Zaloguj się, aby obserwować  
Basiutka20

wybór sieczkarni


Polecane posty

Basiutka20    2

mam prośbe do was - a w szczególności do uzytkowników takowego sprzętu - znajomy ma 17 ha kukurydzy do zbioru i 12 ha łąk - jest zainteresowany zakupem sieczkarni samobieznej - w miare taniej i prostej w obsłudze i budowie - zastanawia się nad Z-350 lub E-281 lub Toron i ma dylemat którego kupić - chodzi mi o małe porównanie tych trzech maszyn - głownie pod względem jakosci pracy, awaryjnosci, kosztów (spalanie, częsci) - stąd mała sonda

 

pozdrawiam Marek :D

 

PS - wiem ze jest kilka podobnych tematów ale nie poruszano w nich kwestii porównania tych trzech maszyn


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niudizajn    13

Ja bym proponował E-281 , bo moze się czasem psują ale w moich stronach to z częściami nie ma problemu a jeśli się dokładnie naprawia i poświęca się troche uwagi to potrafi sie odwdzięczyć stabilną pracą i jakością sieczki.


Kupię bronę wirnikową 2,5m z hydropackiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiutka20    2
A co to jest za sieczkarnia Toron?

 

toron to czeska sieczkarnia - bardzo podobna do sieczkarni mars również czeskiej - róznia się w zasadzie szczegółami

 

http://www.allegro.pl/item264516262_sieczk...mars_050_1.html


Żeby człowiek był syty musi bardzo dużo miesa jeść - ale mnie sie robic nie chce bo do miasta wyjechała cała wieś - więc ja protestuje, wiecej nic nie wychoduję !!! - ja jestem Rolnik, Rolnik, Rolnik sam w dolynie !!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wział nasza Z350/3 ( 89 rok z dodatkowym wentylatorem- ładny sprzęt!!) a dlaczego?? Kilka argumentów:

-skrzynia i inne alementy jezdne od Bizona ( czyli bardzo duzó częsci);

- silnik też prosty i znany cyyba każdemu;

-duze ogómienie;

-jakośc pracy;

Forszaja bym odradzał, szukałem takze kiedys sieczkarnii i ogladałem duzó forszajów... w większości są to sprzęty juz dobite i stare :D a i jakosc pracy nie jest taka dobra :) A co do Toronów to wiem ze nie ma do tego duzó części...


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio748    2

Nie będę się wypowiadał na temat sieczkarni Toron bo nie się z taką nie spotkałem. Odnośnie Z- 350 i E - 281 na pewno ich zaletą jest cena. Jeśli przyszły użytkownik tych sieczkarni ma trochę pojęcia o mechanice to nie będzie miał kłopotu z naprawą bo są one stosunkowo proste w budowie . Z dostępnością części do E -281 nie ma problemu ( jest dużo maszyn sprowadzonych z zachodu na części ) są nawet ogłoszenia na Allegro. Z częściami do Z -350 jest trochę gorzej ,ale jest firma pod Poznaniem dokładnie w Koziegłowach która zajmowała się tym i powinni mieć co nieco z części. A teraz najważniejsze , ja sieczkarni E- 281 czy Z- 350 nie wpuścił bym na swoje pole kukurydzy. Powód ,widziałem już kilka E 281 w akcji i jakość pocięcia i rozdrobnienia ziarna kukurydzy jest kiepska co do Z - 350 widziałem dwie maszyny w akcji, ocena jakości pocięcia podobna. Wydaje mi się że robienie kiszonki z kukurydzy takim sprzętem mija się z celem gdyż całe ziarna kukurydzy pozostałe w kiszonce nie będą strawione przez krowy. Co do robienia sianokiszonki to raczej ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
toron to czeska sieczkarnia - bardzo podobna do sieczkarni mars również czeskiej - róznia się w zasadzie szczegółami

 

http://www.allegro.pl/item264516262_sieczk...mars_050_1.html

 

Ja mam   5 lat E 281C  i to chyba ostatni sezon  bo już  nie chce ogłuchnąć całkiem  siedząc w kabinie  

 

Chciałem kupić właśnie torona   takiego jak w tym linku  ale  ojciec jak zobaczył NH   w akcji   to chce  coś za ok  50-60 tys  kupić

 

Wracając do torona   to silnik LIAZ    - z częściami nie ma problemu   , hydraulika DANFOSS   tez nie powinno byc problemu  z częściami    

 

Trzeba szukać czegoś  z zapasowymi  częściami   ja oglądałem torona  za 20000 zł   tylko tego bez gniotownika   i  dodana była całą hydraulika z 2 sieczkarni  i sporo cześci  

 

Za toronem przemawia jeszcze  1 rzecz   nie macha  przed oczmi  to motowidło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nadal zostaje przy naszej Z350, długości sieczki mozna ustawiac od 2-40 mm, Z tego co wiem to Fortschrit dos długo tnie i do kuki sie nie nadaje, bardziej do traw i mieszanek paszowych. A jeśłi chodzi o motowidło to jeśli sie poszuka to trafi sie Z350 z hederem rzędowym co przy forszajach jest bardzo rzadkie :rolleyes:


Tylko Polski Ursus !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTR281    2

ja bym proponowal E-281 jesli dobrze ustawi sie kosy wzgledem sztalnicy tak prawie na styk i jest dobra sztalnica i kosy to nie jeden by sie zdziwil jak krutka sieczka moze byc no i maszyna zeby nie byla zuzyta zeby w nia kasy nie ladowac tak to jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

ciężko coś doradzić-trzeba byłoby mieć wszystkie na raz :)

 

ja miałem Z-350/3, i ją polecam :)

 

Ja bym wział nasza Z350/3 ( 89 rok z dodatkowym wentylatorem- ładny sprzęt!!) a dlaczego?? Kilka argumentów:

-skrzynia i inne alementy jezdne od Bizona ( czyli bardzo duzó częsci);

- silnik też prosty i znany cyyba każdemu;

-duze ogómienie;

-jakośc pracy;

 

paliła (o ile dobrze pamiętam) 28l/h

 

jedyny niewypał to heder bezrzedowy do kuku. tam gdzie moja poszła dorobiono gniotownik i heder rzędowy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

jeszcze jedna sprawa w fortschritt 281 uklad jezdny jest z e 512


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktm950    0

My mamy w gospodarstwie E281-E z 89r. Roczni obrabiamy nią ok. 12ha Dopóki się nie zepsuje idzie jak burza. Mocny i mało awaryjny silnik, prosta konstrukcyjnie i w obsłudze, a nawet o dziwo ma dobrą wentylację - a latem to nie do przecenienia. Jeżeli jest zadbana, nie powinno być większych problemów, chociaż wiadomo, że w tak starej maszynie zawsze coś ma prawo się zepsuć. U nas w okolicy "Polka" miała umiarkowanie dobrą opinię. Bardzo często się psuła, ale to być może kwestia tego konkretnego modelu. Była również słabsza o ok. 20 KM. Konstrukcyjnie jej nie znam. O Toron, nic nie wiem. Jeżeli macie jakieś konkretne pytania, odnośnie "niemki", postaram się odpowiedzieć na nie, o ile będe posiadał wystarczającą wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

U mnie w tym roku kosił u mnie koleś na usługach toronem i z tego co mi mówi i z tego co widziałem to całkiem wydajna maszyna i bardzo dobrze sie spisuje w kukurydzy ( każde ziarnko ruszone B) ) . Komfort pracy również jest dobry i nie ma na co narzekać. Jedyny ból jest taki ze do tej sieczkarni w Polsce prawie ze nie ma wcale części. A zagranica ceny kosmos za częsci. Jednym słowem Jakość pracy tak komfort pracy tak, awaryjność i dostępność części nie


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fenol    4

cześć ja nabyłem fortschritt i jak na razie jedyne co mi się trafia to pierdoły, wg instrukcji minimalna grubość sieczki to 3mm i słowo daję jak człowiek poświęci czas i przyłoży się do roboty to ustawi je fantastycznie. sieczkarnie budowano dla głupków z pgr więc wszystko naprawisz samodzielnie ja wymieniłem wannę, uszczelniłem hydraulikę plus regulacje maszyny, zrobiłem już ok 50ha kuku i gps. jest głośna i kupiłem wygłuszacz na uszy to fakt. części są wszędzie jak ją kupowałem to właśnie części wyznaczały co kupuję są wszędzie i są tanie! jak dysponujesz większymi pieniędzmi można kupić

wersję z kemperem detektorem metalu kabiną akwarium. ja za zestaw 88r z 3 głowami dałem 10tyś.


kupując polski produkt dajesz zarobić producentowi, który odprowadzi podatki do budżetu, pośrednikom którzy też odprowadzą podatki, pracownikowi, który wyżywi rodzinę, wyśle dziecko do szkoły do której właśnie zakupiono nowe komputery za pieniądze z podatków. Nie bądź konsumentem, bądź obywatelem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

co do tego zgniatania w forszaju, to faktycznie u znajomego 2 lata temu przepuściło dużo ziaren, ale szedł jak burza w dużej kukurydzy

potem ten gość jak kosił u siebie to nie przepuściło prawie żadnego ziarna, było ok a i jechał wolniej

 

może po prostu na usługach niektórzy się nie przykładają, wolą rozkręcić zgniatacz i zrobić to bez postojów ( co by się nie przypychała, mniej spaliła) szybciej, itd

tyle, że już ten gość wynajmuje kogoś innego jaguarem

 

prawdę mówiąc to pewnie wybrałbym forszaja, tyle, że chyba faktycznie zajęło by trochę czasu znalezienie dobrej sztuki

nie wiem, czy zetka ma zgniatacz, mieli to kiedyś niedaleko w spółdzielni i pozbyli się tego w pierwszej kolejności przed forszajami, ale wiadomo jak było 20-15 lat temu, czy z dbałością o sprzęt w tych firmach w PRL-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GranitParts    0

Ja bym proponował E-281 , bo moze się czasem psują ale w moich stronach to z częściami nie ma problemu a jeśli się dokładnie naprawia i poświęca się troche uwagi to potrafi sie odwdzięczyć stabilną pracą i jakością sieczki.

 

Też proponowałbym E-281 części można kupić na stronie http://e-skladnica.pl/pl/c/Fortschritt-E-281c/92/1/name

 

a z moich doświadczeń ten sprzęt jest mało awaryjny.


Zapraszamy niedługo do Sklep-Granit.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bociek51
      Witam. Wpadła mi w oko sieczkarnia a  dokładniej Claas jaguar 680 poszukuję opinie na jej temat. Pracowała by na około 20 hektarach.
    • Przez Arczi90
      Witam, ma ktoś z was na sprzedaż sieczkarnie mengele mb 300? 
    • Przez Roman74
      Witam 
      Mam problem z sieczkarnią john deere 6610 nie działa mi ostrzenie noży i obroty wsteczne bębna. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem z sieczkarnią 6610 nie działa ostrzenie noży ani wsteczne obroty bębna. wie ktoś czego może być to przyczyna?
    • Przez Roman74
      Witam
      Mam problem w sieczkarni 6610 z załączaniem ostrzenia i obrotami wstecznymi bębna obydwie te funkcje nie chcą się włączać. Czy wie ktoś czego może być to przyczyna?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj