Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szerokość rozsiewu nawozu

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 13:30

Szerokość rozsiewu nawozu Witam, zakupiłem rozsiewacz Amazone ZA-M 1200 i mam problem z dobraniem tarcz. Zamówiłem tarcze z rozsiewem 10-16m i opryskiwacz z lancami 18m. Jest możliwość zamówić tarcze 18-24, ale mam i takie pola co np mają 12m szerokości. Może mi ktoś poradzić co zrobić. Z tarczami i lancami mogę jeszcze zmienić zamówienia, proszę o pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szerokość rozsiewu nawozu Dzisiaj, 08:03
  •  

#2 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 14:38

Szerokość rozsiewu nawozu Jeśli masz takie pola to chyba lepszym rozwiązaniem będzie zamówienie mniejszych tarcz do rozsiewacza, chyba nie chcesz siać nawozów do sąsiada. Co do lanc opryskiwacza tu zawsze możesz złożyć lance wyłączyć na nią obieg i przejechać raz jeszcze.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#3 Share thebest2895

thebest2895

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 16:56

Szerokość rozsiewu nawozu Lepiej weź te mniejsze tarcze, zrobisz jeden przejazd wiecej, ale nie będziesz sąsiadowi pola nawozami zasilał.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 16:58

Szerokość rozsiewu nawozu a czy nie można samymi łopatkami zwiększać szerokość wysiewu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 19:05

Szerokość rozsiewu nawozu Rozsiewacz i opryskiwacz muszą pracować na tą samą szerokość.

Zapewne masz też szersze działki i tam będziesz robił ścieżki na szerokość opryskiwacza, czyli 18 metrów, więc musisz mieć tarcze, które też dorzucą na 18 metrów.
Na takich wąskich paskach używasz tarczy do wysiewu granicznego, albo limitera, zależy w co masz wyposażony rozsiewacz.

#6 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 22:17

Szerokość rozsiewu nawozu To może lepiej by było zamówić lance do opryskiwacza 15 lub 16 metrowe. Jak mówicie że lepiej by było zeby zamówić tarcze 10-16m czyli mniejsze.

#7 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 22:48

Szerokość rozsiewu nawozu zależy jaki masz siewnik, przy 3-metrowym lance 15 albo 18 metrów, przy 4-metrowym 16 albo 20

wybierając tarcze musisz też pamiętać, że lekkich nawozów azotowych (mocznik i niektóre rodzaje saletry) nie wysiejesz na maksymalną szerokość wg.tarczy, tzn. tarczą 18-24 mocznik można wysiać najszerzej na 20 metrów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 723 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 10:59

Szerokość rozsiewu nawozu Kurcze bo mam dylemat. Mam 80Ha w 60 działkach szerokość pól od 10m do 100m. I czy mi może ktoś doradzić jakie tarcze dobrać do rozsiewacza no i lance do opryskiwacza. Jest ktoś taki doświadczony co by mógł poradzić w takiej sytuacji??

Dodaj odpowiedź