Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 970

93 odpowiedzi na ten temat

#41 Share krolik

krolik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 19:44

John Deere 970 mam JD970, kupilem w tym roku, przekosilem nim okolo 80 hektarow, jeszcze z 5...... awarie mialem,hm 3??? saidlo lozysko na napinaczu pasa do hedra, lozysko od podajnika zboza i od mlocarni. to od maszyny bylo juz troche zepsute na poczatku, ale co sie dziwic, w koncu oryginalne... pali mi okolo 13 l na godzine z sieczkarnia do 15. jestem zadowolony bo jezdzielm bardzo szybko, np na pszenicy o wydajnosci okolo 6 t z hektara jezdzilem 2 na pelnym przyspieszaczu, na owsach prawie zawsze3 ;) zyta tez 2 na pelnym przysp. , pszenzyta ta samo. zboze czysciutkie, nie zostawalo. mam tez w nim czujnik strat i wilgotnosci, pierwszy czujnik jest bardzo przydatny........
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 970 Dzisiaj, 02:10
  •  

#42 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 09 sierpień 2008 - 20:15

John Deere 970

mam JD970, kupilem w tym roku, przekosilem nim okolo 80 hektarow, jeszcze z 5...... awarie mialem,hm 3??? saidlo lozysko na napinaczu pasa do hedra, lozysko od podajnika zboza i od mlocarni. to od maszyny bylo juz troche zepsute na poczatku, ale co sie dziwic, w koncu oryginalne... pali mi okolo 13 l na godzine z sieczkarnia do 15. jestem zadowolony bo jezdzielm bardzo szybko, np na pszenicy o wydajnosci okolo 6 t z hektara jezdzilem 2 na pelnym przyspieszaczu, na owsach prawie zawsze3 :D zyta tez 2 na pelnym przysp. , pszenzyta ta samo. zboze czysciutkie, nie zostawalo. mam tez w nim czujnik strat i wilgotnosci, pierwszy czujnik jest bardzo przydatny........
pozdrawiam

To nieźle masz wyposażony jak masz takie czujniki :). Jaką masz szerokość hederu, że tak szybko wymiatasz ;)? Pierwszy rok to normalne, że kombajn miał małe awarie. Po pewnym czasie dopracujesz maszynkę i będzie coraz mniej awarii i przestojów.

#43 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 09 sierpień 2008 - 20:36

John Deere 970 mój jelonek jeszcze stoi gdzies w swiecie, na razie sobie czytam co tu wypisujecie i szukam jakiejs maszynki dla siebie, jak widze ze macie tak malo problemów to chyba trza bedzie sie wybrac na jakies zakupy zima ;)
coolman - po co cytujesz poprzedni post? przeciez kazdy go widzi i wie ze akurat odpisujesz poprzednikowi

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#44 Share krolik

krolik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 09 sierpień 2008 - 22:42

John Deere 970 szerookosc hedra troche mala..... kaosa ma 3,70m. ale wole szybciej mniejszym hedrem nizwolno i ponuro.... ostatnio kosilem owies... ponad 5 ha w 3 godzinki, sypal okolo 4 ton z hektara. spokojnie polapalem o co chodzi, na okoloicy sie smieja ze poganiam wszystkie kombajny...... ;) tak jak pisalem, na kombajn nie narzekamy. wiadomo pierwszy rok i awarie byly

#45 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 09 sierpień 2008 - 23:17

John Deere 970 Spoko Jacek, już się poprawiam i nie będę więcej tak czynił :D. Widzę, że masz ochotę skusić się na JD, bo niedawno czytałem, że miałeś chęci na Dominatora 88 (ale rzadko odwiedzam zwłaszcza teraz jak jest praca w polu wiec może nie jestem na bieżąco) ;).

#46 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 08:36

John Deere 970 na razie nie mam jasno sprecyzowanych wymagan co do kombajnu - poza tym nie znam sie, jednak kombajn spod znaku Jelonka wydaje sie byc tanszy od jego jasniejszego brata

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#47 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 10 sierpień 2008 - 09:32

John Deere 970

mam JD970, kupilem w tym roku, przekosilem nim okolo 80 hektarow, jeszcze z 5...... awarie mialem,hm 3??? saidlo lozysko na napinaczu pasa do hedra, lozysko od podajnika zboza i od mlocarni. to od maszyny bylo juz troche zepsute na poczatku, ale co sie dziwic, w koncu oryginalne... pali mi okolo 13 l na godzine z sieczkarnia do 15. jestem zadowolony bo jezdzielm bardzo szybko, np na pszenicy o wydajnosci okolo 6 t z hektara jezdzilem 2 na pelnym przyspieszaczu, na owsach prawie zawsze3 ;) zyta tez 2 na pelnym przysp. , pszenzyta ta samo. zboze czysciutkie, nie zostawalo. mam tez w nim czujnik strat i wilgotnosci, pierwszy czujnik jest bardzo przydatny........
pozdrawiam

To wyścigowiec z Ciebie ja żyto ledwo 1 bez przyśpieszacza kosiłem całe polegnięte i(6t/ha) spalił 20l/ha z sieczkarnią.
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#48 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 09:56

John Deere 970 do mnie przyjechal gosc cwsem 1450 wjechał w jeczmien ujechal kawałek i stop, patrzy i kombinuje, popatrzyl dopiero na zboze, zwolnil i zaczelo sie koszenie

#49 Share krolik

krolik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 17:01

John Deere 970 nie mowie ze zwsze tak szybko,zalezy od zboza, ale jak sie odpowiednio ustawi obroty maszyny, witr,zlozy klepisko to spokojnie zyto mozna kosic 2 na przyspieszaczu. nie powiem bo jeczmien sypiacy ponad 6 z hektara to 1 z pelnym przyspieszaczem ale porownujac do koszenia innych zboz to bardzo wolno ;)
a koszac bralem za hektar, nie za godzine poniewaz bym tak na tym nie wyszedl to dawalem czadu... :D

#50 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 10 sierpień 2008 - 17:16

John Deere 970 Mnie też dziwi taka prędkość , bo ja w tym roku kosiłem praktycznie tylko na 1 biegu jeśli chodzi o pszenice (6t/ha) oraz pszenżyto (ok. 7,5t/ha). Na tym drugim to praktycznie cały czas przyspieszacz na minimum. Może to dlatego, że nie skracałem słomy i miałem wysokie zboże. Tylko na jęczmieniu który sypał mi słabo bo ok. 3,8t/ha jeździłem na 2 z przyspieszaczem (chociaż nie zawsze na pełnym przyspieszaczu).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share krolik

krolik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 17:57

John Deere 970 moze i dziwi was ale po co bym niby zmyslal??? ;)
pisze jak jezdilem i naprawde ladnie wymlacal i nie zostawial, kosilem tez nisko, u siebie oczywiscie troszke wolniej, np pszenzyto ktore sypalo 7ton z hektara na 2 bez przyspieszacza, zalezalo od zboza, ale z tego co widzialem i ludzie "mowili" to ksilem najszybciej na okolicy.
a jakie u was sa ceny za hektar/godzine??? (tak okolo) jestem z mazowieckiego i 250 za hektar bez sieczkarni, a 290 z.

#52 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 10 sierpień 2008 - 18:49

John Deere 970 a ile ton kosiles na godzine?

#53 Share krolik

krolik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 09:14

John Deere 970

a ile ton kosiles na godzine?

nie wiem dokladnie ale zalezy tez czegobo pszenzyta to tak okolo 7-9 ton na godzine.zelezy od ziemii i od tego u kogo(jednemu sypie 6-7 ton z hektara, a innemu zaledwie 4......) ;)

#54 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 11 sierpień 2008 - 09:19

John Deere 970 no wlasnie jak jest 4tony z ha to pewnie jedziesz 1.5ha/godz a u tego co sypie 8ton to jedziesz ha/godz - przeciez najprosciej chyba wyliczyc wydajnosc kombajnu podajac przerob masy zboza a nie ilosc ha na godzine. oczywiscie mowa o stojacej pszenicy bo wiadomo ze powalona to nawet 2 razy dluzej idzie

#55 Share piotrkrk

piotrkrk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 sierpień 2008 - 21:05

John Deere 970 Witam Serdecznie. Co mi możecie powiedzieć na temat tej maszyny ? Widze, że jest ona nawet w atrakcyjnych cenach http://www.otomoto.p...=show&id=B64135

Poradzi sobie sama na 100h polu ?

Jak wyglada awaryjnosc, spalanie, wydajnosc ?

Dzieki za pomoc, pozdrawiam

#56 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 17 sierpień 2008 - 08:54

John Deere 970 Widać, że zadbany sprzęt, rocznikowo jak na ten model to w miarę młody (dla porównania mój 970 jest z 79r. ;P). Szkoda, że nie ma rozdrabniacza słomy, bo na allegro cenią się jak chcesz kupić oddzielnie. Jeśli chodzi o areał 100ha (bo pewnie miało być 100ha a nie 100h). To trochę się najeździsz tym sprzętem. Na taki areał proponowałbym już coś z serii 1000 (1075 lub 1085), ale wiadomo cena już jest o wiele wyższa. Ale jeśli kombajn jest w dobrym stanie to i 100ha obrobi ;). O awaryjności, spalaniu i wydajności możesz sobie poczytać już co nie co w tym temacie jak i w innych.

#57 Share piotrkrk

piotrkrk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 10:31

John Deere 970 http://www.otomoto.p...=show&id=B61743 No ten ma heder 4.20m, będzie on dużo wydajnieszy niż model 975 ?

#58 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 17 sierpień 2008 - 10:50

John Deere 970 Polecam Ci http://www.konedata.net/ tam możesz sobie porównać dane tych kombajnów, ale jak czytałem tą stronkę to 975 za dużo się nie różni od 1075, dopiero 1085 jest większym modelem. Ten 1075 co podałeś go jest trochę w nieciekawym stanie zewnętrznym. Ciekawe jeszcze jak silnik i podzespoły tego kombajnu...

#59 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 10:58

John Deere 970 to jest to samo, tylko ma lepsza kabine i troche wiecej elektryki, masz dwie opcje albo 975 bez klimy, albo 1075 z klima (jesli działa) no i oczywiscie cena, a widze ze troche do prosotwania z tyłu bedzie bo po przygodach maszyna jest, kwestia wyboru...
DEZERTER

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 17 sierpień 2008 - 11:16

John Deere 970 przyglądam się tematowi zarówno 975 jak i 1075 oraz wszystkim podobnym.
Moze sie ktos z was wypowiedziec jak to jest z tymi 6 wytrzasaczami w 1085? gdzies znalazlem informacje ze cos tam lubi przy nich pekac, albo jak ma podparcie na srodku to jest problem ze sitami.
Który lepszy pod tym wzgledem?

Dodaj odpowiedź