Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 6245 duża kabina duży problem ...

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 29 marzec 2012 - 18:27

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... Witam , :)
Znajomy poprosił mnie abym założył temat związany z kabiną w zetorze 6245. Zetor jest z 88r więc uszczelki w kabinie nie wyglądają za ciekawie i tu zaczynają się problemy.... Gdy zdjęliśmy uszczelkę tylniej szyby blacha na której jest ona przymocowana jest cała zardzewiała i jest cienka jak papierek co z tym zrobić ? Boimy się że podczas zeszlifowania rdzy nie będzie na co założyć uszczelkę może przyspawać nową blaszkę a starą odciąć ?

Druga sprawa dotyczy tylnich błotników są one mocno pordzwiałe i ktoś zamiast zeszlifować rdze i pomalować poprostu miejsca najbardzie dotknięte rdzą zaszpachlował :( a teraz wszystko pęka co z tym zrobić ??
Czy przy zdejmowaniu tylnich błotników są jakieś problemy co ze śrubami mocującymi nie ukręcają się ? Co zrobić jeśli śruba się ukręci ? :mellow:

No i ostatnia najbardziej dotknięta rdzą część kabiny podłoga :( .. Rama kabiny od spodu od strony zbiornika paliwa jest tak przerdzewiała że można zrobić dziurę naciskając mocniej palcem co na to poradzicie wyciąć kawałek i wspawać nowy czy co ? Oraz podłoga do wymiany ..
Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 6245 duża kabina duży problem ... Dzisiaj, 18:28
  •  

#2 Share Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Pojazdy, mechanika, survival, podróże, dziewczyny ;)

Napisany 29 marzec 2012 - 18:56

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... No problem dylematowy trochę jest i roboty też trochę jest. Skoro wszystko jest tak zardzewiałe a raczej zgnite to nie ma sensu się z tym bawić. Roboty żmudnej dużo przy tym a i nie wiadomo od czego się najpierw zabrać. Nie wiem jak twój kolega z gotówką ale przecież firma Naglak produkuje kabiny też do zetorów 6245. Tutaj link http://www.naglak.pl...acji/zetor-6245 widać że zrobiona jak trzeba, nie wiadomo jak z kosztami. Prawdę mówiąc gdyby się uparł to i starą by zmodernizował ale sądząc po podanym przez ciebie stanie blachy to trzeba by było nową robić.
welcome :D

#3 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:01

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... Jestem z wymianą(wycięciem) skorodowanych elementów. Co do śrub błotników, to nie pamiętam co jest od dołu, nakrętka, czy śruba. Jeśli nakrętka to można cienką tarczą ściąć nakrętkę wzdłuż gwintu i gwintownikiem poprawić.

#4 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:16

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... A jak są przymocowane błotniki do kabiny ? W słupkach kabiny są nagwintowane otwory czy jak bo nigdzie nie widać śrub z wewnątrz kabiny ? Tylko 2 śruby są przekręcone przez blachę zaraz przy końcu kabiny. Zetor posiada szeroką kabinę taką jak na zdjęciu http://www.agrofoto....295-zetor-7211/

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:19

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... Od dołu powinien być dostęp i te tylne trzymają chyba 2 śruby.

#6 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:58

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... Przemek, pisałeś do mnie i dobre trafiłeś bo ja przerabiałem to w 7711t, ja się trochę z tym bawiłem, koszty nie wielkie, a więc tak starą blaszke na pewno odciąć i nową wstawić, bo jeśli jest mocno pordzewiała i ją przeszlifujesz to zrobi się z niej nóż i ani uszczelka nie będzie dobre trzymać, z tylnimi błotnikami to tak na pewno trzeba je odkręcić ja to nawet dzisiaj przerabiałem w 7211, śruby na 100% ci się poukręcają, ale to też nie problem, ponieważ one są wkręcone w tulejki w słupku, wystarczy je szlifierką podciąć i się je wyciągnie, potem wiertło fi 14, i w to miejsce wbić nakrętke od śruby fi 8 i letko obspawać, zero śladu i wszystko będzie jak orginalne, a z tą dziurą to też blache trzeba wstawić, potem trochę szpachlu i po problemie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share rafal831

rafal831

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:33

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... dokładnie tak jak mówi kolega @morowa91. jak już wstawicie nową blache w ramki i podłoge to niech ją dobrą podkładówką pomaluje

#8 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 15:31

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... Dzięki koledzy za pomoc od poniedziałku zabieramy się do pracy nad zetorem więc jeśli wystąpią jakieś problemy napewno napisze :)
A gdy uda się odkręcić błotniki bez ukręcania śrub to te tulejki w słupku są przyspawane tak aby można założyć nową śrubę i przykręcić ?
Pozdrawiam :)

#9 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 23:01

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... przemek nie bój się nie uda ci się odkręcić bez strat;p ale jak ci się coś udało wykręcić to najlepiej przegwintować w tej tulejce i przy zakręcaniu smaru trochę, będziesz miał problem to pisz na Priv. jak będę to odpisze

#10 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 16:43

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... @morowa91 Dzięki za pocieszenie :D Jeśli pojawią się jakieś komplikacje napewno do Ciebię napiszę :)
Przesyłam kilka zdjęć :
http://www.fotosik.p...7e3788b43b.html
http://www.fotosik.p...9c6d3c4ed7.html
http://www.fotosik.p...6affe8867f.html
http://www.fotosik.p...aff4638e4b.html

Edytowany przez przemek11441, 03 kwiecień 2012 - 17:08.

#11 Share patryk025

patryk025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Legendy PRL-u

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:26

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... To jest zetor Marka ? Sprowadzona maszyna więc nie dbano o niego tak jak by było to w polsce ale znając wasze zdolności artystyczne będzie wyglądał zaje.. po renowacji całego będziecie malować czy nie ? Marek był u mnie dzisiaj po farbę podkładową mówił że przyczepy maluje a o zetorze nic nie wspominał :P Skrzynka na akumulator dość mocno przerdzewiała więc kupi nową czy będziecie łatać ? Boczne przednie drzwi nie wyglądają najgorzej wystarczy zdrapać rdze i brud dobrze zamalować farbą podkładową nowy lakier i nówka :D

To jest zetor Marka ? Sprowadzona maszyna więc nie dbano o niego tak jak by było to w polsce ale znając wasze zdolności artystyczne będzie wyglądał zaje.. po renowacji całego będziecie malować czy nie ? Marek był u mnie dzisiaj po farbę podkładową mówił że przyczepy maluje a o zetorze nic nie wspominał :P Skrzynka na akumulator dość mocno przerdzewiała więc kupi nową czy będziecie łatać ? Boczne przednie drzwi nie wyglądają najgorzej wystarczy zdrapać rdze i brud dobrze zamalować farbą podkładową nowy lakier i nówka :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share przemek11441

przemek11441

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 15:31

Zetor 6245 duża kabina duży problem ... Tak zetor Marka :) Będziemy go całego malować ale to chyba w czerwcu dopiero ... Skrzynka już jest zrobiona nowa wystarczy przykręcić :D