Skocz do zawartości

kanadyjskie buhaje HF

259 odpowiedzi na ten temat

#41 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 02 kwiecień 2012 - 15:26

kanadyjskie buhaje HF przylaczam sie do pytania mnie tez to zaciekawilo ja czasami daje po inseminacji zastrzyk jak ktoras 2 albo 3 raz poluje . moim zdaniem takie polaczenie jest dobre bedziesz mial poezna genetyke tylko na jalowki go bym,nie polecal za bardzo ale byk kompletny chyba najlepszy syn boltona

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kanadyjskie buhaje HF Dzisiaj, 02:33
  •  

#42 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2012 - 16:43

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:15.

#43 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:21

kanadyjskie buhaje HF Progesteron jest w kilku środkach ja uzywam ovarelinu w dawce 2ml. Kupuj smiało tego CM ja na razie dałem go na dwie sztuki i obie cielne bez powtórek. Co tego CM to jest w super cenie jak za taki materiał genetyczny rozważam zakup wiekszej ilosći tego byka bo sprawa jest raczej przesądzona że podrożeje TPI2169 i całkiem przyzwoitą powtarzalność.

Edytowany przez KARGO, 03 kwiecień 2012 - 22:01.

#44 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:36

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:16.

#45 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:59

kanadyjskie buhaje HF No to fakt i dlatego daje go na dobrze zbudowane sztuki za to ma inne pozytywne cechy bardzo wysoką oplacalność dla mnie to bardzo ważny czynnik co tej płodności to nie wiem jak narazie jest ok. Co Braxtona to po za świtną budową nic do obory nie wnosimy a do długowiecznych on nie nalezy, no chyba że ma byc to wystwowa sztuka to jak najbardziej bo kłode i pokroj ma rewelacyjny. Osobiście bardziej przypadł mi do gustu Stanley Cap bo nie dość ze świetna budowa to i długowieczny a chyba rzaden hodowca nie lubi brakować swoich najpiekniejszych sztuk.

#46 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 kwiecień 2012 - 22:26

kanadyjskie buhaje HF q

#47 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 17:27

kanadyjskie buhaje HF za ile moga oddac wam stanleycap'a tak po ostrym targowaniu??

#48 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 19:33

kanadyjskie buhaje HF w jakich slomkach jest STANLEY CUP mini czy midi . zauwazyliscie jakas zaleznosc w zacielaniu w zaleznosci od grubosci slomki??? albo czy ktos probowal jhednym nasieniem zacielic kilka sztuk polujacych w tym samym czasie ja kiedy takie cos robilem i nawet dobrze wychodzilo ale zawsze byla ta sam plec i zawsze byczki ;)) toystorym zacielilem i si eudalo i stallionem to po stallionie jedna poronila ale tez ta sama plec byla

#49 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 kwiecień 2012 - 07:00

kanadyjskie buhaje HF q

#50 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 14:41

kanadyjskie buhaje HF nie wiem czy tak do konca jest ma byc ilosc plemnikow gdzies widzialem urzadzenie do badania jakosci nasienia ciekawe jak to dziala i czy oplacalo by sie kupic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 kwiecień 2012 - 07:47

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:17.

#52 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 10:05

kanadyjskie buhaje HF kolego kazde nasienie jest rozcieczane czy to polkie czy canadyjskie czy amerykanskie cy czeskie czy niemieckie kazde jest rozcieczane tylko musi spelnic normy ilosc zywych plemnikow musi wynosic iles miljonow kiedys sluyszalem ze chyba 8-10 milionow w jednej porcjii albo cos ok tego ale nie pamietam dobrze a rozcieczone jest w stosunki 1:19 . w mini slomce jest 0,25 cm3 a w midi 0,50 cm3

Edytowany przez kyllee, 06 kwiecień 2012 - 12:27.

#53 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:01

kanadyjskie buhaje HF

nie słyszałem o takim czymś, ale nie sądzę że się opłaca. W słomkach od polskich buhajów jest więcej nasienia, niż w amerykańskich, bo w USA i Kanadzie rozcieńczają nasienie z jakimś środkiem i dają mniej plemników

Hehe skąd ja to znam?? Czyżby SHIUZ-owcy tak twierdzili bo w ich mniemaniu polski rolnik powinien używać tylko ich nasienia a zagraniczne jest bee no chyba że to ich byk z importu. Jak zapytałem ile jest buchajów w ich katalogu po polskim ojcu buhajów to do dziś odpowiedzi nie dostałem :P Nie twierdze że są złe ale duzo brakuje im do czołowych byków z USA czy kanady nie widze sensu kupowania Muntara za 60zł syna Mariona jak on sam tyle kosztuje.

#54 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:34

kanadyjskie buhaje HF tak dokladnie bostona tez pewnie wykreca na taka cene odrazu za ktora mozna kupic cos \z 1 dziesiatki tpi albo piatki a wyceniony na stadach wyselekjonowanych ale mogl by w koncu pojawic sie jakis polski akcent na tpi

#55 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 07:54

kanadyjskie buhaje HF nie wiem jak jest teraz w tych schuzach ale emerytowany ich pracownik mowił ze jeden skok buhaja jest rozkładana na 300 porcji nasienia takze nie ma sie co dziwic ze pozniej jest z tym zacieleniem jak jest
@Kargo ja tez juz 3 lata czekam na odpowiedz z wchirz gdzie sa byki po ich polskich ojcach jak to on powiedział nasze byki wcale nie sa gorsze od tych zagranicznych tylko dawac 70zl za Valejean to bez sensu gdy za 65 mam Paramounta ktory sprzedał ponad milion porcji a teraz kwietniowa wycena poszła zdecydowanie do gory co przy tej ilosci córek jest doskonałym wynikiem .Ja jestem zdania ze po co mi corka po synu znanego buhaja skoro moge miec corke wlasnie po tym znanym buhaju

#56 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 08:06

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 17:19.

#57 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1157 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 08:44

kanadyjskie buhaje HF Co Longtime to ja placiłem po 63 brutto bo daja duże rabaty a shiuz to wiadomo adekwatnie do kwoty max 20% ale to jak kupimy za pare tysięcy na raz. Co tego Valjean to chyba nawet został wyceniony w wycenie TPI i ma chyba ponad 1900 także przyzwoicie ale to nie jest polski byk tyle że przebywa w PL to samo tyczy się Bostona jaki on polski bedzie jak z polsą genetyka nie ma nic wspólnego zarodek z USA i to jeszcze pomyłkowo go dostali.

#58 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 12:27

kanadyjskie buhaje HF jedynie jegier ma cos wspolnego z polska ale tez jego genetyka to same zagraniczne korzenie co do shiuz to wiadomo kto ma znajomosci ten ma byka taki kawalek prlu kupowal ktos z was akcje stacjii ??? a z tym bostonem zeby nie glupie zawiruszenie dostalio by jakiegos zwyklaka zreszta.. zobaczymy co bedzie jak sie wyceni jak pujdzie masowo na obory , chociaz jak walna cene z kosmosu to kupia go i tak tylko nieliczni na dobre sztuki i wyjdzie dobrze. moim zdaniem buchajem godnym uwagi i polecenia jesty order tyle wycen a on ciagle sie w czolowce trzyma byk wszechstronny kiedys byl nawet tani teraz go podkrecili cene

#59 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1263 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 12:35

kanadyjskie buhaje HF ja tez nie powiem złego słowa jesli chodzi o ,,polskie" byki ale ile jest typowo polskich policzy sie na palcach jednej reki takich wartosciowych a te polskie w cudzysłowie to importy glownie USA i Francja np Ocassio swego czasu nr jeden w polsce przez kilka wycen i gdyby jeszcze był to bym zamowił sobie bo naprawde jałowki doja po nim ale mowienie o nim ze jest polskim bykiem to tak jak mowic o Olisadebe ze jest polskim piłkarzem .Uwazam ze te polskie byki powinny kosztowac max 50zl porcja

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 14:07

kanadyjskie buhaje HF komodo jak bys dodal ze prawie bialym:) polakiem:) jst kilka dobrych i tanich ale jeszcze wycenionych na malej ilosci sztuk mialem swego czasu 98%stada krytego testami nic gorszego nie mogl ojciec zrobic teraz indeksy sa ok 30 a z tych krow ktore sie dioja tylko 4 wycenily sie byki wiec nie swluchajcie shiuzowcow zachecajacych na testa teraz mam po beaupre to sztuka duza piekne symie ten byk tez moze miec przuyszlosc ale tez import france...