Skocz do zawartości

Zdjęcie

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
  • Zainteresowania:spec. Ochrona Roślin i Nasiennictwo
    spec. Diagnostyka w Ochronie Roślin
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 24 luty 2014 - 21:41

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku Tu się zgadzam, że w przypadku kiedy obywatelowi Polski można zabrać to przepisy są bardziej restrykcyjne niż UE a jeśli obywatel może skorzystać to implementacje się przeciąga to takiego stanu że z polskich podatków płaci się karę za brak wprowadzenia przepisów w życie i temu zawsze będę się sprzeciwiał.
A co do podszywania się pod zarejestrowanego producenta to moim zdaniem jest to problem, który gdzieś marginalizowany bo dla PIORIN faktycznie liczy się numer a weryfikacja schodzi na dalszy plan z uwagi na biurokratyczne procedury w innych aspektach.
Pochwalam zainteresowanie przepisami ale z doświadczenia wiem, że jeśli dokładnie zapoznasz się z przepisami dokładnie odnoszącymi się do wymagań pobrania próby to bardzo łatwo będziesz mógł zgłosić swoje uwagi na nie prawidłowe pobranie prób przez inspektorów :rolleyes:
Pamiętajmy, że przepisy nakładają obowiązki na rolników ale też na te osoby które to maja kontrolować. I w tedy łatwiej wymóc profesjonalizm i wytknąć błędy które w istotny sposób mogą wpłynąć na interes rolnika;)

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku Dzisiaj, 06:04
  •  

#42 Share tafit

tafit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:uprawa ziemniaków, technika rolnicza

Napisany 24 luty 2014 - 22:00

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku Zgadzam się z kolęgą wyżej.
Ja jestem akurat w takiej sytauacji, że mój powiotowy piorin ma szefa, którego inni mogą pozazdrościć. Chłop nie zaszkodzi a podpowie doradzi i zrobi tak, żeby rolnikowi naprawdę pomóc i ulżyć. Więc nie zawsze warto wytykać błędy bo się może to zemścić.

#43 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów
    spec. Integrowana Ochrona Roślin w Integrowanej i Ekologicznej Produkcji Roślinnej

Napisany 25 luty 2014 - 07:23

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku Fakt nie warto bo jest duże grono inspektorów którzy chcą pomóc i nie szkodzić ale ma to ta wadę, że wtedy rolnik luźniej podchodzi do wymagań jakie musi spełnić, inspektor się gimnastykuje aby za bardzo rolnik nie odczuł konsekwencji i wychodzi na to że jedna strona jest pokrzywdzona bo uważa, że inspekcja nie dba należycie o swoje obowiązki pod katem ochrony kwarantannowej a inspektor główkuje jak dopasować papiery, żeby to wszystko grało.
I wynik jest taki, że obie strony wykonują dwa razy więcej pracy, a uważam, że jeśli obie strony by się szanowały i czasami rolnicy stosowali się do wymagań i dbali o prewencyjne formy ochrony przed organizmami szkod. to byłoby mnie przypadków CMS i innych a PIORIN by miał więcej czasu na bardziej efektywną prace. Ale to tylko moje osobiste odczucie na podstawie doświadczeń.

Najpopularniejsza wyszukiwarka środków ochrony roślin w Polsce oraz ciekawy blog tylko na www.agrofy.pl  :D  

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Jak wybrać sadzeniaki? zobacz »

•  

#44 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 25 luty 2014 - 18:24

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku ja nie rozumiem jednego - skąd bierze się Cms. jeśli wszyscy producenci sadzeniaka przestrzegają "zasad bezpieczeństwa" to skąd zagrożony kwalifikat?

#45 Share mikad

mikad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 906 postów

Napisany 25 luty 2014 - 19:17

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku Nie przestrzegają, w Niemczech i Holandii też nie wszystko jest takie różowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 25 luty 2014 - 21:38

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku skąd CMS globalizacja, przepływ towarów i sprzyjające warunki rozwoju. A jeśli ktoś pofatyguje sięgnąć po mądrą literaturę o biologii i szkodliwości CMS to przekona się czemu mimo niezauważalnych objawów jest to tak groźna choroba.
Czym była spowodowana wielka klęska głodu w Irlandii? Jedynie albo aż zarazą ziemniaka. Obecnie jest ona w miarę łatwa do opanowania a wszyscy wiedzą jak szybko potrafi załatwić uprawę ziemniaka bądź pomidora

#47 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 11:49

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku czy mogę dokonać sprzedaży ziemniaków na rzecz zagranicznego podmiotu w Polsce? czy też z definicji to będzie eksport i to ja odpowiadam za to, gdzie trafi towar?

#48 Share newagro

newagro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 307 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 13:52

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku Jeśli firma ma swoje przedstawicielstwo w Polsce to nie powinien to być export, chyba że ma to być sprzedaż z założenia do innego kraju bo wątpię że firma weźmie na siebie ryzyko że Ci zapłaci za towar a potem stwierdzi że chce ziemniaki wysłać do innego kraju i robić badania na własne ryzyko

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 08 marzec 2014 - 21:46

UWAGA UWAGA bakterioza pierścieniowa ziemniaka w odnianie orliku ja nie zamierzam robić badań a oni chcą kupić ziemniaki, więc czy mogę im wystawić normalną fakturę na sprzedaż krajową na rzecz zagranicznego podmiotu z 5% stawką? a oni niech sobie robią z tym ziemniakiem co chcą