Skocz do zawartości

Zdjęcie

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy?

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 18:40

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? Jest taki dylemat. Mam New Hollanda 7056 Bis z Turem ł-106. Czy na prow brać ciągnik trochę gorszy ale z turem (wtedy sprzedałbym obecnego i kupiłbym używanego 6 cylindrowego) czy lepszy ale bez tura?
Gdyby był z turem to któryś z tych(jako pomocniczy): MF 4455, Valtra A92, Farmtrac 7110, Forterra 115.
Bez tura(jako główny): Valtra N92, NH T6020, McCormick MC115.
Najcięższa praca jaką będzie wykonywał to prasa zmiennokomorowa z nożami i rotorem. Co byście zrobili na moim miejscu?
Obecny NH sprawuję się naprawdę dobrze ale ma już swoje lata poza tym nie ma rewersu.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? Dzisiaj, 21:22
  •  

#2 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 29 marzec 2012 - 19:22

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? Jeśli obecny ładowacz cię zadowala to kup lepszy ciągnik zmontuj na nim stary ładowacz. Dodatkowym kosztem będzie dla ciebie tylko dokupienie mocowania do traktora.

#3 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:29

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? Tak to raczej nie bo wtedy ciągnik z ładowaczem będzie pracował z prasą, nie będę mógł w tym czasie ładować bel.

#4 Share Lukasz12a

Lukasz12a

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związanie

Napisany 29 marzec 2012 - 19:29

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? Ja radzilbym ci wziąć traktor z turem lub tak jak @ kokoman radzil innej opcji nie widze.

Edytowany przez Marcin91, 31 marzec 2012 - 11:15.

#5 Share piotrek420

piotrek420

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:41

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? ja bym wolał lepszy i bez tura ;) i jak wybiarając postaw na Valtre dobre i solidne ciągniki oszczędne w paliwie ^^

#6 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:06

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? A to można przełożyć ładowacz czołowy bez poszerzania go? wystarczą nowe mocowania?
W taki przypadku sam ciągnik bez tura sprzedałbym gdzieś za 50-60 tys. Dostane za to jakąś dobrą używaną 6?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rafix255

rafix255

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 82 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:26

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? ja na twoim miejscu zostawiłbym tego NH z turem skoro mówisz ze dobrze sie sprawuje i kupił sam ciągnik bez tura z tych co pisałes ty wszystko tylko nie zetor duzo pala naprawde duzo!!! ale NH oszczedny valtra tez MCCormika to nie powiem bo mało co słysze o nich ale to chyba to samo co Cae jest.. pozdrawiam

#8 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2000 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 29 marzec 2012 - 20:47

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? Mc to jest to samo co teraz landini. Silnik perkins, dość oszczędny, transport\załadunek balotów ładowaczem czołowym z lawetą warzącą wraz z ładunkiem 16 ton spalał mi 7 litrów.Trasa wyglądała tak jazda na pusto 30km załadunek 34balotów na polu powórót rozładunek. Ale zbiornik czasem nie starcza na dzień pracy 80litrów to jak dla mnie za mało, ale to chyba norma w tej klasie.

#9 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 29 marzec 2012 - 21:12

Tak to raczej nie bo wtedy ciągnik z ładowaczem będzie pracował z prasą, nie będę mógł w tym czasie ładować bel.

Źle mnie chyba zrozumiałeś. Skoro masz zamiar NH sprzedać a na jego miejsce kupić jakąś 6-tkę i dodatkowo jakiś nowy ciągnik to ten stary ładowacz przerzuciłbyś na ten nowy ciągnik a 6-tka byłaby do pracy z prasą bo do prasy z nożami. Ale to ty musisz wybrać ja tylko napisałem jak ja bym zrobił będąc na twoim miejscu.

#10 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:41

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? No i to jest chyba najlepsze rozwiązanie. Ile kosztuje takie mocowanie?

#11 Share mfmf

mfmf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 04:57

ty wszystko tylko nie zetor duzo pala naprawde duzo!!! ale NH oszczedny valtra tez MCCormika to nie powiem bo mało co słysze o nich ale to chyba to samo co Cae jest.. pozdrawiam

Chyba ty naprawde duzo palisz fajek i oczy dymem zaszly, Nastepny znawca ekologi i spalania wszystkich ciagnikow.

Maly z ladowaczem i rewersem eh,

Ciagnik ktory posiada jest wogole bez rewersu i nadal polecacie sie tym meczyc? 6 za 60000 kupisz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share BartlomiejMOW

BartlomiejMOW

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 22:59

Z turem ale gorszy czy bez ale lepszy? Co do tego przekładania tura. Trochę się tam pomyliłem nie mam ł-106 tylko ł-104. I nie wiem czy warto na nowy ciągnik zakładać trochę zużyty(są gdzie nie gdzie małe przecieki oleju) polski ładowacz. Gdybym kupił np. Valtre A92 to by miała fabrycznie montowany, firmowy ładowacz. Jest to chyba odpowiednik Quicke.

Dodaj odpowiedź