Skocz do zawartości

Zdjęcie

Uprawowo-siewny połzawieszany

37 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 15:37

Uprawowo-siewny połzawieszany Zastanawiam sie jaki agregat 4 metry z hydropakiem był by dobry. potrzebuję taka maszyne zarówno do siewu jak i uprawy. Maszyna miała by byc połzawieszana z uwagi na to ze mozna pracowac mniejszym ciągnikiem. I co ważne nie chce talerzy tylko zęby także ares odpada... wał z tylu najlepiej gumowy, tnący pacer ewentualnie pacer. Jakie maszyny i jakich firm mi polecicie? moze sie w cenach orjętujecie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Uprawowo-siewny połzawieszany Dzisiaj, 02:58
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2012 - 16:50

Uprawowo-siewny połzawieszany Jaka moc ciągnika ma pracować bo do takiego zestawu to Unii bym polecił Atlasa

#3 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 16:55

Uprawowo-siewny połzawieszany Ze swojej strony polecam również Atlasa z Unii Group. Posiada on wał Crosskill naprzemienny. Ewentualnie takie firmy jak Farmet, Strom lub Lemken.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#4 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 18:44

Uprawowo-siewny połzawieszany

Jaka moc ciągnika ma pracować bo do takiego zestawu to Unii bym polecił Atlasa

150 koni ale w biedzie 100 km... gor nie mam to mysle ze od biedy by szedł....
a ceny tych maszyn znacie?

Edytowany przez bekba, 29 marzec 2012 - 18:50.

#5 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 marzec 2012 - 21:11

Uprawowo-siewny połzawieszany Zapewne unia będzie dwu krotnie tańsza od innych marek ale pewien nie jestem.

#6 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 22:01

Uprawowo-siewny połzawieszany Swego czasu, gdy zamawiałem agregat (2 lata temu), Unia Atlas w wersji 3 metrowej kosztował ok 30 tys zł, a przykładowo Farmet w takiej samej kombinacji już ok 54 tys zł brutto. Tak, więc @guzik007 dużo się nie pomyliłeś.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#7 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 22:05

Uprawowo-siewny połzawieszany do uprawy samym agregatem odradzam packera wał.. gdy ziemia jest wilgotna zostawia zlepy i kiepsko to wygląda.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#8 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 08:38

Uprawowo-siewny połzawieszany Dlaczego talerzowego nie chcesz.
Ja kupiłem Focusa T Drive i ciągam go 150km. I powiem że te 150 jest do niego akurat. Jak przesiewałem rzepak to puściłem go na ponad 10 cm i miałem co robić, szedł do 12km .Wjechałem nim w orkę do sąsiada to ładnie zrobił, ale nie zbyt dobrze.
Koło mnie teraz przeważnie na talerzowe przechodzą.

#9 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 30 marzec 2012 - 09:00

Uprawowo-siewny połzawieszany U mnie w okolicy na sześć kupionych agregatów cztery są talerzowe. Zęby są w odwrocie ;)
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#10 Share fidzi

fidzi

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 09:21

Uprawowo-siewny połzawieszany Kolego zależy co dla ciebie jest najważniejsze jeżeli chodzi o agregat półzawieszany to mogę ci poleciać agregat z firmy Moskit z Kalisza z wałem packera znajomy zakupił taki sprzęt miał tylko problem z belką zaczepową ale producent wysłał serwisanta i mu usuneli tą usterkę. Już nie pamiętam jak to cenowo wychodzi ale napewno taniej niż unia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share gambler

gambler

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 21:40

Uprawowo-siewny połzawieszany widziałem gdzies oferte na necie moskita 3 m połzawieszany 14 tys sam mysle nad nim moze go kupie ten agregat przypomina poczesci kompaktomaty jak wicher expomu i farmeta wicher koło 16 tys a farmet 39 tylko szkoda ze expom nie robi 3m połzawieszanych z chydropakiem do siewnika ma dosc pochlebne opinie a wał kołeczkowy z tyłu robi dobra robote

mam ciezkie ziemie i własnie takie agregaty mnie interesuja bo np. unia kombi ma za lekkie strunowce z tyłu i na glinach nic nie zrobia

a ktos moze wie czy unia mars jest jeszce produkowany 3 m półzawieszany bo w ofercie firmy nie widac jest MAX innej konstrukcji......?

#12 Share bekba

bekba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 22:00

Uprawowo-siewny połzawieszany Hm wiec posiadam juz talerzówkę i nie potrzebuje drugiej.... a po drugie mam w strukturze zasiewów dużo kukurydzy a jak wiadomo kukurydza mocno zaperza pole, a talerzówka w perz to jak wszystkim wiadomo nie najlepsze rozwiązanie... i ja myślę o 4 metrach...

Edytowany przez lukaczmarek, 01 kwiecień 2012 - 10:23.

#13 Share bartek88

bartek88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 09:22

Uprawowo-siewny połzawieszany Jestem posiadaczem 3 metrowego Marsa z Unii. Co do tylniego wału to nie bierz crosskila. U siebie miałem pojedyńczy to sie zaklejał, zapychały go małe kamyki, i pękały pierścienie. Najlepszy by był gumowy lub packer. Jak Ty chcesz 4 metrowy to 100km da sobie rade ale więcej jak 8km/h to nie pojedziesz i w miarę płytko.

#14 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:41

Uprawowo-siewny połzawieszany Dlatego też wymyślili tylny wał Crosskill naprzemienny, który nie ma prawa się zabić, zalepić etc... a robotę wykonuje naprawdę bardzo dobrą.

#15 Share marunioo

marunioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 18:53

Uprawowo-siewny połzawieszany Przymierzam się do zakupu w przyszłym roku 3 metrowego półzawieszanego Atlasa z Uni. powiedzcie czy mój DF Agrofarm 100 da rade go pociągną, przyznam że ziemie mam różne.

#16 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 24 wrzesień 2012 - 19:40

Uprawowo-siewny połzawieszany Mój rusek go targa. Ursus 1634 latał z nim średnio 1 lub 2 szosową, a JD bez komentarza... Tak, więc Twój DF powinien śmigać.

#17 Share marunioo

marunioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 14:59

Uprawowo-siewny połzawieszany Powiedz czy jesteś z niego zadowolony, czy ma jakieś mankamenty ewentualnie wady . Myślę nad zakupem z gęsiostópkami. Może doradził byś coś innego w tej cenie. Za wskazówki bardzo dziękuję.

#18 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 16:24

Uprawowo-siewny połzawieszany Wad nie znalazłem. Początkowo zaklejał mi się przedni wał strunowy (oczywiście gdy były mokre warunki), lecz przy JD tego nie ma (większa prędkość). Mój jest właśnie na gęsiostopach. Świetnie uprawia.
W tej cenie raczej nic podobnego nie znajdziesz. Farmet taki sam jest 2x droższy i pewnie wytrzymalszy.

#19 Share marunioo

marunioo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 18:02

Uprawowo-siewny połzawieszany Z jaką prędkością starasz się jeździć z agregatem i mniej wiecej jakie masz spalanie na 1 h. Mój DF ma moc ale przy większej predkości zaczyna tracic przyczepnośc i zamienia się w kangura. Na targach w Barzkowicach cena była 28500 zł brutto ale niestety planowany zakup dopiero na przyszly rok więc cena może się zmienic.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 18:41

Uprawowo-siewny połzawieszany JD 15 km/ha (można spooooro szybciej), lecz szkoda mi agregatu. Spalanie 7- 8 l/ha.
To cena raczej nie pójdzie zbytnio do góry. Jak dobrze pamiętam- 2 lata temu dałem tyle samo albo trochę więcej.