Skocz do zawartości

Zdjęcie

Neostrada...pomoc

44 odpowiedzi na ten temat

#21 Share BRAMA

BRAMA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 18:38

Neostrada...pomoc a gdzie to ustawic i jak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Neostrada...pomoc Dzisiaj, 01:22
  •  

#22 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 18:47

Neostrada...pomoc http://shider.pl/AutoConnect/ taki tam programik jest do tego, są też inne metody.

#23 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 04 listopad 2007 - 20:57

Neostrada...pomoc Właśnie czemu sie rozłancza neostrada byłem u kolegi dzisiaj i ciągle mu sie rozłancza ja też jestem w w Neostradzie ale nie rozłancza mi sie. Kolega sie pytał co moze być przyczyną tego ;]
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#24 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 21:02

Neostrada...pomoc Mam małe pytanko lepszy będzie internet Radiowy czy Neostrada i jakie są opłaty w danej prędkości i za założenie????

Pozdrawiam Kinga

#25 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 21:06

Neostrada...pomoc Wiesz co chyba Neostrada bo z radiowym to nie wiadamo mój kolega ma radiowy i jak pada deszcze czy jakis wiatr to mu nie działa ;]

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#26 Share Kamyk514

Kamyk514

Rolnik Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1575 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 21:09

Neostrada...pomoc A jakie są abonamenty w Neostradzie?

pozdrawiam Kinga

#27 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 21:12

Neostrada...pomoc My płacimy 70zł za 1,3Mb/s ale w lutym zmieniamy na Tele2

#28 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 04 listopad 2007 - 22:09

Neostrada...pomoc

A jakie są abonamenty w Neostradzie?

pozdrawiam Kinga

zerknij www.tp.pl

Wiesz co chyba Neostrada bo z radiowym to nie wiadamo mój kolega ma radiowy i jak pada deszcze czy jakis wiatr to mu nie działa ;]

nie mówiąc jak jest śnierzyca :rolleyes:

#29 Share wodzu

wodzu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 22:17

Neostrada...pomoc Ja płaciłem przez rok 25zł, a teraz płace 50zł.. ale jeszcze trochę i od nowa będzie umowa :) A tak po za tym to z Neostradą to chyba się tak szybko nie rozstanę, bo raczej nie mam powodów do narzekania na nią.. tylko jak idzie burza to zaraz trza ja wyłączyć bo w tym roku to trzy modemy mi poszły..eh eh :rolleyes:
A co do rozłączania to może ma za duża prędkość.. a jest dość daleko od centrali i wtedy mogą być problemy z połączeniem... dla tego nieraz nie ma co się łakomić na zbyt duża prędkość... ja więcej niż 1MB nie biorę :)

#30 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 22:17

Neostrada...pomoc

Z neostradą mam dwa małe lecz denerwujące problemy

Pierwszy to samoczynne rozłączanie połączenia, czasami jest OK nawet jak coś sie ściąga kilka godzin, a czasami rozłącza sie co kilkanaście minut (o właśnie sie rozłączyło), co szczególnie drażni np. w czasie rozmowy na gg

Drugi to częste lagi transferu, licznik bajtów odebranych/wysłanych potrafi stanąć lub powoli naliczać co ~100, czasami sie to jakoś rozbuja a czasami stoi i nie można nic zrobić :)

Jestem kompletnie zielony i nie wiem czy tak ma być czy coś jest nie tak z kompem albo neo ?? :)

czy podczas rozłaczenia na modemie świeci ADSL??? jaki masz modem neostrady???

Drugi to częste lagi transferu, licznik bajtów odebranych/wysłanych potrafi stanąć lub powoli naliczać co ~100, czasami sie to jakoś rozbuja a czasami stoi i nie można nic zrobić :)

tu akurat sa problemy od czasu gdy puszczono transwery-no limit...trudno odpowiedzieć kiedy się to poprawi ale są prowadzone prace aby wyeliminować ten błąd

Ja płaciłem przez rok 25zł, a teraz płace 50zł.. ale jeszcze trochę i od nowa będzie umowa :) A tak po za tym to z Neostradą to chyba się tak szybko nie rozstanę, bo raczej nie mam powodów do narzekania na nią.. tylko jak idzie burza to zaraz trza ja wyłączyć bo w tym roku to trzy modemy mi poszły..eh eh :)

jak poleci ci modem po burzy to zgłaszając ten problem nic nie wspominaj o burzy :) poprostu padł-wymienisz na nowy :)

Mam małe pytanko lepszy będzie internet Radiowy czy Neostrada i jakie są opłaty w danej prędkości i za założenie????

Pozdrawiam Kinga

nieznam jakich masz operatorów w swoim rejonie,niemniej jakbym miał sam wybierać to zdecydowanie łącze kablowe

Właśnie czemu sie rozłancza neostrada byłem u kolegi dzisiaj i ciągle mu sie rozłancza ja też jestem w w Neostradzie ale nie rozłancza mi sie. Kolega sie pytał co moze być przyczyną tego ;]

jaki system windows??
jaki modem-router ???
czy podczas rozłaczenia zaczyna migać ADSL dioda?? -mozna zrobic diagnostykę w opcjach modemu-poproszę o te dane

Czy ktoś mi wyjaśni jaki jest klucz WEP w moim liveboxie? w panelu administracyjnym jest niby w formacie xx:xx:xx... itd ale jak to wpisze w komórke to mi nie działa net, a jak wyłącze zabezpieczenia w LB to wszystko gra, ale bbez zabezpieczeń nawet na mało zaludnionym terenie to obawne.. a na zasięg nie narzekam, na podwórku poza domem mam, w piwnicy 2 pietra niżej też :]
i jaki jest powód że czasami poprostu net zmuli sie tak ze tylko reset twardy LB pomaga ?

klucz WEP masz na naklejce pod Livebox-em oraz na pudełku -opakowaniu

i jaki jest powód że czasami poprostu net zmuli sie tak ze tylko reset twardy LB pomaga

główne powody to:
- korzystanie z programów P2P -generują zbyt duży ruch
- wirusy-trojany
-ale i też moze coś faktycznie się dziać na software Livebox-a -mozna wymienić na próbę, korzystarz przez wi-fi czy ethernet czy też USB???

Mi to sie nieraz nie chce net włączyc i musze włączyc od nowa komputer i problem znika. co może być przyczyną? :rolleyes:

wyłacz oszczędzanie energii na USB-główny koncentrator usb-patrz menedzer urządzeń-zakładka sprzęt-prawy przycisk myszy na pierwszym koncentratorze -ostatnia zakładka -odklikać i zobaczyć co się bedzie działo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 04 listopad 2007 - 23:35

Neostrada...pomoc

klucz WEP masz na naklejce pod Livebox-em oraz na pudełku -opakowaniu

główne powody to:
- korzystanie z programów P2P -generują zbyt duży ruch
- wirusy-trojany
-ale i też moze coś faktycznie się dziać na software Livebox-a -mozna wymienić na próbę, korzystarz przez wi-fi czy ethernet czy też USB???

-Z P2P nie korzystam..
-przelatuje kompa ad aware i nabierzaco mam firewalla i antyviry śjakieś..
-korzystam przez to i to i to ;P ja ethrnet, siostra usb, a ja z komórki przez wifi

#32 Share fzhut

fzhut

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 21:43

Neostrada...pomoc Nie wiem czy to będzie całkowicie związane z tematem, ale z Neostradą mam już problemy ponad miesiąc - od 28 września.
Od dwóch lat jestem szczęśliwym posiadaczem neostrady 128 (od marca była to opcja 256) :rolleyes:. Jako, że 6 grudnia kończy mi się umowa udałem się do salonu, żeby podpisać nową umowę. Już 27 września TP przełączyła neostardę na opcję 1 Mb, no ale na następny dzień wszystko padło.
Zadzwoniłem więc na pomoc techniczną, tam przyjęto zgłoszenie, no i gościu powiedział, że jeżeli w ciągu dwoch dni nie naprawią, to żeby zadzwonić. Więc po dwóch dniach zawdoniłem, to stwierdzili, że mam za stary komputer do neo (komp ma 4 lata), no to jak upadła im pierwsza teza to powiedzieli, że przyjedzie monter sprawdzić co się stało. Monter miał się pojawić 2 października, nie było go, więc trzeba było 3 dzownić co się stało, to powiedzieli, że przyjedzie 5. Jednak 5 zadzonili i powiedzieli, że nie przyjedzie, ponwieaż neo 1 Mb nie będzie mi chodziło, bo mieszkam za daleko centrali (ok 8 km), no to im tłumacze, że koleżanka, która mieszka na przeciwko, ma taką samą długość linii, wytłumaczyłem jeszcze, że linie kładli nasi rodzice i jest położony kabel przy kablu. Więc według mnie, to że nie działa 1Mb to nie wina odległości, tylko czegoś innego. 9 października włączyli neo, ale ku mojemu zdumieniu nie 1Mb a 128 Kb (choć wcześniej było 256 Kb). Po kilku rozmowach na błękitnej linii i pomocy technicznej pani przyjęła reklamację i powiedziała, że TP przysle oficjalną odpowiedź.
Odpowiedź przyszła pod koniec października i TP oficjalnie stwierdziła, że mieszkam za daleko i że umowa na 1Mb została rozwiązana i obowiązuje stara umowa do 6 grudnia, więc pognałem do salonu by zdążyć podpisać nową umowę, by zdążyć przed ostatnimmi 30 dniami obowiązywania starej umowy (inaczej umowa na 128 przeszłaby na czas nieokreślony).
Pan w Salonie TP powiedział, że nie może podpisać z nami umowy, bo jest aktywna poprzednia - przczytał pismo anulujące umowę na 1Mb, ale nic nie mógł zrobić.
Zadzoniłem na błękitną linię próbując wyjaśnić sprawę. Pani z TP powiedziała, że umowa została anulowana technicznie tzn, że TP świadczy mi opcję 128, ale oficjalnie obowiązuje umowa na 1Mb. Więc przyjęła reklamację, żeby jak najszybciej wycofać z systemu umowę na 1Mb oraz to, że żeby TP przełączyła mnie na opcję 512 po uprzednim podpisaniu umowy. No i sprawa nadal jest w toku.
Spytałem się jeszcze jej o tą odległość od centrali, to powiedziała, że technicy piszą tak standarodowo, więc nadal nie wiem co jest faktycznym powodem tego, że nie działa mi neo 1Mb. Już niedługo zbliża sie 6 listopad, czyli 30 dni do końca umowy, a ja nie wiem czy będę mógł podpisać umowę na 512, a nie uśmiecha mi się płacić w grudniu za 128 ceny 118,34 zł gdy stara umowa przejdzie na czas nieokreślony.

#33 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 22:00

Neostrada...pomoc

jaki system windows??
jaki modem-router ???
czy podczas rozłaczenia zaczyna migać ADSL dioda?? -mozna zrobic diagnostykę w opcjach modemu-poproszę o te dane

1.XP
2.Ja mam SpeedTouch 330 a on ma nie pamientam jak sie zwie ale chyba F@st880
3.Nie nie miga ADSL

#34 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 19:07

Neostrada...pomoc Kiedyś miałem neo i też zaczęły się problemy z rozłączaniem, okazało się że w gnieździe telefonicznym połączenia już nie wyglądały najlepiej. Teraz mam GTS Energis i działa lepiej niż neo, połączenie często trzyma pare dni i fransfer jest o wiele lepszy niż w neo.

#35 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 20:22

Neostrada...pomoc

Kiedyś miałem neo i też zaczęły się problemy z rozłączaniem, okazało się że w gnieździe telefonicznym połączenia już nie wyglądały najlepiej. Teraz mam GTS Energis i działa lepiej niż neo, połączenie często trzyma pare dni i fransfer jest o wiele lepszy niż w neo.

ciekawie piszesz...ja ,mam neo od poczatku -podpięty router i zero problemu...ups 2 razy ukradli kabel 2x300 metrów po 200par ... i ścieli słupy piłami motorowymi :angry:

#36 Share rolnikbezpola

rolnikbezpola

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 06 listopad 2007 - 20:28

Neostrada...pomoc to masz pecha, ale mój tata miał gorzej założyliśmy 100 slupów a nich kable od kamer i kamery to kable ukradli, a slupy połamali
Zdrowia szczęścia pomarańczy niech Ci Żona nago tańczy!!!;). Życzy Wojtek :D :D :P

#37 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 07 listopad 2007 - 14:04

Neostrada...pomoc @elektrotech, no bo miałem neo jeszcze jak były limity i co 24 godziny mniej więcej połączenie było resetowane :rolleyes:

#38 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 21:37

Neostrada...pomoc

ciekawie piszesz...ja ,mam neo od poczatku -podpięty router i zero problemu...ups 2 razy ukradli kabel 2x300 metrów po 200par ... i ścieli słupy piłami motorowymi :angry:

mam od 3 lat i źle nie było tylko ten jeden raz mnie wkurzyli ;/

niby nie jest taka zła neo ale raz to mnie nieźle wku**** skończyał mi sie umowa i zapomniałem o tym i w następnym miesiącu mi przychodzi 120zł za neo! ! ! Chyba powinni przypomnieć jak sie kończy umowa nie?

#39 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 14 listopad 2007 - 21:42

Neostrada...pomoc

niby nie jest taka zła neo ale raz to mnie nieźle wku**** skończyał mi sie umowa i zapomniałem o tym i w następnym miesiącu mi przychodzi 120zł za neo! ! ! Chyba powinni przypomnieć jak sie kończy umowa nie?

tez tak miałem, tylko że zapłaciłem za 2 miesiące, znaczy rodzice, bo jakoś nie zwróciliśmy na wysoki rachunek uwagi i dopiero potem jak już 2 miał przyjsc i poszli zapłacić 1wszy to sie skapli.. na tym koniku jada..

Ja mam problemy z LB no ale do przezycia, grunt że net mi na komórce WiFi śmiga :] nawet w poplu jak postawie LB w oknie ;]
*a pole mam za domem i krótkie dość(300m), czasami są problemy z zasięgiem ale trzeba to rozpracowac :]

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share elektrotech

elektrotech

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów

Napisany 15 listopad 2007 - 09:05

Neostrada...pomoc

operator niema obowiązku,choć powinieneś otrzymać info odnośnie przedłuzenia umowy-oferta

Dodaj odpowiedź