 i pół roku ma i żadna szyba jeszcze nie poleciała.

@kravter- Czy to podczepiony do rozrzutnika czy w garażu to nie ma akurat żadnego znaczenia bo najczęściej właśnie podobno pękają w garażu same z siebie więc @kubas340 możesz go nawet pianką całego okleić skoro tak się boisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubas340    2

Najwyżej zrobię z niego ciągnik leśny z siatkami na szybach, chyba że nowy rozrzutnik będzie dobrze zabezpieczał.

 

Aż tak się nie boję ale taka głupia szyba a już człowiekowi przekonanie do marki psuje.Ważne żeby palił i jeździł:)

Edytowano przez kubas340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

a u mnie pięć latek minęło i jak na razie nie było żadnych awarii. nawalił tylko czujnik poziomu paliwa. nie działał z pół roku , posprawdzałem wszystkie złączki i przewody i wszystko ok.już miałem kupować drugi aż tu pewnego dnia przekręcam kluczyk i działa (do dziś)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe Zetorki.. to lipa w czystej postaci... tak jak to kolega napisał powyżej. sprężarka zaczła brac olej...,, turbinka zrobiła się głosniejsza, aa o oponach już nie wspomnę.... aa tylko w lekkich pracach robi.. aa co by to było jak by pług dostał.. to chyba już kaplica.. jak ktoś ma to lepiej dołożyć i mieć spokój :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez SPECO
      WITAM !
       
      Mozna powiedzieć że jesli chodzi o ciagniki to jestem "zielony" zakupiłem w ostatnich 5latach 2szt. pierwszy to zetor 5320 2002rok w tym roku zakupiłem model POKAZOWY od zetora z KALISZ-a jest to 2006 z przebigiem 5 Mth - a jeśli chodzi o jego obsługę to jestem ciemny ! Ale powoli sie uczę ! Będą mi słuzyć do odśnieżania zimą no i jakiś lekkich prac leśnych w innych porach - zwożenie dębiny itd. . .
       
       
      Zwracam się z prośbą o jakąś podpowiedz jakich oleji i płynów uzuwacie ?! Czy tylko te podane w książce serwisowej czy może jakiś inne ?? ?? ??
       
       
      Pozdrawiam Radek
    • Przez Marco007
      Witam, zwracam się z zapytaniem do znawców silnika jaki znajduje się w mojej Forterze 11441. Mianowicie postanowiłem zamontować zegar doładowania turbo (chciałem zobaczyć kiedy turbo wstaje bo na niskich obrotach ciężko się rusza - choć ten model tak ma,wiadomo) i mu mojemu zaskoczeniu podczas pracy w pełnym obciążeniu zegar wychyla się na 1,5 bar - co moim zdaniem jest za dużą wartością na ten silnik. I teraz pytanie do was czy to jest norma czy coś szukać A jeżeli tak to gdzie? Dodam że podczas pracy gruszka od zwrotu odpowiedzialnego za ograniczanie ciśnienia nie pracuje a gdy wydłużę sztange tego zaworu to turbo wstaje duuuzo później więc to rozwiązanie odpada. 


    • Przez pudło
      Bardzo wolno opadają ramiona podnośnika (z obciążeniem 500 kg.trwa to ok 20 sekund ) ,Czy jest możliwość jakoś to wyregulować , jeśli tak to podpowiedzcie jak to zrobić ? (przestawianie dźwigienki w kabinie od regulacji szybkości nic nie daje - żadnej reakcji) Gdzie szukać przyczyny?
       
    • Przez klocek1231
      Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem spadek mocy przy mojej forterra 11441. Widzę ze jak np siałem na dwójce na dwóch polbiegach i zawsze szedł sobie leciutko z dużym zapasem mocy, teraz czuję jakbym nie wiadomo jaki wielki siewnik ciągnął za sobą. Jadę na 1800obr i jak dodam gazu to praktycznie juz te obroty ledwo co sie wkręcają... Bardzo wolno... To samo w orce. Orałem zawsze na jedynce z jednym polbiegiem. Teraz w zasadzie musiałem albo z dwoma polbiegami albo na czwórce polowej....  Większość prac polowych wykonywałem zawsze w zakresie 1700-1800 obr Mam wrażenie ze do tych 1600 obr ciągnik  mniej więcej ma podobna moc co zawsze... Problem pojawia sie od 1700 wzwyz. 
       
       
      Ciągnik nie dymi ani nic 
       
       
      Z góry dziękuję za porady 
    • Przez Marcink10
      Witam. Potrzebuje pilnej pomocy z pacjentem zetor forterra 11441. A mianowicie problem polega na tym że podnośnik nie działa (jedynie czasami po odpaleniu chwile podnosi) oraz nie działa wgl wałek wom. Problem rozpoczął się po umyciu ciągnika. Sprawdzone kostki pod kabiną, wszystkie wyczyszczone i zapśikane contactem i nadal nic nie pomogło. Sprawdzone także kostki przy ehr. Proszę o pilną pomoc i z góry dziękuję.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj