Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawowo-siewny połzawieszany

37 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 grudzień 2013 - 10:36

Uprawowo-siewny połzawieszany odświeże troche temat zastanawiam się nad zakupem 4 metrowego agregatu półzawieszanego ze sprzęgiem hydrlaulicznym do siewnika po roku czasu juz pewnie macie jakies doświadczenia ze swoimi sprzętami wiec napiszcie czy jesteście z nich zadowoleni i jak wam się sprawują poszczególne marki.dzięki za info
sprzedam kombajn fortschritt E 517

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawowo-siewny połzawieszany Dzisiaj, 05:46
  •  

#22 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 grudzień 2013 - 11:31

Uprawowo-siewny połzawieszany ja mam moskita 3m półzawieszany. i jestem z niego zadowolony a moskit ma 4 m w swojej ofercie i talerzowe też widziałem na Bednarach. Ja mam taka konfiguracje: wał rurowy z przodu ( super sprawa jak siejesz w świeżą orkę, robi 50% roboty) 3 rzędy zębów prostych i packer. wspołpracował w U-1224 ale pod górki mu mocy brakowało ;) ale sieje już od razu w orkę na gleby mieszane super sprawa. z siewnikiem Amazone ( aktualnie na sprzedaż ) ale zamieniam go na redlicach talerzowych , bo jak mokry rok to paker za mocno ubija glinę i siewnik się nie wbija. ale to tylko jak jest mokro, ale jak warunki sa optymalnie to sieje ładnie ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#23 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 07:54

Uprawowo-siewny połzawieszany wolałbym talerzowy agregat bo chce kupić amazonke z talerzowym wysiewem i siałbym nieraz bezpośrednio po łubinie czy nawet żyto po talerzowaniu. zastanawiam się tylko czy agregat talerzowy który nie ma żadnej podpory z przodu chodzi mi o jakiś wał nie będzie tonoł w orce.

#24 Share KOVU

KOVU

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 16:57

Uprawowo-siewny połzawieszany ja mam talerzowy tylko ze 3.0m zdjecia w galeri z tej firmy http://www.skotarek-...-talerzowy.html i sialem prosto w orke bez zadnej wczesniejszej uprawy i nic sie nie topil piekna sprawa robia tez te polzawieszane

#25 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 17:37

Uprawowo-siewny połzawieszany Mi się tam nie podoba siew od razu w orkę.Mam agregat talerzowy + siewnik D8. Po za tym ciężko miał ciągnik i powiedziałbym że pływał (a mam szerokie laczki) co powodowało że nie równo siałem lub na tzw.kupę. Po za tym wszystko co długie (tzn maszyny uprawowe) mi się nie podobają. Długi przecz (zawracanie) i zawracanie u sąsiada na polu . Ja po orce bronuję Potem agregat talerzowy i siew, idzie dużo lżej. Jeśli chodzi o siew bezpośrednio to wpuść agregat najgłębiej jak możesz, najlepiej jak możesz dwa razy przejedz.
Jak byś chciał atlasa to mój sąsiad ma, ale chyba ma 3m.
A tu masz podobny temat.
http://www.agrofoto....nica-i-co-daje/

Edytowany przez tespis17, 16 grudzień 2013 - 17:49.

#26 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 19:24

Uprawowo-siewny połzawieszany nie za bardzo mam czas żeby się bawić dodatkowo w bronowanie. musze po orce za jednym przejazdem mieć posiane dlatego szukam sprzętu uniwersalnego który mi sie nada do siewu po orce i do siewu powiedzmy "bezpośredniego".

#27 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 20:37

Uprawowo-siewny połzawieszany Zrezygnuj z pługa to nie bedzie problemu ze znzlezieniem agregatu i będziesz miał dużo więcej czasu.
Ja próbowałem Focusem T Driwe siać po orce, kawałem zostawiłem, to nie podobało mi się.
Wolniej, z 11-12 km/h i ciężko było. Po uprawianym 15-16 km/h ciagnik fajnie pracował, widać że lekko miał.
Ciągnik 150 km. . Jak po orce to wałami z włóką Tytanami, z 4-5 ha/h uprawiałem i potem siew Focusem 2ha/h, jak bym bez uprawy wjechał to może 1,3 ha/h bym posiał,. więc to się nie opłaca.
Bez pługa to od razu wjeżdżam i sieje ponad 15 km/h.

#28 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 17:23

Uprawowo-siewny połzawieszany @lukasz27
Też już z tego zrezygnowałem ale wróciłem z powrotem do tego :) -wkurzały mnie wały cambella przy pługu. Najlepiej pożycz od kogoś sprzęt który zamierzasz kupić i wtedy wypróbuj na paru hektarach. Przynajmniej Ja tak robię. Bo najgorzej jest coś kupić a potem tego żałować.
Moim zdaniem nie ma kolego maszyny(agregatu) do wszystkiego.
Też zamierzałem kupić takie wały jak kolega tomek73- to jest dobry pomysł.

#29 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 17:30

Uprawowo-siewny połzawieszany nie mam od kogo włąsnie pożyczyć takiego sprzętu nikt nie ma takiego agregatu. miałem vaderstata rapida na próbie i to jest dopiero pomyłka nie agregat. więc chyba najlepszym rozwiązaniem jakie zresztą kiedyś miałem będzie agregat ciągany ze zwykłym siewnikiem . tylko nie wiem jaki agregat wybrać. z własnych obserwacji najlepszym rozwiązaniem byłb agregat talerzowy ale żeby miął z przodu jakąś podpore wał albo koła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 21:11

Uprawowo-siewny połzawieszany Kolego nie widziałem agregatu talerzowego który ma z przodu wał lub koła podporowe ale może napisz konkretną propozycje, konkretną firmę, to wyrazimy nasz skromne zdanie.

#31 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 07:33

Uprawowo-siewny połzawieszany no ja też się jeszcze nie spotkałem dlatego międzyinnymi odnowiłem temat bo może akurat ktoś się spotkał z czymś takim.chciłem żeby każdy kto ma agregat pólzawieszany napisał o nim swoja opinie jako użytkownik wtedy bedzie mi łatwiej podjc decyzje co zakupic bo łatwiej jest iść po przetartym szlaku . pozdrawiam

#32 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 08:47

Uprawowo-siewny połzawieszany Focus T Drive ma teraz wał oponowy, włókę, sekcje talerzy, i wał oponowo-transportowy. Siewnik zakładany na agregat.
http://www.uniagroup...d?brand.id=1104

Edytowany przez tomek73, 18 grudzień 2013 - 08:57.

#33 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 09:48

Uprawowo-siewny połzawieszany kolego wał s przodu nie jest potrzebny bo wysokość trzymasz w takiej maszynie na podnośniku kolega sieje rolmako bodajże 3 metrowy talerzowy po orce i bezpośrednio ścierniska po gruberze i niema problemów i 105 konnym mf ale 6 garów zaleta takiego zestawu przyczepianego waga bardzo stabilnie idzie niema żadnego skakania p wierzchu no i nie dźwigasz ciągnikiem za wiele bo maszyna jest na wózku i siewnik też a zawieszany jak siewnik cięższy albo ciągnik za mały no to są problemy ,a wadą takiego zestawu to zawracanie na małych kawałkach bo z siewnikiem to jakie 7 metra długości ale to jest kwestia opanowania i przyzwyczajenia ,na drugi rok sieje tym zestawem bezpośrednio po kukurydzy na kiszonkę bo w tym roku mieszałem wapno to praktycznie nie została żadna łodyga na wież ku, 8ha, 150 km ,3 godziny pozdrawiam

#34 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 12:44

Uprawowo-siewny połzawieszany Focus T drive. nie wiedziałem że dali włókę z przodu lepiej by dali wał strunowy.
Moim zdaniem idzie jeszcze ciężej szczególnie w świeżej orce, po za tym małe talerze co sprzyja zaklejaniu się. Resztę kolega wyżej napisał po za tym jeśli ciągnik skacze to jest źle ustawiony. Moim zdaniem każdy agregat powinien mieć dwa wałki z tył (Lemken Rubin) lub coś z z przodu (wał strunowy) do stabilizacji. Z tym trzymaniem na podnośniku to różnie bywa.

#35 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 13:16

Uprawowo-siewny połzawieszany i właśnie o tym mówie że jakby było coś z przodu to by było bardziej stabilne nawet na wzniesieniach by się zachowywało zupełnie inaczej
jakby z przodu zestawu był wał a tak wydaje mi sie że będzie sie zagłębiał i wypłycał.

#36 Share konrad004

konrad004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo militaria motoryzacja off-road stare polskie samochody

Napisany 18 grudzień 2013 - 14:20

Uprawowo-siewny połzawieszany pomyśl o pronto horscha bardzo dobra maszyna szczególnie jak siejesz bez orkowo
Valtra-Power Partner

#37 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7800 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 18:03

Uprawowo-siewny połzawieszany W Focusie ta włóka to nie widzę sensu jej montażu, chyba ze w orkę by się siało. Wtedy jak najbardziej się przyda. Ale wał może byłby lepszy.
Koła za ciągnikiem fajna rzecz, nie trzeba pilnować tuza, sam przez nie uwagę pare razy dotkłem ręką pokrętło i go przestawiłem.
Kolega ma takiego zawieszanego i narzeka, za ciężki, nie rozbija dobrze grudy po gruberze, ja mam pół zawieszanego i nie narzekam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#38 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 18 grudzień 2013 - 20:04

Uprawowo-siewny połzawieszany tylko ten fokus ma z przodu te koła które gniotą ziemie pomiędzy śladami ciągnika i dodatkowo na czym mi najbardziej zależy trzymaja stałą głębokość pracy agregatu. więc wychodzi na to że można skompletowac taki agregat o jaki mi się rozchodzi.:)