Polecane posty

jarek015    0

Witam

Problem wygląda tak: skrzynia w JD 6900 stopniowo zaczeła tracić uciąg aż w końcu stanęła, natomiast do tyłu ciągnie bez zarzutów. Wydaje mi sie że jest to wina rewersu. Co o tym myślicie? co to może być? Ile może kosztować naprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Kolega miał taki przypadek w 6800. Opisałem to. Poszły tarcze rewersu do przodu. Koszt cały z robocizną ok 7 tyś .Części koło 4. Skąd jesteś bo mam mechaników spod Leszna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej jak słabł i w końcu przestał ciągnąć to najprawdopodobniej doszło do spalenia tarczek odpowiadajacych za jazdę do przodu ja naprawiam te ciągniki jestem z mazowieckiego Siedlce


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek015    0

Dzięki za odpwidź. Mechaników znalazłem. Okazało sie że jest tak jak mówicie, poszły te tarczki. A teraz szukam tanio części. Poza tym jestem z waminsko mazurskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanuszMar2    0

witam panów podczas rozladowywania big bagów z nawozem mój jelonek 6400 odmówił posłuszeństwa nie działa zmiana kierunków jazdy. kolejnego dnia rano znów zadziałał, ściągłem reszte big bagów pojechałem uprawiać i znów nie chce jechać. przestaje nagle działać chodzi do pewnego momentu i jak się zatrzymam chce znienić kierunek już nie ruszy . co możne być przyczyną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesiu22    0

Witam!

Mam pewien problem z john deere'm 6100. Na rozgrzanym silniku jak sie przełączy rewers to już poźniej dalej nie chce jechać. wszystko inne działa bez zarzutu. na zimnym silniku tego problemu nie ma. Wie może ktoś co może być przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

trzeba zrobić pomiar skrzyni i samo wyjdzie nie ma co gdybać


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil21    11

Witam Panowie , mam problem prawdopodobnie zerwała mi się ta linka od zmiany kierunków , mam wersje SE z wajchą przy kierownicy i własnie tu jest moje pytanie jak to rozebrać , zeby dojść do tej linki , bo nie wiemy z ojcem jak się za to zabrać ? Prosze o pomoc .

Połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem ze swoim jelonkien 6220. Normalnie jechał do przodu przy pracy w polu i nagle wyrzucil jazde do przodu. Po ponownym wskazaniu kierunku jazdy do przodu nie chciał ruszyć . Jazda do tyłu działa na wszystkich biegach . Co może być przyczyną ? Co o tym myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxor    0

Grzegorz Pirg prawdopodobnie uszkodził ci się kosz rewersu który znajduje się w skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmyra    1

Witam, też mam maly problem z rewersem w jd 6600. Mianowicie kiedy przełączam rewers do przodu to zaczyna ruszać z lekkim opóźnieniem mniej wiecej 6-8s, do tyłu rusza od razu i tak jest cały czas bez zmian, na zimnym i ciepłym silniku, co więcej ciagnik ciągnie normalnie i nie jest tez tak, że powoli rusza przez te 6s tylko ruszy w raz po upływie tego czasu jakbym dopiero załaczył jazde do przodu, dzieje sie tak tez niezaleznie czy ruszam z luzu czy od razu z tyłu do przodu. Generalnie cignik sie dobrze sprawuje i nie odniosłem wrazenia żeby tarcze ślizgały pod dużym obciązeniem co więcej poprzednik mówił że wymienial już tarcze i pokazywał mi stare. Więc moje pytanie brzmi czy jest możliwe żeby było coś przypchane lub czy zużyte filtry moga tez powodowac taki objaw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrols    9

Witam. Mam podobną sytuację. John deere 6800 skrzynia po remoncie we wrześniu. Po tym remoncie rewers bardzo agresywnie bierze do tyłu. Do przodu ładnie rusza po kilku sekundach a do tyłu od razu po przesunięciu gałki bardzo agresywnie jedzie do tyłu. Da się to jakoś wyregulować?

Poprzedni właściciel skrócił trochę 3 sprężyny od modulacji rewersu. Przy remoncie mechanicy wymieniłem mi je na nowe. Czy to może być przyczyną? czy krótsze sprężyny modulacji mogą mieć wpływ na prawidłowe działanie rewersu (nie popsuje się od tego?) Mam zamienić z powrotem na te krótsze sprężyny?

 

Edytowano przez piotrols

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiraszko    0

Witam mam problem ze swoim jelonkien 6220. Normalnie jechał do przodu przy pracy w polu i nagle wyrzucil jazde do przodu. Po ponownym wskazaniu kierunku jazdy do przodu nie chciał ruszyć . Jazda do tyłu działa na wszystkich biegach . Co może być przyczyną ? Co o tym myślicie ?

Własnie też mam ten sam problem do tyłu wszystko działa lecz do przodu ani rusz. co to moze byc? Mówili mi ze to moze byc cewka któraś zepsuta. prosze o pomoc. GrzegorzPirg co u Ciebie było przyczyną tej usterki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiraszko    0

GrzegorzPirg, w 03 Paź 2014 - 13:08, powiedział:snapback.png

Witam mam problem ze swoim jelonkien 6220. Normalnie jechał do przodu przy pracy w polu i nagle wyrzucil jazde do przodu. Po ponownym wskazaniu kierunku jazdy do przodu nie chciał ruszyć . Jazda do tyłu działa na wszystkich biegach . Co może być przyczyną ? Co o tym myślicie ?

Własnie też mam ten sam problem do tyłu wszystko działa lecz do przodu ani rusz. co to moze byc? Mówili mi ze to moze byc cewka któraś zepsuta. prosze o pomoc. GrzegorzPirg co u Ciebie było przyczyną tej usterki??

 

 

Jak narazie niewiem co sie tam stało ale wiem jedno ze nic z zewnątrz czyli elektryka w porządku. Elektrozawory działaja bez problemowo. musimy otworzyc skrzynie i zobaczymy co sie tam stało. 


Nowicjusz

  • default_large.png
  • Members
  • bullet_black.png
  • 12 postów

Napisany 21 kwiecień 2017 - 23:53

musisz przeprowadzić regulację rewersu lub mechanik uszkodził tobie elektro zawór rewersu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co ty za głupoty opowiadasz. jaki mechanik?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiraszko    0

Juz znalazłem przyczyne awari dlaczego nie jechał do przodu. Poszły tarcze wewnetrzne sprzegła i kosz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaPodpora    0

Witam. W JD 6210 z 1999 r.

nie działa rewers do przodu ani do tyłu. Przy przełączeniu na jazdę rewers piszczy, jakby był błąd. Co może być przyczyną. Ostatnio dolewałem olej przekładniowo-hydrauliczny fuchs po zamontowaniu ładowacza. Co może być przyczyną??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
    • Przez lukasz0920
      Witam Mam problem z case mx 135. Od roku co jakiś czas nie działał rewers po odpaleniu ciągnika, wystarczyło popukac wajche od skrzyni biegów i zaczął działać. Problem znikał. Dzisiaj po całym dniu pracy, koszenie trawy chciałem wjechać na podwórko i nagle przestał całkiem działać. Cechy podejrzane - dzisiaj co jakiś czas mrugala kontrolka od walka - gdy przełącze rewers w tył to kontrolka się zapala ale nie rusza - no i gdy włączę czwarty bieg i w tył, mruga N Ogólnie wyłączyłem i włączyłem prąd i nic nie dało. Sprawdzałem różne kostki itp no nic nie widać podejrzanego
    • Przez Opolskirobol
      Witam, mam zamiar kupić ciągnik w przedziale mocy 100-110km. Otrzymałem oferty na nh t5 105 skrzynia dc 24x24 z dodatkowego wyposarzenia fotel pneumatyczny szersze opony 440 i 540 i obciążnik przód za cenę 176tys netto. Case farmall 105c skrzynia 24x24 z tym samym wyposażeniem plus multifunkcyjna dźwignia zmiany biegów za cenę 180tys netto. Ceny do kosmetycznych negocjacji jak to mówią dealerzy. Co myślicie o tych modelach, może ktoś ma jakieś inne propozycje? Myślałem również nad deutz fahr 5110g tylko nie wiem jak z awaryjnoscia gdyż nikt w okolicy takowego nie ma. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj