Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 970

93 odpowiedzi na ten temat

#61 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 17:36

John Deere 970

przyglądam się tematowi zarówno 975 jak i 1075 oraz wszystkim podobnym.
Moze sie ktos z was wypowiedziec jak to jest z tymi 6 wytrzasaczami w 1085? gdzies znalazlem informacje ze cos tam lubi przy nich pekac, albo jak ma podparcie na srodku to jest problem ze sitami.
Który lepszy pod tym wzgledem?

no ja tez tak słyszałem... rzecz jasna nie wiem tego na pewno bo tego nie przerabiałem, jednak cos w tym musi byc, bo ja sie po swoich 5 klawiszach boje w ogole chodzic i jak wybieram osci jeczmienia to tylko ostroznie... nie no ogladałem to i moim zdaniem za mała srednica jest tego wałka, w 2x66 to sa porzadne wały, no a fakt faktem jest ze podparty wałek dzieli sita na 2... ja wziąłbym 1075 z szerszym hederem, i pasuje a jak ktos woli wiekszy kombajn to moze z serii 2xxx? tam 5 klawiszowy młoci jak 1085 z 6 nawet szybciej to wiem akurat na pewno ;)
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 970 Dzisiaj, 22:01
  •  

#62 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 17 sierpień 2008 - 20:19

John Deere 970 ja szukam kombajnu z max hederem 4.2 - nie mam zamiaru sciagac hedera jak bede musial przejechac ok 1-1.5km po drodze publicznej.
Dla mnie na czolowych miejscach sa kombajny z hederkami 3.6-3.8
przypuszczam ze i tak wykosze tyle samo czy bedzie to 1075 z hederem 3.6 czy 4.2 czy moze tez 4.8 - chyba ze sie myle?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#63 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 18 sierpień 2008 - 14:15

John Deere 970 Pewnie tak, bo w końcu przez szerszy heder nie zmienisz wydajności kombajnu tylko będziesz wolniej kosił.
@majranjd to ja po swoim na klawiszach nic nie uważałem jak wybierałem ościorki, prawie że biegałem ;), teraz będę uważał jeśli to jest taki newralgiczny punkt ;).

#64 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 marzec 2009 - 17:43

John Deere 970 a jak jest z czesciami do 9xx i co w nich najczesciej siada

#65 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 14 marzec 2009 - 21:12

John Deere 970 Te kombajny nie mają słabych punktów jeśli kupisz zadbany model to kosisz z uśmiechem na ustach, gdy trafisz wywalony jak babci galoty to stoisz na polu i płaczesz i płacisz,oryginalne części nie są tanie,ale można dokonać zpolszczenia W moim 970 parę tematów tak przerobiłem i jest tanio.A już 12-sty sezonów młócę.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#66 Share Przemas152

Przemas152

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 05 lipiec 2009 - 15:44

John Deere 970 Witam wszystkich kolegow z pod znaku ,,jelonka". Od dwoch lat (te zniwa beda trzecie) mam JD 975 hydro. Czy ktos z was orientuje sie jaki olej leje sie do skrzyni biegow, a konkretnie to chodzi mi o urzadzenie odpowiedzialne za przelaczanie biegu przod - tyl. Moze brak plynu hydraulicznego (bo tu tez mam maly wyciek) powoduje to, ze coraz slabiej przerzuca mi przod-tyl i odwrotnie. Gdyby ktos z Was walczyl juz z tym to prosze o podpowiedz. Ja z synem ,,troche" nawalczylismy sie z nasza 975-tka w 1-szym roku, wiec takze sluze pomoca.

#67 Share radzio007

radzio007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 11 lipiec 2009 - 09:10

John Deere 970 panowie poszukuje zamiennika do kombajny JD mianowicie wałek napędu skrzyni biegów możne macie jakieś miejsca z takimi rzeczami
z góry dziekuje

#68 Share skrzyp

skrzyp

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 09 sierpień 2009 - 15:41

John Deere 970 Witam. Poszukuję wałka z grubym frezem od przystawki przenoszenia napędu nr Z 35607. Może jest ktoś w posiadaniu takiej części?

#69 Share zorak

zorak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 wrzesień 2010 - 08:23

John Deere 970 http://moto.allegro....1190385430.html
http://moto.allegro....1190381332.html
czy to są maszyny któregoś z forumowiczów ?? a może znacie je z widzenia ?? Interesuje mnie zwłaszcza ten pierwszy. czy ceny odpowiednie za te modele ??

#70 Share JUREKJUREK

JUREKJUREK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 14:42

John Deere 970

Siemka Dodany obrazek. Ja mam model 970, heder 3,60. To był pierwszy jego sezon u mnie. Wiadomo, trzeba wyczuć maszyne i wogole Dodany obrazek. Co od awarii jakie miałem, to strzelił pasek od szrpacza słomy i dwa razy musiałem spawać targaniec kosy. Więcej awarii w czasie żniw nie miałem Dodany obrazek. Przed żniwami powymieniałem w nim troche łożysk, przesmarowałem, nalałem paliwa i jazda w pole Dodany obrazek. Ogólnie to dobra maszyna, ale zobacze jak będzie się sprawował w kolijnych sezonach.

Witam mam JD970 już jakieś 7 lat fajny sprzęt bardzo mało awaryjny kosi co roku ok 120 /150 ha.Ciągnik też JD 7600 mam go 5lat też super sprzęt.potrzebuje pomocy z kombajnem czy ktoś wie ile ma być oleju i czym są pompowane siłowniki podnoszące cheder.wymieniam w nich uszczelniacze trochę zaczęły cieknąć.Z góry dziękuję i czekam na podpowiedzi.POZDRAWIAM.

Witam wszystkich kolegow z pod znaku ,,jelonka". Od dwoch lat (te zniwa beda trzecie) mam JD 975 hydro. Czy ktos z was orientuje sie jaki olej leje sie do skrzyni biegow, a konkretnie to chodzi mi o urzadzenie odpowiedzialne za przelaczanie biegu przod - tyl. Moze brak plynu hydraulicznego (bo tu tez mam maly wyciek) powoduje to, ze coraz slabiej przerzuca mi przod-tyl i odwrotnie. Gdyby ktos z Was walczyl juz z tym to prosze o podpowiedz. Ja z synem ,,troche" nawalczylismy sie z nasza 975-tka w 1-szym roku, wiec takze sluze pomoca.

Jak to hydrostat to taki jak w ciągniku hydrostacie który mam TITAN HYDRAMOT 10/30,10/40 lub MOBIL FLUID 10/30,10/40

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze , uprawa zbożowa, motocykle

Napisany 14 marzec 2012 - 07:16

John Deere 970 Witam właścicieli 970-ek i nie tylko ;-) . posiadam JD 970 od 3 sezonów super maszyna wymagała troche dopracowania ale pod wzgledem technicznym juz go dotarlismy ;-) chciałem sie dowiedziec czy wie ktos moze czy stoi gdzieś taki model na czesci bo poprzedni własciciel miał do niego troche za krótką wiate i blachy na kuprze zaczynaja korodować i chce je zmienic .
Pozdrawiam

#72 Share vrafal15

vrafal15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 14 marzec 2012 - 20:22

John Deere 970 Witam! Posiadam JD 970 mam problem ponieważ nie wiem jaki olej idzie do wspomagania hydrauliki może ktoś wie proszę napisać coś słyszałem o Boxol ale nie wiem? Pozdrawiam

#73 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3428 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 11:14

John Deere 970 zwykly olej hydrauliczny
my kiedys kupilismy olej Texaco, nazwy nie pamietam ale mial oznaczenie TDH

Polska B

#74 Share vrafal15

vrafal15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 19 marzec 2012 - 13:15

John Deere 970 Aha dzięki za informację

#75 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 01 maj 2012 - 20:17

John Deere 970 Witam żniwa tuż tuż czy może stosowaliście Polskie zamienniki lkepisk , może jakieś namiary na sprawdzonego producenta.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#76 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 02 maj 2012 - 21:57

John Deere 970 to polacy juz nawet klepiska podrabiaja do zagranicznych marek ?
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#77 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 30 maj 2012 - 11:12

John Deere 970 Witam chciałem sie dowiedzieć z jakimi obrotami silnika pracuja wasze john deere chodzi mi głównie o sliniki szejścio cylindrowe ale każdy może sie wypowiedzieć moze znajdzie sie jeszcze ktos komu bedzie to potrzebne , bo mam wrażenie ze moja 970-tka ma ustawione za wysokie obroty ale to tylko moje odczucie dlatego chciałem zapytać czy ma ktos w seri 9xx podłaczony obrotomierz silnika i jak jest to zrobione . Pozdrawiam

#78 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 30 maj 2012 - 21:43

John Deere 970 Będzie problem, bo 970tka ma w std. tylko licznik mth. Można zasugerować się obrotomierzem młocarni, ale tylko zasugerować w stronę za niskich obrotów silnika, wtedy młocarnia nie będzie miała odpowiednich obrotów wykręcona nawet na maksa (tak na chłopski rozum). Do precyzyjnego określenia trzeba będzie podpiąć obrotomierz.

#79 Share Gomez01

Gomez01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 31 maj 2012 - 05:29

John Deere 970
coolman111 tylko gdzie w naszych silnikach mozna sie podpiąć z tym obrotomierzem . myslałem o założeniu alternatora od starej astry bo do nich sie podczepiało elektryczny obrotomierz. a z tą młócarnia to tak jak mówisz można by sie zasugeroawć ale w zeszłym roku zrobiłem sobie test żeby zobaczyć ile wyciągnie i bez problemu doszło do 1500 obrotów wyżej nie kreciłem bo strach a miał jeszcze zapas (normalnie kosze miedzy 950-1100). Co prawda juz dwa sezony tak przejechał i nic sie nie stało także nie wiem czy to moje złe wrażenie czy tak musi być .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share JUREKJUREK

JUREKJUREK

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 12:07

John Deere 970 WITAM MAM KOMBAJN JD 970 JUŻ 8 LAT HEDER 440 KOSZĘ W SEZONIE OKOŁO 150ha.JAK SIĘ ZADBA I WZSYSTKIEGO DOPIULNUJE TO SUPER SPRZĘT.INNI PISZĄ ŻE INNE KOMBAJNY LEPSZE,TYLKO ZALEŻY ILE NIMI KOSZĄ.A WIADOMO NIEMA KOMBAJNÓW KTÓRE SIĘ NIE PSUJĄ ,A ŻE NIE SĄ TO KOMBAJNY NOWE TO WIADOMO ŻE TRZEBA CZASAMI TO IOWO WYMIENIĆ.ALE TO NARUMALNE.POLECAM NIE ZAMIENIŁBYM GO NA 3 BIZONY.POZDRAWIAM CO DO NAPRAW MOGĘ TO I OWO PODPOWIEDZIEĆ BO SPORO JAK GO KUPIŁEM TO SIĘ PRZY NIM NAPRACOWAŁEM.POZDRAWIAM.

Witam! Posiadam JD 970 mam problem ponieważ nie wiem jaki olej idzie do wspomagania hydrauliki może ktoś wie proszę napisać coś słyszałem o Boxol ale nie wiem? Pozdrawiam

DO HYDRTAULIKI IDZIE HIPOL ATF CZERWONY

panowie poszukuje zamiennika do kombajny JD mianowicie wałek napędu skrzyni biegów możne macie jakieś miejsca z takimi rzeczami
z góry dziekuje

ROGIENICE WYPYCHY KOŁO ŁOMŻY.TAM KUPUJĘ DO MOJEGO JD 970.MAJĄ TAM NOWE I UŻYWANE CZĘŚCI

Witam! Posiadam JD 970 mam problem ponieważ nie wiem jaki olej idzie do wspomagania hydrauliki może ktoś wie proszę napisać coś słyszałem o Boxol ale nie wiem? Pozdrawiam

OLEJ NA 100% HIPOL ATF 2 CZERWONY

Witam mam JD970 już jakieś 7 lat fajny sprzęt bardzo mało awaryjny kosi co roku ok 120 /150 ha.Ciągnik też JD 7600 mam go 5lat też super sprzęt.potrzebuje pomocy z kombajnem czy ktoś wie ile ma być oleju i czym są pompowane siłowniki podnoszące cheder.wymieniam w nich uszczelniacze trochę zaczęły cieknąć.Z góry dziękuję i czekam na podpowiedzi.POZDRAWIAM.

Jak to hydrostat to taki jak w ciągniku hydrostacie który mam TITAN HYDRAMOT 10/30,10/40 lub MOBIL FLUID 10/30,10/40

TAK DZIĘKI TITAN HYDRAMOT FUSZA LUB MOBIL FLUID MOBILA TAŃSZY

Nie używaj Caps Locka !!!

Edytowany przez murtek3, 30 lipiec 2012 - 21:14.

Dodaj odpowiedź