coolman111

John Deere 970

Polecane posty

Piochu    8

W mojej okolicy jeden facet ma 6 kombajnów jelonków, w tym 4 to 975, jeden 985, i jednego małego do kukurydzy. Goścu mówi że niezamieni ich na żadne inne, Mówił że w sezonie wykosi nimi 1100ha (te kombajny młócą usługowo)


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

I ja popieram gościa !!!!!! :) :)


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ja mam 1055 i ja narazie tez bezawaryjny


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzio16    0

Mój 1065 przeleciał juz w tym sezonie 40 godzin i jak narazie wszystko wporządku oby tak dalej było, bo pracy jeszcze dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Który to rocznik? Trudno jest dostać części?


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Wczoraj zakończyłem swoje 20ha, przy hederku 3,65m i włączonej sieczkarni przeciętne spalanie to 12l na godzinę.Czy to dużo czy mało???? , a plon pszenicy 6t/ha.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mój kombajn zakończył sezon w tym roku :rolleyes:. Jednak po zakończeniu roboty JD doznał awarii :lol:. Na drugi dzień kiedy chciałem odpalić kombajn do wyczyszczenia i schowania pod wiatę nie mogłem tego zrobić. Wysiadła pompka wspomagająca od paliwa ;). Zaworki przestały trzymać paliwo i układ się zapowietrzał. Na szczęscie jestem już po robocie i mogę na spokojnie się z tym pomęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ja już swojego przykryłem plandeką ,na wiosnę muszę zająć się ośką ślimaka w hederze jest krzywa i telepie kombajnem. :rolleyes:


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Czy już zaglądacie do swoich "jelonków" po zimie jakie remonty lub przeróbki planujecie.Pozdrawiam


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

My za okolo 2 tygodnie swojego 1052 wyciągamy, wiadomo poprzegladać i posprawdzać, aby w sezonie nie było problemów, no i jeszcze polerke lakieru bede robił, bedzie sie Janek świecił <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Witam. Mój JD już zapadł w sen zimowy. Wszystko wymłóciłem, kombajn wyczyściłem i do stodoły. Jeszcze tylko zostało mi wyjąć akumulatory. Ten sezon uważam za udany, bo kombajn pracował bezawaryjnie ;). Pękł mi tylko pas od napędu hederu, ale trzymał się na partach i udało mi się wymłócić resztę zboża (ok. 10ha) na nim ;). Teraz jest czas aby go wymienić :o.

 

A jak Wasze JD się sprawowały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Super sezon wykosiłem 35ha prawie bez problemów (strzelił pas od sieczkarni jego wiek nie zanany a JD mam 11sezon) już przykryty czeka na dokładne czyszczenie i wymianę sepów,klepiska,hedra na 4,20 no i może wtryski zmienię bo w przyszłym sezonie dojdzie więcej hektarów.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik    0

mam JD970, kupilem w tym roku, przekosilem nim okolo 80 hektarow, jeszcze z 5...... awarie mialem,hm 3??? saidlo lozysko na napinaczu pasa do hedra, lozysko od podajnika zboza i od mlocarni. to od maszyny bylo juz troche zepsute na poczatku, ale co sie dziwic, w koncu oryginalne... pali mi okolo 13 l na godzine z sieczkarnia do 15. jestem zadowolony bo jezdzielm bardzo szybko, np na pszenicy o wydajnosci okolo 6 t z hektara jezdzilem 2 na pelnym przyspieszaczu, na owsach prawie zawsze3 ;) zyta tez 2 na pelnym przysp. , pszenzyta ta samo. zboze czysciutkie, nie zostawalo. mam tez w nim czujnik strat i wilgotnosci, pierwszy czujnik jest bardzo przydatny........

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56
mam JD970, kupilem w tym roku, przekosilem nim okolo 80 hektarow, jeszcze z 5...... awarie mialem,hm 3??? saidlo lozysko na napinaczu pasa do hedra, lozysko od podajnika zboza i od mlocarni. to od maszyny bylo juz troche zepsute na poczatku, ale co sie dziwic, w koncu oryginalne... pali mi okolo 13 l na godzine z sieczkarnia do 15. jestem zadowolony bo jezdzielm bardzo szybko, np na pszenicy o wydajnosci okolo 6 t z hektara jezdzilem 2 na pelnym przyspieszaczu, na owsach prawie zawsze3 :D zyta tez 2 na pelnym przysp. , pszenzyta ta samo. zboze czysciutkie, nie zostawalo. mam tez w nim czujnik strat i wilgotnosci, pierwszy czujnik jest bardzo przydatny........

pozdrawiam

 

To nieźle masz wyposażony jak masz takie czujniki :). Jaką masz szerokość hederu, że tak szybko wymiatasz ;)? Pierwszy rok to normalne, że kombajn miał małe awarie. Po pewnym czasie dopracujesz maszynkę i będzie coraz mniej awarii i przestojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

mój jelonek jeszcze stoi gdzies w swiecie, na razie sobie czytam co tu wypisujecie i szukam jakiejs maszynki dla siebie, jak widze ze macie tak malo problemów to chyba trza bedzie sie wybrac na jakies zakupy zima ;)

coolman - po co cytujesz poprzedni post? przeciez kazdy go widzi i wie ze akurat odpisujesz poprzednikowi


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik    0

szerookosc hedra troche mala..... kaosa ma 3,70m. ale wole szybciej mniejszym hedrem nizwolno i ponuro.... ostatnio kosilem owies... ponad 5 ha w 3 godzinki, sypal okolo 4 ton z hektara. spokojnie polapalem o co chodzi, na okoloicy sie smieja ze poganiam wszystkie kombajny...... ;) tak jak pisalem, na kombajn nie narzekamy. wiadomo pierwszy rok i awarie byly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Spoko Jacek, już się poprawiam i nie będę więcej tak czynił :D. Widzę, że masz ochotę skusić się na JD, bo niedawno czytałem, że miałeś chęci na Dominatora 88 (ale rzadko odwiedzam zwłaszcza teraz jak jest praca w polu wiec może nie jestem na bieżąco) ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

na razie nie mam jasno sprecyzowanych wymagan co do kombajnu - poza tym nie znam sie, jednak kombajn spod znaku Jelonka wydaje sie byc tanszy od jego jasniejszego brata


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58
mam JD970, kupilem w tym roku, przekosilem nim okolo 80 hektarow, jeszcze z 5...... awarie mialem,hm 3??? saidlo lozysko na napinaczu pasa do hedra, lozysko od podajnika zboza i od mlocarni. to od maszyny bylo juz troche zepsute na poczatku, ale co sie dziwic, w koncu oryginalne... pali mi okolo 13 l na godzine z sieczkarnia do 15. jestem zadowolony bo jezdzielm bardzo szybko, np na pszenicy o wydajnosci okolo 6 t z hektara jezdzilem 2 na pelnym przyspieszaczu, na owsach prawie zawsze3 ;) zyta tez 2 na pelnym przysp. , pszenzyta ta samo. zboze czysciutkie, nie zostawalo. mam tez w nim czujnik strat i wilgotnosci, pierwszy czujnik jest bardzo przydatny........

pozdrawiam

To wyścigowiec z Ciebie ja żyto ledwo 1 bez przyśpieszacza kosiłem całe polegnięte i(6t/ha) spalił 20l/ha z sieczkarnią.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

do mnie przyjechal gosc cwsem 1450 wjechał w jeczmien ujechal kawałek i stop, patrzy i kombinuje, popatrzyl dopiero na zboze, zwolnil i zaczelo sie koszenie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolik    0

nie mowie ze zwsze tak szybko,zalezy od zboza, ale jak sie odpowiednio ustawi obroty maszyny, witr,zlozy klepisko to spokojnie zyto mozna kosic 2 na przyspieszaczu. nie powiem bo jeczmien sypiacy ponad 6 z hektara to 1 z pelnym przyspieszaczem ale porownujac do koszenia innych zboz to bardzo wolno ;)

a koszac bralem za hektar, nie za godzine poniewaz bym tak na tym nie wyszedl to dawalem czadu... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coolman111    56

Mnie też dziwi taka prędkość , bo ja w tym roku kosiłem praktycznie tylko na 1 biegu jeśli chodzi o pszenice (6t/ha) oraz pszenżyto (ok. 7,5t/ha). Na tym drugim to praktycznie cały czas przyspieszacz na minimum. Może to dlatego, że nie skracałem słomy i miałem wysokie zboże. Tylko na jęczmieniu który sypał mi słabo bo ok. 3,8t/ha jeździłem na 2 z przyspieszaczem (chociaż nie zawsze na pełnym przyspieszaczu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Acech
      Witam, 
      W w/w ciągniku mam problem z wałkiem WOM, zaraz po załączeniu stacyjki wyskakują poniższe błędy (oraz nie działa wałek WOM):
      BCU: 
      523813.01
      523811.01
      523812.01
      523814.01
      523806.01
      523815.01
      Znalazłem w sieci opis błędów i aby sprawdzić bezpiecznik F02 PLB/01 i 02 - za niskie napięcie na module mocy PC5. Wszystkie bezpieczniki w kabinie sa ok (natomiast bezpieczników o takich oznaczeniach nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem lub ma dostęp do schematu? Na który pin sterownika ma wchodzić to napięcie? Czy to może jest uszkodzony sterownik BCU?  
      Z góry dziękuję za pomoc.
      GT
    • Przez Slavan
      Witam. Przymierzam się do zakupu john deera w540 z 2009r. Posiada ktoś taki i jest w stanie się wypowiedzieć na jago temat? Czy lepiej go odpuścić i wziąć 2256? Areał 110ha zbóż i 70ha qq.

    • Przez RolnikMat
      Zainteresował mnie ten model kombajny marki JOHN DEERE. Czy moglibyście mi powiedzieć co nieco o nim. Jakieś dane techniczne chodzi mi tu o moc silnika, masę kombajnu, cena, awaryjność. Proszę nie dawać linków z przekierowaniem na 1450 cws.
    • Przez Bartusek2
      Witam mam pytanko jak oceniacie jd 6506 mam do kupienia takiego https://www.olx.pl/d/oferta/john-deere-6506-6510-szwecja-pewny-po-serwise-w-wanickim-piekny-opis-CID757-IDWIskM.html?search[filter_float_motor_hours%3Ato]=7000&search[filter_float_power%3Afrom]=90&search[filter_float_price%3Ato]=140000&search[order]=filter_float_price%3Adesc   i nie wiem co zrobić Z góry dzięki Pozdrawiam 
    • Przez Highlander54
      Witam
      Wie ktoś może jak kalibruje sie czujnik poziomu paliwa w john deere 1470? Wymieniłem go i teraz ciągle pokazuje minimalną ilość w zbiorniku i pokazuje się błąd z kalibracją czujnika
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj