Zaloguj się, aby obserwować  
przemek11441

Zetor 6245 duża kabina duży problem ...

Polecane posty

przemek11441    133

Witam , :)

Znajomy poprosił mnie abym założył temat związany z kabiną w zetorze 6245. Zetor jest z 88r więc uszczelki w kabinie nie wyglądają za ciekawie i tu zaczynają się problemy.... Gdy zdjęliśmy uszczelkę tylniej szyby blacha na której jest ona przymocowana jest cała zardzewiała i jest cienka jak papierek co z tym zrobić ? Boimy się że podczas zeszlifowania rdzy nie będzie na co założyć uszczelkę może przyspawać nową blaszkę a starą odciąć ?

 

Druga sprawa dotyczy tylnich błotników są one mocno pordzwiałe i ktoś zamiast zeszlifować rdze i pomalować poprostu miejsca najbardzie dotknięte rdzą zaszpachlował :( a teraz wszystko pęka co z tym zrobić ??

Czy przy zdejmowaniu tylnich błotników są jakieś problemy co ze śrubami mocującymi nie ukręcają się ? Co zrobić jeśli śruba się ukręci ? :mellow:

 

No i ostatnia najbardziej dotknięta rdzą część kabiny podłoga :( .. Rama kabiny od spodu od strony zbiornika paliwa jest tak przerdzewiała że można zrobić dziurę naciskając mocniej palcem co na to poradzicie wyciąć kawałek i wspawać nowy czy co ? Oraz podłoga do wymiany ..


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

No problem dylematowy trochę jest i roboty też trochę jest. Skoro wszystko jest tak zardzewiałe a raczej zgnite to nie ma sensu się z tym bawić. Roboty żmudnej dużo przy tym a i nie wiadomo od czego się najpierw zabrać. Nie wiem jak twój kolega z gotówką ale przecież firma Naglak produkuje kabiny też do zetorów 6245. Tutaj link http://www.naglak.pl/pl/oferta/kabiny-ciagnikowe/ciagniki-starszej-generacji/zetor-6245 widać że zrobiona jak trzeba, nie wiadomo jak z kosztami. Prawdę mówiąc gdyby się uparł to i starą by zmodernizował ale sądząc po podanym przez ciebie stanie blachy to trzeba by było nową robić.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Jestem z wymianą(wycięciem) skorodowanych elementów. Co do śrub błotników, to nie pamiętam co jest od dołu, nakrętka, czy śruba. Jeśli nakrętka to można cienką tarczą ściąć nakrętkę wzdłuż gwintu i gwintownikiem poprawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

A jak są przymocowane błotniki do kabiny ? W słupkach kabiny są nagwintowane otwory czy jak bo nigdzie nie widać śrub z wewnątrz kabiny ? Tylko 2 śruby są przekręcone przez blachę zaraz przy końcu kabiny. Zetor posiada szeroką kabinę taką jak na zdjęciu http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/351295-zetor-7211/


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

Przemek, pisałeś do mnie i dobre trafiłeś bo ja przerabiałem to w 7711t, ja się trochę z tym bawiłem, koszty nie wielkie, a więc tak starą blaszke na pewno odciąć i nową wstawić, bo jeśli jest mocno pordzewiała i ją przeszlifujesz to zrobi się z niej nóż i ani uszczelka nie będzie dobre trzymać, z tylnimi błotnikami to tak na pewno trzeba je odkręcić ja to nawet dzisiaj przerabiałem w 7211, śruby na 100% ci się poukręcają, ale to też nie problem, ponieważ one są wkręcone w tulejki w słupku, wystarczy je szlifierką podciąć i się je wyciągnie, potem wiertło fi 14, i w to miejsce wbić nakrętke od śruby fi 8 i letko obspawać, zero śladu i wszystko będzie jak orginalne, a z tą dziurą to też blache trzeba wstawić, potem trochę szpachlu i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal831    1

dokładnie tak jak mówi kolega @morowa91. jak już wstawicie nową blache w ramki i podłoge to niech ją dobrą podkładówką pomaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

Dzięki koledzy za pomoc od poniedziałku zabieramy się do pracy nad zetorem więc jeśli wystąpią jakieś problemy napewno napisze :)

A gdy uda się odkręcić błotniki bez ukręcania śrub to te tulejki w słupku są przyspawane tak aby można założyć nową śrubę i przykręcić ?

Pozdrawiam :)


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

przemek nie bój się nie uda ci się odkręcić bez strat;p ale jak ci się coś udało wykręcić to najlepiej przegwintować w tej tulejce i przy zakręcaniu smaru trochę, będziesz miał problem to pisz na Priv. jak będę to odpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

@morowa91 Dzięki za pocieszenie :D Jeśli pojawią się jakieś komplikacje napewno do Ciebię napiszę :)

Przesyłam kilka zdjęć :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8d06f37e3788b43b.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/068f479c6d3c4ed7.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/310ca16affe8867f.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ab4a0faff4638e4b.html

Edytowano przez przemek11441

Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk025    21

To jest zetor Marka ? Sprowadzona maszyna więc nie dbano o niego tak jak by było to w polsce ale znając wasze zdolności artystyczne będzie wyglądał zaje.. po renowacji całego będziecie malować czy nie ? Marek był u mnie dzisiaj po farbę podkładową mówił że przyczepy maluje a o zetorze nic nie wspominał :P Skrzynka na akumulator dość mocno przerdzewiała więc kupi nową czy będziecie łatać ? Boczne przednie drzwi nie wyglądają najgorzej wystarczy zdrapać rdze i brud dobrze zamalować farbą podkładową nowy lakier i nówka :D

 

To jest zetor Marka ? Sprowadzona maszyna więc nie dbano o niego tak jak by było to w polsce ale znając wasze zdolności artystyczne będzie wyglądał zaje.. po renowacji całego będziecie malować czy nie ? Marek był u mnie dzisiaj po farbę podkładową mówił że przyczepy maluje a o zetorze nic nie wspominał :P Skrzynka na akumulator dość mocno przerdzewiała więc kupi nową czy będziecie łatać ? Boczne przednie drzwi nie wyglądają najgorzej wystarczy zdrapać rdze i brud dobrze zamalować farbą podkładową nowy lakier i nówka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek11441    133

Tak zetor Marka :) Będziemy go całego malować ale to chyba w czerwcu dopiero ... Skrzynka już jest zrobiona nowa wystarczy przykręcić :D


Zetor zawsze i wszędzie NAJLEPSZY będzie !!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj