Skocz do zawartości

Zdjęcie

John Deere- problem z rewersem

16 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarek015

jarek015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 11 luty 2011 - 21:12

John Deere- problem z rewersem Witam
Problem wygląda tak: skrzynia w JD 6900 stopniowo zaczeła tracić uciąg aż w końcu stanęła, natomiast do tyłu ciągnie bez zarzutów. Wydaje mi sie że jest to wina rewersu. Co o tym myślicie? co to może być? Ile może kosztować naprawa?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
John Deere- problem z rewersem Dzisiaj, 19:21
  •  

#2 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 11 luty 2011 - 21:28

John Deere- problem z rewersem Kolega miał taki przypadek w 6800. Opisałem to. Poszły tarcze rewersu do przodu. Koszt cały z robocizną ok 7 tyś .Części koło 4. Skąd jesteś bo mam mechaników spod Leszna.

#3 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 11 luty 2011 - 22:05

John Deere- problem z rewersem Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej jak słabł i w końcu przestał ciągnąć to najprawdopodobniej doszło do spalenia tarczek odpowiadajacych za jazdę do przodu ja naprawiam te ciągniki jestem z mazowieckiego Siedlce
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#4 Share jarek015

jarek015

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 15 luty 2011 - 16:55

John Deere- problem z rewersem Dzięki za odpwidź. Mechaników znalazłem. Okazało sie że jest tak jak mówicie, poszły te tarczki. A teraz szukam tanio części. Poza tym jestem z waminsko mazurskiego

#5 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7790 postów

Napisany 15 luty 2011 - 19:17

John Deere- problem z rewersem Tarcze to coś koło 50 € za szt.

#6 Share JanuszMar2

JanuszMar2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:01

John Deere- problem z rewersem witam panów podczas rozladowywania big bagów z nawozem mój jelonek 6400 odmówił posłuszeństwa nie działa zmiana kierunków jazdy. kolejnego dnia rano znów zadziałał, ściągłem reszte big bagów pojechałem uprawiać i znów nie chce jechać. przestaje nagle działać chodzi do pewnego momentu i jak się zatrzymam chce znienić kierunek już nie ruszy . co możne być przyczyną

#7 Share szymon15

szymon15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja:)

Napisany 29 marzec 2012 - 21:16

John Deere- problem z rewersem Buntuje się chłopak;)
Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne,itp,itd

#8 Share JanuszMar2

JanuszMar2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:29

John Deere- problem z rewersem no buntuje się i jak go utemperować

#9 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:50

John Deere- problem z rewersem Najlepiej to wezwać serwis bo i tak pewnie sam nic nie zdziałasz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share JanuszMar2

JanuszMar2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 07:39

John Deere- problem z rewersem pewnie tak zrobie ale moż ktoś orjętuje się odnośnie tego gdzie znajduje się jakiś elektrozawór rewersu??

#11 Share lesiu22

lesiu22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 15:26

John Deere- problem z rewersem Witam!
Mam pewien problem z john deere'm 6100. Na rozgrzanym silniku jak sie przełączy rewers to już poźniej dalej nie chce jechać. wszystko inne działa bez zarzutu. na zimnym silniku tego problemu nie ma. Wie może ktoś co może być przyczyną?

#12 Share mariusz(ZDUN)

mariusz(ZDUN)

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1050 postów

Napisany 25 sierpień 2012 - 18:11

John Deere- problem z rewersem trzeba zrobić pomiar skrzyni i samo wyjdzie nie ma co gdybać
Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

#13 Share kamil21

kamil21

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 11 lipiec 2014 - 20:50

Witam Panowie , mam problem prawdopodobnie zerwała mi się ta linka od zmiany kierunków , mam wersje SE z wajchą przy kierownicy i własnie tu jest moje pytanie jak to rozebrać , zeby dojść do tej linki , bo nie wiemy z ojcem jak się za to zabrać ? Prosze o pomoc .

Połączone

Edytowany przez danielhaker, 28 grudzień 2014 - 11:42.

#14 Share GrzegorzPirg

GrzegorzPirg

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 październik 2014 - 12:08

Witam mam problem ze swoim jelonkien 6220. Normalnie jechał do przodu przy pracy w polu i nagle wyrzucil jazde do przodu. Po ponownym wskazaniu kierunku jazdy do przodu nie chciał ruszyć . Jazda do tyłu działa na wszystkich biegach . Co może być przyczyną ? Co o tym myślicie ?

#15 Share roxor

roxor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 20 grudzień 2014 - 19:28

John Deere- problem z rewersem Grzegorz Pirg prawdopodobnie uszkodził ci się kosz rewersu który znajduje się w skrzyni.

#16 Share szmyra

szmyra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 06 marzec 2015 - 14:20

Witam, też mam maly problem z rewersem w jd 6600. Mianowicie kiedy przełączam rewers do przodu to zaczyna ruszać z lekkim opóźnieniem mniej wiecej 6-8s, do tyłu rusza od razu i tak jest cały czas bez zmian, na zimnym i ciepłym silniku, co więcej ciagnik ciągnie normalnie i nie jest tez tak, że powoli rusza przez te 6s tylko ruszy w raz po upływie tego czasu jakbym dopiero załaczył jazde do przodu, dzieje sie tak tez niezaleznie czy ruszam z luzu czy od razu z tyłu do przodu. Generalnie cignik sie dobrze sprawuje i nie odniosłem wrazenia żeby tarcze ślizgały pod dużym obciązeniem co więcej poprzednik mówił że wymienial już tarcze i pokazywał mi stare. Więc moje pytanie brzmi czy jest możliwe żeby było coś przypchane lub czy zużyte filtry moga tez powodowac taki objaw?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#17 Share piotrols

piotrols

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 kwiecień 2016 - 20:33

Witam. Mam podobną sytuację. John deere 6800 skrzynia po remoncie we wrześniu. Po tym remoncie rewers bardzo agresywnie bierze do tyłu. Do przodu ładnie rusza po kilku sekundach a do tyłu od razu po przesunięciu gałki bardzo agresywnie jedzie do tyłu. Da się to jakoś wyregulować?

Poprzedni właściciel skrócił trochę 3 sprężyny od modulacji rewersu. Przy remoncie mechanicy wymieniłem mi je na nowe. Czy to może być przyczyną? czy krótsze sprężyny modulacji mogą mieć wpływ na prawidłowe działanie rewersu (nie popsuje się od tego?) Mam zamienić z powrotem na te krótsze sprężyny?

Edytowany przez piotrols, 10 kwiecień 2016 - 19:14.