Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere 970

93 odpowiedzi na ten temat

#1 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 20 wrzesień 2006 - 19:15

John Deere 970 Siemka :). Ja mam model 970, heder 3,60. To był pierwszy jego sezon u mnie. Wiadomo, trzeba wyczuć maszyne i wogole :). Co od awarii jakie miałem, to strzelił pasek od szrpacza słomy i dwa razy musiałem spawać targaniec kosy. Więcej awarii w czasie żniw nie miałem :). Przed żniwami powymieniałem w nim troche łożysk, przesmarowałem, nalałem paliwa i jazda w pole :). Ogólnie to dobra maszyna, ale zobacze jak będzie się sprawował w kolijnych sezonach.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere 970 Dzisiaj, 21:21
  •  

#2 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 16 grudzień 2006 - 23:09

John Deere 970 Witam mam też 970 już 9 lat jestem bardzo zadowolony , i troche go już spolszczyłem (warjator ,bagnety,filtr powietrza ,tłumik ,filtr paliwa ,łożyska w targańcu ,główka kosy .) ::)[/i]
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#3 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 21 grudzień 2006 - 20:55

John Deere 970 No, nareście ktoś się znalazł, kto ma podobny sprzęt :). Ja przy swoim stosowałem orginalne części zamienne (strasznie drogie :-). Tylko paski do szrpacza zastosowałem polskie stomilowskie :).

#4 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 15 kwiecień 2007 - 20:32

John Deere 970 Pilnie potrzebuje katalogu części do hedera w JD 970 lub tylko numerów części .
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.

#5 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 16 kwiecień 2007 - 16:56

John Deere 970 Uuu... tu będzie roblem :/. A po Ci katalog potrzebny? Pewnie szukasz czegoś do hedera na szrocie. Kilka razy jak kupowałem łożyska to odwiedziłem Chemirol. Tam maja na kompie cały katalog, ale nie chcą udostępnic :wacko:. Jak już to powiedzieli, że mogą nagrać na płytkę, ale za opłatą. A wołali coś ok. 1000zł :P :P :P.

#6 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 18:55

John Deere 970 Mam do wymiany koło łańcuchowe ślimaka i jego napęd to ta zębatka na wykorbieniu .U dilera koło 1046zł ta zębatka napędowa 1250zł.A w targańcu kosy mam już roztoczone na polskie wymiary łożysk. :wacko:

#7 Share Frontier

Frontier

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 kwiecień 2007 - 22:04

John Deere 970 Tu masz katalog on-line do wszystkich maszyn JD http://jdpc.deere.co...e...0&page_no=2
Powinieneś znaleźć co potrzebujesz :wacko: Pozdrawiam

#8 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
    broń palna

Napisany 17 kwiecień 2007 - 18:14

John Deere 970 Oooo... niezły ten katalog :wacko:. Szkoda tylko, że nie w naszym języku :P.

#9 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 23 maj 2007 - 20:55

John Deere 970 Właśnie dokonałem kolejnych z polszczeń w moim 970.A kasy zaoszczędziłem !!!!.Ten element miał zjechane zęby bo był z żeliwa Dodany obrazek
ten był też zjechanyDodany obrazek
to koło łańcuchowe było już jajowateDodany obrazek
tak to wygląda po złożeniu .Dodany obrazek

#10 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 19:27

John Deere 970 Remonty zakończone czekam na pogodę i kosze pszenice,a jak wasze JD ????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 20:09

John Deere 970 ja miałem ten sam problem co ty s-piotr ale tej dużej zębatki nie wymieniałem bo jeszcze któryś tam sezon pociągnie.tą z mimośrodem kupiłem nową za 168zL aha zamówiłem jeszcze ten napinacz ale mi krdtyn z serwisu przysyła drugi miesiąć;/.....poza tym mój jasiek też jest gotów oleje pozmieniałem filtry też teraz tylko czekać az się łany zezłocą :(

#12 Share axel

axel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 20:23

John Deere 970 ja mam john deere jestem niezadowolony i mam claas jest najlepszy popsuł mi się raz!!!

#13 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 20:40

John Deere 970

ja mam john deere jestem niezadowolony i mam claas jest najlepszy popsuł mi się raz!!!

dlaczego?????? :(

#14 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 21:04

John Deere 970 Remont zacząłem od zagotowania w oleju panewek i zauważyłem rozwalone łożysko na wale wykorbionym wytrząsacza i od razu wymieniam wszystkie cztery.Dostęp do tego łożyska wymaga rozebrania elewatorów a tutaj w napędzie wentylatora do wymiany dwa łożyska.Wymieniam tez bo jest dostęp łożyska na wałku napędu korbowodów sit i drugie do wymiany koła napędu elewatorów z łańcuchem , i łożysko na ślimaku kłosowym wymieniłem też na śeczkarni. kombajn mam już 10lat to największy remont . A przy okazji wymieniam pasek od wentylatora i łańcuchpochyły . :(

#15 Share Lesin

Lesin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 21:10

John Deere 970 ja kiedyś ( 3 lata temu) posiadałem jd 940 i też byłem z niego bardzo zodowolony! To są nie zawodne i solidnie wykonane maszyny

#16 Share janusz14

janusz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 03 lipiec 2007 - 21:25

John Deere 970

Remont zacząłem od zagotowania w oleju panewek i zauważyłem rozwalone łożysko na wale wykorbionym wytrząsacza i od razu wymieniam wszystkie cztery.Dostęp do tego łożyska wymaga rozebrania elewatorów a tutaj w napędzie wentylatora do wymiany dwa łożyska.Wymieniam tez bo jest dostęp łożyska na wałku napędu korbowodów sit i drugie do wymiany koła napędu elewatorów z łańcuchem , i łożysko na ślimaku kłosowym wymieniłem też na śeczkarni. kombajn mam już 10lat to największy remont . A przy okazji wymieniam pasek od wentylatora i łańcuchpochyły . :(

kurde dobry z ciebie mechanik mam nadzieje że poskładałeś wszystko tak jako byc powinno.......ja dopiero poznaję mechanike mojego jaska.. aha po co gotowałeś te panewki w oleju????? jakim przepalonym ????????

#17 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 15:36

John Deere 970

kurde dobry z ciebie mechanik mam nadzieje że poskładałeś wszystko tak jako byc powinno.......ja dopiero poznaję mechanike mojego jaska.. aha po co gotowałeś te panewki w oleju????? jakim przepalonym ????????

Suche panewki mogą popękać nasiąknięte olejem są samo smarujące.Robię tak zawsze przed sezonem. :( :)

#18 Share axel

axel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 20:16

John Deere 970 ja jestem niezadowolony bo 2 lata temu dobrze siekł ale traz fatalnie na pole spowrotem wywala mi kłosy zboża a nie jest zepsuty a claas mam już 4 lata i siecze idealnie a popsuł mi się raz!!!

#19 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów

Napisany 04 lipiec 2007 - 20:49

John Deere 970

ja jestem niezadowolony bo 2 lata temu dobrze siekł ale traz fatalnie na pole spowrotem wywala mi kłosy zboża a nie jest zepsuty a claas mam już 4 lata i siecze idealnie a popsuł mi się raz!!!

Sam kosisz ??? masz praktykę w ustawianiu obrotów bębna ,szczeliny na klepisku ,sit ,wiatru i klap ustawienia wiatru na sita a może już cepy są wytarte to trzeba wiedzieć aby kombajn nie robił strat i niema to znaczenia czy to JD , CLASS, BIZON . :( :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share axel

axel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 05 lipiec 2007 - 07:04

John Deere 970 cepy są troche wytarte ale powinny chodzić !!! a zresztą wporzątku :(

Dodaj odpowiedź