Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

71 odpowiedzi na ten temat

#21 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 13:48

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Może wychwyca się błędy jakie są bądź jakie rzeczy powinny być. Np że nie ma jakiejś osłony itp

Ale to tylko domysły
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Dzisiaj, 20:46
  •  

#22 Share Madzia92

Madzia92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 18:36

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Może i będzie więcej ale chyba niezbyt wiele. W poprzedniej edycji było ok 18 jak się nie mylę. Niestety nie ma szerszych informacji na temat następnego etapu. <_<

#23 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 20:52

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Myśle że niektóre pytania powtórzą się z tych szkolnych. I powiem szczeże że czasem nawet zastanawiałem się nad logiką tych pytań bo według tego jak się powinno wszystko robić a jak jest to ogromna przepaść :P

Edytowany przez Hanter150, 02 kwiecień 2012 - 20:52.

KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#24 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 02 kwiecień 2012 - 21:11

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Jak to w Polsce bywa teoria mocno różni się od praktyki. :)

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#25 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 16:59

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Ja też będę na IV edycji :)

Pozdrawiam
Laureat II miejsca w III edycji :P

#26 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:41

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie jako prymusi jesteście na bieżąco, więc pozwolę sobie troszeczkę Was przeegzaminować: czy kobieta może pracować ze środkami ochrony roślin?

#27 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:51

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Nie, nie może. Tylko dorośli mężczyźni.

#28 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 18:35

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Kolego @kris14 opowiedz mniej więcej jakie pytania były w poprzedniej edycji i czego się spodziewać?
KUBOTA ME8200, ZETOR 9641 + TUR, URSUS 3512, URSUS C360 + TUR --- Pracują na prawie 30ha.

#29 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:50

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie

Nie, nie może. Tylko dorośli mężczyźni.

;D tak właśnie twierdzi KRUS w treści swojej publikacji "Bezpieczna praca ze środkami ochrony roślin" w części Praca z chemicznymi środkami ochrony roślin (Warszawa 2006), jednak jeszcze nikt nie wskazał mi podstawy prawnej (a ogarniałem już temat w KRUS, PIORiN, PIP oraz ODR)

#30 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:57

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie No właśnie trochę jest z tym wątpliwości. U mnie tak w instrukcji opryskiwacza jest napisane, że prace przy opryskach mogą wykonywać dorośli mężczyźni. Mam nadzieję, że pytania konkursowe w pole nas nie wyprowadzą i że sobie z nimi poradzimy. :)

Edytowany przez sebekwolkasos, 04 kwiecień 2012 - 19:57.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Dzisiaj, 20:46
  •  

#31 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:08

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie moja mama ma kurs na środki ochrony roślin i jest OK

#32 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 10:49

Kolego @kris14 opowiedz mniej więcej jakie pytania były w poprzedniej edycji i czego się spodziewać?

Odległości od pracujących maszyn, magazynowanie ŚOR, na jakiej wysokości maksymalnie może być wlew paliwa, jaka największa siła może być do użyta do kręcenia kierownicą czy do podnoszenia burty w przyczepie [te mi wpadły najbardziej w pamięć hehe] prace fizyczne [noszenie ciężarów- ile kg i ile czasu], zasady postępowania przy pracach w zbiornikach i dołach, praca na wysokości, drabiny itd. Dużo tego, a nie wiadomo czego się spodziewać :)

PS: W eliminacji centralnej może 5-10 pytań było takich z którymi się spotkałem na eliminacjach szkolnych [tzn podobne] a reszta to nowość :D

Edytowany przez kris14, 05 kwiecień 2012 - 10:50.

#33 Share Marcinek3080

Marcinek3080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 11:02

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie a jak z tym konkursem ponieważ chciałbym w nim wystartować a nikt nic nie wie o tym nawet w gminie

#34 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 15:05

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie @Marcinek3080 do etapu centralnego przystępują ci co wygrali szkolny etap tego konkursu, może zgłoś się do najlbliższego KRUS to oni powinni wiedzieć co i jak. Podejrzewam, że ten konkrus adresowany jest do uczniów szkół o profilu rolniczym.

#35 Share Marcinek3080

Marcinek3080

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 20:42

@Marcinek3080 do etapu centralnego przystępują ci co wygrali szkolny etap tego konkursu, może zgłoś się do najlbliższego KRUS to oni powinni wiedzieć co i jak. Podejrzewam, że ten konkrus adresowany jest do uczniów szkół o profilu rolniczym.

a w jakim przedziale wiekowym to jest ????

#36 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 21:59

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie @Marcinek3080 16-20 lat.

Edytowany przez sebekwolkasos, 05 kwiecień 2012 - 22:01.

#37 Share PiotrJan93

PiotrJan93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 maj 2012 - 20:47

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Witam wszystkich . Ja też się wybieram do W-wy . Wiecie jak ten konkurs będzie wyglądał ?

#38 Share Hanter150

Hanter150

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 17 maj 2012 - 18:32

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Konkurs już jutro jak tam przygotowania? Mam nadzieje że uda nam się jakoś pogadać :D jakby co to będe w garniaku jak chyba każdy :P ale do tego będe w okularach z żółtymi oprawkami więc rzuce się w oczy :D śmiało podchodzić i zagadać:D

#39 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 17 maj 2012 - 20:21

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Ja będę bez garniaka :P
Już jestem w Wa-wie, jutro rano tylko sobie autobusem podjadę i będę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 maj 2012 - 20:45

Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie Ja też jutro będę. Trzeba się spotkać, tylko jak się odnaleźć. Rzucajcie hasło agrofoto :)