samczyk1991

Tablet vs smartfon, co kupić ?

Polecane posty

samczyk1991    83

Witam :)

Już po raz (kto by to zliczył) potrzebuje waszej porady.

Chciałbym kupić sobie jedno z 2 urządzeń wymienionych w tytule tematu. Potrzebuje go wyłącznie do internetu i filmów.

Bardzo często podróżuje PKS'em na Warmię, trasa sobie liczy ponad 300km i zajmuje ok 5 godzin jazdy. Codziennie na dojazd do pracy poświęcam 40-50min w jedną stronę. Także potrzebuje urządzenie, które zapewni mi rozrywkę w wolnych chwilach. I teraz co wybrać ?

 

Jak poprzednio pomagaliście mi w wyborze laptopa ( przy okazji dziękuje wszystkim za porady) to coś tam o nich wiedziałem, a w przypadku tabletów to nic dosłownie nic nie wiem. Nie wiem czym się kierować podczas zakupu, w jaką półkę cenową uderzyć żeby coś sensownego znaleźć ?

 

Raczej jestem za tabletem bo wydaje mi się, że to lepsza i tańsza opcja i teraz proszę o pomoc w zakupie i o cenne wskazówki, i jakieś linki do przykładowych produktów np. na allegro żebym mógł obczaić towar :)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

teoretycznie im większe tym lepiej się ogląda i lepiej pracuje :) ale jeśli urządzenie ma być mobilne to lepszy będzie smartphone z ekranem co najmniej 4". Aby schować tablet, trzeba teczki, torby itp, dla telefonu wystarczy kieszeń w spodniach :) trzymanie tabletu ważącego 300-400g przez 5 h też stanie się meczące i może wymagać obydwu rąk :) aaa przez smartphone jeszcze można nawet dzwonić ;)

Można zainwestować w coś pomiędzy np Galaxy Note.

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

tak więc ja Ci powiem tak.

Po pierwsze zwróć uwagę na baterię w danym urządzeniu ile wytrzymuje. Poszukaj na forach najlepiej wypowiedzi ludzi którzy użytkują dany sprzęt ponieważ różnie bywa z nimi, np. ja mam samsunga galaxy i powiem Ci że jak włączę internet w nim to bateria momentalnie znika na oczach:/ To najważniejsza rzecz.

Po drugie Gorilla Glass : nie chcę innych urządzeń bez tego cuda. Lepsza widoczność, mniej odcisków i co najważniejsze praktycznie nieziszczalne no chyba że siekierą przyłożysz i to nie małą.

Wiadomo że smartfon będzie bardziej uniwersalny od tabletu ale tabletem jedynie nie zadzwonisz a możesz go użyć jako nawigacje, odtwarzacz filmów, aparat itd. W sumie ja bym się skłonił do tabletu. U nas nie jest to tak modne jak za wielką wodą gdzie ludzie wysyłają sobie maile bo jak może niektórzy wiedzą wysłanie jednego maila jest o wiele wiele tańsze od sms'a no i dochodzi nieograniczona ilość znaków w nim a pakiet internetowy np w plusie na tel. kosztuję najtańszy 7zł przy bodajże 100mb limitu ale nie wyłączają neta tylko zmniejszają prędkość która pozwala przeglądać www.

Samsung galaxy tab 10.1 niby wytrzymuje 5h zabawy tak piszą

Albo Asus Eee Pad Transformer.

określ się jakoś cenowo bo na pewno masz jakąś granicę

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

Na początek powinieneś zadać sobie pytanie jakiego systemu chcesz używać: Androida, iOS czy Win?

Ja polecę to czego sam używam czyli iPada w wersji z 3G, świetnie nadaje się do oglądania filmów czy przeglądania internetu, który całkiem tanio będziesz miał praktycznie wszędzie. Pierwszą wersję z pamięcią 32 GB i 3G można dostać już za ok.1000 zł, a za iPada 2 w tej samej konfiguracji trzeba zapłacić trochę ponad 1500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Jakbym miał wybierać Tableta to wolałbym netbooka. W orange masz teraz fajnego hp bateria 10h trzyma i ledowa matryca. Ipad to tylko zabawka bo tam nie można nic praktycznie zrobić z wyjątkiem ogladania i przeglądania. Jeżeli smartphone to coś na Androidzie i z dobrym procesorem np: Galaxy S II, Xperia Arc s. Zresztą kwestia ile chcesz na to wydać :) Pracuje w branży telekomunikacyjnej także jak coś to pisz na pw lub tutaj


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Na początek powinieneś zadać sobie pytanie jakiego systemu chcesz używać: Androida, iOS czy Win?

Ja polecę to czego sam używam czyli iPada w wersji z 3G, świetnie nadaje się do oglądania filmów czy przeglądania internetu, który całkiem tanio będziesz miał praktycznie wszędzie. Pierwszą wersję z pamięcią 32 GB i 3G można dostać już za ok.1000 zł, a za iPada 2 w tej samej konfiguracji trzeba zapłacić trochę ponad 1500 zł.

owszem jeśli tablet, to new iPad, bo jest najlepszy(pomimo że bez LTE, że ma kiepską baterie i ma kłopoty z chłodzeniem) , ale nie używany, iPad bo batertia może być w stanie agonalnym i jako paletka się tylko nada ;) Czy jest taki super do filmów? Ma kiepskie proporcje do tego zadania :) 2/3 ekranu to czarne pasy. Obraz filmu będzie taki sam jak w Note. Dla mnie wszelkiej maści tablety są mobilne, ale nie na tyle, aby używać ich w trakcie podróży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz b    22

W iPadzie bateria trzyma bardzo długo. Nigdy do końca nie sprawdzałem ale oglądając filmy, internet itp przez 8 godzin bateria wskazywała jeszcze kilka godzin pracy. Niestety wymian szybki jak zbijesz jest dość droga ;[ . Najtańsza jaką znalazłem 400 zł, serwis wymienia za 650zł ale szybkę wraz z całym dotykiem a za 850zł masz wymianę całego iPada. Jak będziesz brał to tylko 3G wtedy zabawa nie ograniczona. IPad dość spory jest, musisz się liczyć z tym że do kieszeni go nie schowasz ale za to ekran dość pokaźnych rozmiarów jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Do autora.

Kolego, jaki masz teraz telefon?

Bo kupując tablet bez modemu 3g, tylko samo wifi musisz mu zapewnić połączenie z internetem poprzez udostępnienie internetu z telefonu. Dopiero nowsze telefony na to pozwalają żeby robić jako modem wifi ( punkt dostępowy). Ale wtedy kombinacji jest. Pisałeś że chcesz go używać w podróży więc lepsza będzie opcja z modemem 3g tylko że droższa.

Jak kupisz tablet z modemem 3g to musisz jakoś rozwiązać kwestię dostępu do internetu, kupić jakąś karte sim, internet na kartę jakiegoś operatora lub umowe abonamentową.

Jak już chcesz umowe na internet to warto rozważyć Samsunga Galaxy Tab 8.9 LTE. Sieć LTE daje mozliwość teoretycznych transferów do 100 megabitów ( w praktyce mniej , ale i tak bardzo szybka sieć to jest - kwestia czy jesteś w zasięgu). W plusie lub cyfrowym polsacie można wziąć taki tablet na umowe w cenie zależnej od abonamentu.

Jest to obecnie chyba jedyny tablet na rynku polskim obsługujący LTE. No i ten rodzaj internetu ma tylko plus i cyfrowy polsat.

Myślę że taki 9 calowy tablet będzie dużo poręczniejszy od 10 calowego.

Ciekawy jest też tablet sony S - ma on specyficzny kształt obudowy dzięki czemu latwiej go trzymać.

Innym ciekawym urządzeniem jest Asus Transformer - tablet z opcjonalną stacją dokującą - i wtedy mamy prawie netbooka.

 

Napisz mniej wiecej ile pieniędzy masz na te urządzenie. No i ja jestem raczej za tabletem, większy i wygodniejszy.

 

Co do smarfonów na androidzie to najlepiej kupić jakiś mocny model, bo te słabe się zawieszają wolno chodzą i zamulają że będziesz miał ochotę go wyrzucić przez okno w pociągu. Ja teraz jak się umowa będzie kończyć skuszę się na samsunga galaxy s2.

Edytowano przez yarecki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Posty @B0gdan dały mi do myślenia. Jeszcze rozważam za i przeciw ale chyba skuszę się jednak na smartfona. Jak już pisałem ja go będę wykorzystywał w podróży także muszę iść na kompromis, coś mniejszego ale bardzie praktycznego, choć tabletów nie skreślam, bo jakby znalazł coś nie wielkiego za rozsądną kasę to czemu nie. Netbooka nie chcę bo mam już laptopa 15,6'' (lenovo y570). Co do systemu, to tylko miałem do czynienia z androidem. Dla mnie nie ważne na jakim oprogramowaniu będzie bo i tak będę tylko filmy i neta przeglądać. Mam nokię C3 ale kończy mi się umowa, będę niedługo brał abonament także zalecę zapytać o ofertę smartfonów na abonament w Play'u. Co do neta to mam Iplusa LTE także jakbym postawił na tableta zawsze można z modemu kartę przełożyć do tabletu. Co do półki cenowej to trudny wybór, cały czas się zastanawiam, trochę poszukam info w necie i w weekend uderzę na sklepy rozejrzeć się w dostępnym sprzęcie. Nigdy nie miałem w dłoniach tableta także chciałbym zobaczyć w sklepie jak to ustrojstwo się będzie użytkować i ustalę półkę cenową. Od jakiegoś czasu kusi mnie se xperia arc s ^^

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

No ale jak Ci się kończy umowa na telefon to weź w abonamencie jakiegoś smartfona dobrego, i tak taniej to wyjdzie niż tablet, a poza tym tak czy tak jakiś telefon trzeba wziąć przy przedłużaniu umowy.

Tablety dopiero się rozwijają warto poczekać trochę bo tu jest dynamiczny rozwój, nowe modele wychodzą i wogle, niedługo wejdą na rynek urządzenia z windowsem 8.

 

A ten sony xperia arc s dobry jest? Bo w abonamencie mógłbym mieć taki za złotówkę, a SGS 2 kosztuje cos 300-400 zł przy przedłużaniu umowy i tak się zastanawiam.

 

Zadowolony jesteś z iplusa LTE? Jakie transfery osiągasz i jak z zasięgiem?

Edytowano przez yarecki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

kurde pozazdrościć takie transferu :) ja mam 10mb:( od neo od xx czasu i nigdy nie narzekałem ale centralka już na więcej niby nie pozwoli:/ a u narzeczonej mamy iplusa to porażka jakich mało aby w XXI w. internet był 256kb. :( a powiedz mi jaki masz transfer po przekroczeniu limitu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Jeszcze nie wiem. Iplusa mam od 28 lutego :)

Nawet nie wiesz ile bym dał za głupią neostradę.

Niestety w moim przypadku musiałem wybrać internet bezprzewodowy i padło na iplusa. Do samego neta nie mam zastrzeżeń, jest stabilny, nie przerywa połączenia, hula aż miło, tylko ten limit i cena :ph34r:

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

samczyk1991 prędkość internetu LTE jest stabilna? Nie masz różnic w ciągu dnia czy nocy w szybkości wysyłania lub odbierania danych?

możesz zrobić jeszcze test na ping swojego internetu? pingtest.net

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Świeżutkie testy:

1864479067.png

59926853.png

 

Co do prędkości dzień-noc, nie porównywałem, od niedawna mam go i nie przyszło mi to do głowy ;)

Edytowano przez samczyk1991

Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r4v    0

To nie jest tak źle, gdyby nie limity i cena to może się równać z niejednym kablowym :)

Szkoda, że polskie LTE nie działa na new iPad bo już bym się na niego zdecydował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    749

Ja też bym dał wszystko aby u narzeczonej była neo albo żeby iplus chociaż 2mb wyciągał. Ping jest super do grania w sieci idealny:) heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

mam smartfona - odczucia mam mieszane, niby fajny niby wszystko pod reka, ale ekran mały i niestety dotykowy.

Jak jestem w polu czy to na ciągniku czy na kombajnie to mogę zapomnieć ze go odbiore - wtedy tylko zestaw bluetooth.

 

Teraz zamówiłem tablet do zabawy a telefon to sobie kupię najprostszy z wytrzymałą baterią.

Dla mnie telefon ma spełniać 3 funkcje - dzwonić, smsić i ma mnie obudzić.

 

Więcej o tabletach można przeczytać tutaj


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Ja mam Xperię neo v i chwalę maszynkę. Zależy, czy ktoś chce mieć telefon bajeracki, najnowszy lub jak napisał @yacenty prosty, twardy i niezawodny. A co do wyboru między tabletem a telefonem to jednak schylał bym się ku smartfonowi-poręczne, wystarczy kieszeń, a swoje zrobi. Jedynie oczy mogą troche boleć, bo cztero calowy ekran to i tak ni ma szału jak przy ośmio lub dziesięcio calowych tabletach. Pomimo to- smartfon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

dla mnie duży minus smartfona to bateria. Moja motka trzyma na baterii 6-8 godzin (przy włączonej synchronizacji poczty), dla porównania zwykły najprostszy telefon jakiego używam jako prywatną słuchawkę - wytrzymuje tydzien na jednym ładowaniu.

 

Co raz bardziej zmierzam ku temu aby miec tablet jako podręczne urządzenie do pracy i zabawy oraz zwykły najprostszy telefon do dzwonienia


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jerry28    4

Ja mam telefon dual sim do dzwonienia i smsowania, mały i długotrzymający, takizeby mozna było przy pracy obsłużyc bezproblemowo i żeby nie przeszkadzał w kieszeni, no i tablet, taki prosty chiński do zabawy w podrózy, a do pracy w domu i podrózy lapek 13" ze stacją dokująca i sporym monitorem. W moim przypadku taki zestaw sprawdza się idealnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samczyk1991    83

Kupiłem sobie smartfona, HTC One S i jest fajny ale jednak zdecydowałem się na zakup tabletu 7" z androidem, co byście polecili ?

Moje typy na chwilę obecną:

http://allegro.pl/google-nexus-7-tablet-32gb-fv23-warszawa-i2799629617.html

http://allegro.pl/samsung-galaxy-tab-2-p3100-40gb-android-4-0-3g-i2774801801.html

 

Ja dopiero obczajam temat i narazie moim faworytem jest Nexus 7 ;)


Wieczny kawaler ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

Możesz coś powiedzieć o tym htc ? warta tych pieniędzy ? :)


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez heniek111111
      Witam, kupiłem opryskiwacz berthoud racer komputer berthoud bercontrol nie wiem jak go ustawić do oprysku. Może ktoś posiada instrukcję do tego komputera jeśli tak to prosiłbym o udostępnienie lub poradę jak go ustawić. 
    • Przez Ml987789
      Witam serdecznie, mam problem z ustawieniem anaspraya w ug300. Nie wiem jak skalibrować sterownik ażeby dobrze pokazywał ilość cieczy w zbiorniku. Pozdrawiam
    • Przez ENDURAK91
      Szukam urządzenia do oznaczania azotu w roślinach coś podobnego do yara n-tester tylko w nizszej cenie?
    • Przez yooo
      Witam serdecznie , poszukuje sposobu na zaznaczenie konkretnego miejsca poboru próbek gleby , słupka granicznego , wylotu zbieracza i tym podobnych. Znacie może jakaś przydatna aplikacje ? Czy do tego potrzebne są konkretniejsze sprzęty?
    • Przez bartek112
      Witam szukam fajnego ,prostego  (najlepiej darmowego) programu do montażu filmów.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj