Skocz do zawartości

Zdjęcie

Klimatyzacja w New Holland

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share FQ

FQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 02 listopad 2007 - 23:20

Klimatyzacja w New Holland Witam,
Mam prośbę do użytkowników nowych kombajnów New Holland (obecnie dostępnych modeli w Polsce) jaka jest waga czynnika R134a w ich układach klimatyzacji??Interesuje mnie każdy model obecnie dostępny.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Klimatyzacja w New Holland Dzisiaj, 11:24
  •  

#2 Share tvt

tvt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 05 listopad 2007 - 17:38

Klimatyzacja w New Holland a co otwierasz serwis klimatyzacji

#3 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 08 grudzień 2007 - 01:40

Klimatyzacja w New Holland A nie pisze na osprzęcie klimatyzacji lub jakiejś tabliczce znamionowej sprężarki. Skoro wiesz że tam ma być R134a to i waga też gdzieś pisze. Z mojego doświadczenia wiem że pisze, chyba że juz nie. :rolleyes:
Gaz mozna dobijać na wagę, ale też na cisnienie w układie. Czyli dobijasz do momętu ąż w układzie będziesz miał odpowiednie ciśnienie na włączonej i wyłączonej spręzarce. Tylko je też trzeba znać.
Dobić można też na temperaturę wylotową. Czyli wpuszczasz gaz i mierzysz temperaturę jaka jest zaraz przy wylocie zimnego powietrza. Jeśli gazu jest za mało to temperatura jest wysoko powiedzmy 10, to jeszcze dobijasz robi sie 6 i juz lepiej ale dobijasz jeszcze troche i jeśli temperatura juz nie spada a rośnie to znaczy że gazu jest za dużo to spuszczasz troszke i wracasz do najnizszej temperatury. Banalnie proste ;)
A kto ci będzie nabijał gaz?? Sam czy fachowiec??

#4 Share FQ

FQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 09 kwiecień 2008 - 00:06

Klimatyzacja w New Holland Hmm,są to jakieś sposoby,ale nie obraz sie troche na "partyzanta".Samo dobijanie nic nie da,trzeba zrobic pierw proznie w ukladzie a co za tym idzie zlikwidowac wilgoc,ktora w sumie jest najwiekszym wrogiem.aha no i oczywiscie uzupelniamy przy okazji olej potrzebny do smarowania sprezarki.Nikt mi nie bedzie nabijal,poprostu zadal mi takie pytanie brat ktory jest przedstawiecielem handlowym w firmie handlujacej sprzetem do serwisow samochodowych,pogonil takie urzadzonka do 2 serwisow new holland-a,no i chcial wiedziec na ile im taka butla w urzadzonku bedzie starczac.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share mtracz

mtracz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3275 postów

Napisany 09 kwiecień 2008 - 00:46

Klimatyzacja w New Holland Jak najbardziej sie zgadza że trzeba przed wbiciem gazu zrobic w układzie próznie. Nie pisałem o tym bo ty pytałes sie o ilosć gazu w układzie klimatyzacji, a nie o pełną instrukcją napełniania. A na końcu mojego postu spytałem sie kto to bedzie robił, a po otrzymanej odpowiedzi, że ty sam udzielił bym ci tej bezcennej wskazówki.
A za to twoje określenie na "partyzanata" nie zamierzam sie obrażać. Ale jenak jest ono troche nie trafione
bo sa 3 sposoby napełniania klimatyzacji ( na wage, na cisnienie, na temperature wylotową) które mozna stosować. Na wagę oczywiste, aplikujesz odpowiednią wage gazu.
Na cisnienie w układzie, majac specjalistyczny manometr który ma kilka skal, każda dla innego gazu. Bo gazy róznią sie ciśnieniem rozprężania. Tak wiec gaz R134a rozpręża sie wcześniej niz R410. Tej metody używa sie zwłaszcza przy serwisowaniu klimatyzacji. Sprawdza sie cisnienie gazu, które swiadczy ile jest gazu w układzie( czy nie za mało). Skoro cisnienie mówi nam o ilosci gzau to możemy dobrze nabijać klimatyzacje aż użyskamy cisnienie swiadczace o jej napełnieniu. Ta metoda ma także zastosowanie przy montażu klimatyzacji w budynkach gdy długość rur urzytych powoduje że układ jest przestronniejszy, a wiec gazu podanego przez producenta na wagę jest za mało wiec dobijasz go na cisnienie.
Na temperaturę wylotową, jest to metoda pracochłonna oraz nie ekonomiczna ze wzgledu na straty gazu. Ale chcac uzyskac najleprzą temperaturę warto sie pobawić.
Zawsze napełnianie gazu nawet na wagę stosuje sie wpiety manometr i możemy sprawdzic żetelność producenta.

Więc wytłumacz mi dlaczego moje metody sa "partyzanckie" :D :D

#6 Share Sc0bany

Sc0bany

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 maj 2014 - 22:04

Klimatyzacja w New Holland Witam. Wie ktos gdzie dostane kompletna klimatyzacje do NH8060 nowa, uzywana (najlepiej) oraz jaki bylby kosz tej przyjemnosci...gdzie szukac tego? Pozdrawiam

#7 Share lagunal6

lagunal6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 19 lipiec 2015 - 10:50

witam mam taki problem w new holland td5010po zalaczeniuklimatyzacji nie wyłacza mi sie pompa klimatyzacji.Chodzi caly czas az zaczyna sprzeglo sie slizgac co moze byc przyczyną.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Fabian777

Fabian777

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 21 czerwiec 2016 - 19:48

Odświeżam temat , może znacie ilość czynnika chłodzącego w klimatyzacji w kombajnie new holland 5040