Skocz do zawartości

kanadyjskie buhaje HF

259 odpowiedzi na ten temat

#61 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 15:40

kanadyjskie buhaje HF te schiuzowcy to musza tak mowic bo co im pozostało niestety ale polskie stacje maja coraz mniejszy zbyt bo jest teraz bardzo łatwy dostep do zachodniego nasienia a troche jednak przesadzaja polacy ze stosunkiem ceny do jakosci .Wyceny w wiekszosci sa oparte na gora 200 sztukach w niektorych przypadkach nawet i nie ale na plus trzeba zapisac to ze polskie stacje maja coraz wiekszy wybor naprawde przyzwoitych bykow z zachodu tylko ze tez z cena przesadzaja .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kanadyjskie buhaje HF Dzisiaj, 09:21
  •  

#62 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:45

kanadyjskie buhaje HF tak cena czasami potrafi zwalic z nog... ale i ich wkrecanie ludziom ze to na polskim stole paszowym ze zagraniczne to bee a ich to cacy szczegolnie taka jedna pani nazwiska nie podam :) ktora duzo krzyczy a malo robi i te ich umowy smieciowe jednostronne kontener na wylacznosc albo to ile ich nasienia jeszcze masz bezsens moze teraz sie to zmieni jak akcje kupia rolnicy i pracownicy

#63 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 22:27

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:20.

#64 Share tycha

tycha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 08:22

kanadyjskie buhaje HF hmm Adam Pietruszyński czyżby chodzi o Gospodarstwo Rolne w Stradunach? własnie ostatnio się interesowałem od nich zakupić jałówki ale chyba nic tam niesprzedają.

#65 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 08:23

kanadyjskie buhaje HF z tymi testami tak na dobra sprawe to powinno byc ich wiecej nie 300 a przynajmniej 600 porcjii wtedy wieksza ilosc cieliczek by byla i wieksza wiarygodnosc a nie na 66 sztukach w 30 oborach i juz wycena byka ktory w 1 piatce jest
troche to malo wiarygodne a pozniej po 3 miesiacach juz go nie ma w katalogu , i powinni placic rolnikom wieksze pieniadze za udostepnianie sztuk i stada wtedy chetniej by ludzie brali testa @rmiecz8 jak to jest jak biora od ciebie buchaja na testa i jak sie wyceni to jaka kasa z tego jest placa ci jednorazowo za rocznego buchajka czy jak sie wyceni to masz jakis % od kazdej sprzedanej slomki . pytalem kiedys pracownika shiuz to unikal tego tematu i zbywal mnie polslowkami ...

#66 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 08 kwiecień 2012 - 09:10

kanadyjskie buhaje HF Nie można powiedzieć ze dany test jest dobry czy zły dopiero jak się wyceni mozna coś powiedzieć bo nawet najlepsze pochodzenie nie daje nam żadnej gwarancji że bedzie to dobry rozpładnik. Napewno płacic wiecej nie bedą bo wbrew pozorom nie mają problemu ze zbytem testów. Pamietam jak kiedys płacili 600zł i to dobrych pare lat temu to teraz żeby wyrównac ta wartośc z 1000 musieli by płacić. Ja uzywam testów na problemowe sztuki którym daje ostatnio szanse i musze powiedzieć ze dobrze się nimi zacielaja. Hehe nie wiem co sie stało może ktoś ze shiuzu podglada AF i czyta te posty bo shiuz obnizył ceny na swoje buhaje o 30% od kwoty netto. Jest już nowa wycena kwietniowa ładnie wybił się Limbo z Konrada tylko żeby nie ten fatalny pokrój i budowa bo cechy produkcyje ma swietne a po za tym Planet rządzi wycenił juz sie na ponad 2200TPI a w LPI 3600

#67 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 kwiecień 2012 - 10:38

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:22.

#68 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 08 kwiecień 2012 - 10:48

kanadyjskie buhaje HF tez wczoraj to samo widzialem manifold 13 ja ostatnio zamowilem buchaja butz zobaczymy jak tym bedzie sie zacielac... a jak z tym testem ile polaca za tego byka jak sie wyceni??

ja osobiscie uwazam ze LPI jest bardziej wiarygodne i realne niz TPI

#69 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 08 kwiecień 2012 - 11:14

kanadyjskie buhaje HF

Planet wycenił się na 3217 LPI, a nie 3600, ale cielaki to po nim niezbyt ładne są, ale za to krowy wydajne.

Mój bład masz racje nie pamietalem dokładnie :P To chyba dla tego że w ogolnej wycenie tpi czy lpi wieksze znaczenie maja cechy produkcyjne a nie budowy

Edytowany przez KARGO, 08 kwiecień 2012 - 11:20.

#70 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 08:48

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:22.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 12:58

kanadyjskie buhaje HF @rmiecz8 duzo masz krow?i ile buhajow jednoczesnie uzywasz do krycia to znaczy ile masz np teraz roznych w kontenerze

#72 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 16:12

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:23.

#73 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 17:51

kanadyjskie buhaje HF jak jest z tymi matkami buchajow teraz jaki powinna miec indeks zeby sie zalapac na matke?? i jakie sa pieniadze za buchaja ktory wyceni sie dobrze

#74 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 18:12

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:23.

#75 Share komodo

komodo

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:04

kanadyjskie buhaje HF w latach 70-80 jak dziadek miał matki buhajow to były poprostu odkupywane w pewnej wadze troche drozej jakiegos szału nie było tylko prestiż ale na poczatku lat 90 tata zrezygnował z oceny jak sie zesrała sytuacja z jałowkami był okres ze słabo schodziły i sie zdenerwował bo nachował i zostały a wtedy wydajnosci były inne to brakowanie było mniejsze i nie było tyle potrzebne Z perspektywy czasu szkoda bo teraz znowu zaczynac od nowa wydajnosc jest ale pochodzenia by nie było sporo lat pracy dziadka poszło sie walic ale trudno wazne aby doiły :) a wracajac do tego nasienia to uzywasz pewnie okolo 20 buhajow

#76 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 10 kwiecień 2012 - 20:59

kanadyjskie buhaje HF pochodzenie mozesz zrobic kwestia$$$$ dna robisz i masz pochodzenie ale to kosztuje i chyba zbedne jest chyba ze masz jakies wybitne sztuki ktorym pojedunczo mogl bys zrobic dna a pozneij jak masz takiego buchajka wycenionego juz dajmy na to na 26 zl za porcje jest jakis procent dla ciebie od sprzedazy czy konczy sie na tych kilku tysiacach za rocznego byka??

#77 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 kwiecień 2012 - 21:38

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:24.

#78 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 12 kwiecień 2012 - 20:02

kanadyjskie buhaje HF @rmiecz8 ja używałem Sleemana i muszę przyznać, że słabo się po nim krowy zacielają, musiałbym sprawdzić w kartach, jak to dokładnie wygląda z tym buhajem. Jak sprawdzę to Ci powiem jaki był procent udanych zacieleń po tym buhaju.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#79 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 13 kwiecień 2012 - 16:47

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share kamilo758002

kamilo758002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów

Napisany 01 maj 2012 - 09:56

kanadyjskie buhaje HF

Masz rację, bo ja to omówiłem tak z grubsza. A jakie polecacie buhaje seksowane takie z wyższej półki (oprócz Planeta, bo już go dużo używałem)?

Ja pokrylem 2 jałówki Fan ET z Tulc i jedną jałówkę po Torana z Tulc narazie są cielne

Jegier St jest przecież polskim buhajem z polskim pochodzeniem, a ma PF 119. To prawda że polskie nie są zbyt dobre, ale jeśli ich nie będziemy używać na dobre krowy to będą miały słabą wycenę, a tego przecież nie chcemy. Ja ogólnie mało ich używam, ale jakieś dobre testy czasem kupuję. Po Molten mam pierwiastkę, której na 305 dni zapowiada się ponad 10tys. Oczywiście nie używajcie ich na krowy z wydajnością 15tys., bo to jest zmarnowanie potencjału genetycznego. Chociaż na liście najwydajniejszych krów w Polsce jest córka buhaja Virgino, z obory Adama Pietruszyńskiego. Dała ponad 17tys. na 305 dni.

Buhaj Vision-Gen Outstanding (Jocko x Fatal) który był eksportowany do Francji też go w shiuz był ojcem buhajów i ma PF 111 a man córkę po Olsenie i Joly dają po Olsenie 2 laktacja zanosi się na ponad 10000 l mleka a po Joly mam jałówkę po wycieleniu i sprawuje się dobrze a chcę ją pokryć Mofisem ale szkoda że nie ma Volcalisa czy Vizosa który był stosowany jako ojciec buhajów i ma PF 116 albo Valjean czy Fabrycy są ojcami w Polsce także szkoda mi Bolmana z MCB też byłby dobrym ojcem a z rasy RW Vikan Biblo czy Makler jest ojcem czy Vix Red który był eksportowany do Francji

Jegier St jest przecież polskim buhajem z polskim pochodzeniem, a ma PF 119. To prawda że polskie nie są zbyt dobre, ale jeśli ich nie będziemy używać na dobre krowy to będą miały słabą wycenę, a tego przecież nie chcemy. Ja ogólnie mało ich używam, ale jakieś dobre testy czasem kupuję. Po Molten mam pierwiastkę, której na 305 dni zapowiada się ponad 10tys. Oczywiście nie używajcie ich na krowy z wydajnością 15tys., bo to jest zmarnowanie potencjału genetycznego. Chociaż na liście najwydajniejszych krów w Polsce jest córka buhaja Virgino, z obory Adama Pietruszyńskiego. Dała ponad 17tys. na 305 dni.

Buhaj Vision-Gen Outstanding (Jocko x Fatal) który był eksportowany do Francji też go w shiuz był ojcem buhajów i ma PF 111 a man córkę po Olsenie i Joly. Po Olsenie krowe mam w 2 laktacji zanosi się na ponad 10000 l mleka a po Joly mam jałówkę po wycieleniu i sprawuje się dobrze a chcę ją pokryć Mofisem ale szkoda że nie ma Volcalisa czy Vizosa który był stosowany jako ojciec buhajów i ma PF 116 albo Valjean czy Fabrycy są ojcami w Polsce także szkoda mi Bolmana z MCB też byłby dobrym ojcem. A z rasy RW ojcem buhajów są Makler Vikan Volestar Biblo Klimek i Vix Red. Volestar Biblo i Vix Red mają córki we Francji