Skocz do zawartości

galeria
Buhaje Mięsne

kanadyjskie buhaje HF

259 odpowiedzi na ten temat

#241 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 27 marzec 2013 - 16:47

kanadyjskie buhaje HF Jaśli Bakarat tak jak Massey przy 1000 córek utrzyma się w scisłej czołówce to chyba predzej kaktus mi w ogródku urośnie :P Koszty nasienia nie mają praktycznie znaczenia jesli dadza nawet ta samą ilośc mleka ale masseyka bedzie miała lepsze paramatry to już zwraca sie róznica w cenie bo wynosi 80-100zł a jesli chciałbyś sprzedać to sztuke to juz wogóle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kanadyjskie buhaje HF Dzisiaj, 04:27
  •  

#242 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2013 - 17:53

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:30.

#243 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1265 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 19:48

kanadyjskie buhaje HF no teraz na te man oamanki to chyba Mascalese ,dorcy,levi bo chyba nic innego nie ma Watson moze

#244 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2013 - 21:04

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:31.

#245 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 21:41

kanadyjskie buhaje HF Hehe nie wiem dlaczego rmiecz tak sie mnie uczepiłeś bo ani nie planowałem ani nie paluje podboju polskiej genetyki :) poprostu za niewiele wieksze pieniądze chce miec krowy z dobrym pochodzeniem szczególnie dla własnej satysfakcji. Nigdzie nie pisałem ze po polskich słabo doją choć jak jest mleko to znow budowa cienka. Moja najlepsza pierwiastka jest po Orderze jej matka po Jankesie i pewnie ponad 10tys wyda i tez polskim ją pokryłem bo wcale polskich buhajów nie przekreslam i używam czołówki ale jesli mam do wyboru polskieigo za 90zł a np supera za 100 to biore tego drugiego bo jest wyceniony tysiacach córek i mam wiekszą pewnośc ze da mi lepsze córki

#246 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2013 - 22:23

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:32.

#247 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 27 marzec 2013 - 22:55

kanadyjskie buhaje HF Bo w PF dobrze wypadaja tylko byki z wysoka producja i suchą masa jak dla mnie brak w niej opłacalności i długowieczności bo co mi z krowy która przeżyje 1 czy dwie laktacje oczywiście wysokie PF-ki maja tez te z wysoką dlugowiecznoscia i oplacalnoscia ale sa traktowane na równi innymi. Jeszcze nie mam po wyżej jakiego GTPI warto płukać bo jakby niezle wyszło pewnie bym ja płukał. Pewnie zostawie jak bedzie byczek bo nie mam zadnego a tak bedzie na wszelki wypadek bo narazie problemowe sztuki kryje innymi rasami mlecznymi i musze przyznac ze to skuteczny sposób.

#248 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2013 - 08:40

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:33.

#249 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 11:20

kanadyjskie buhaje HF No nie wiem bo raczej górnej półki to sie nie tyczy bo chyba taki słabszy hodowca nie uzywa takiego nasienia. Dziwne na całym swiecie sie sprawdza a w PL nie, wydaje mi sie ze to z tego powodu iz polacy mają problem z w dochowania sie jedynie buhaja z bardzo dobrz produkcja i niezłym pokrojem a dołuzmy do tego jeszcze dlugowieczność to juz i jestesmy poza konkursem nawet na wlasnej wycenie. A te dobrze to ile jest w TPI zeby było warte zachodu.

#250 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2013 - 12:06

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share konrad82

konrad82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 972 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:13

kanadyjskie buhaje HF Co oznaczają skrót TPI i ET????????????

#252 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 marzec 2013 - 12:37

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:37.

#253 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 28 marzec 2013 - 12:43

kanadyjskie buhaje HF Chodziło mi o hodowców z słabym żywieniem i wydajnościa ja moze teraz nie mam duzej wydajności ale kwestia dwuch lat i bede miał 9-10tys. przynajmniej takie mam założenia :P mam teraz dobre zywienie i miesiecznie wydajnośc wzrasta mi o 100-200 L za marzec mam już 7800 a w styczniu miałem 7300 a wycielen mało miałem dopiero lato-jesien pocielą mi sie najlepsze sztuki. Co tej jałowki to wielkich oczekiwan nie mam ale skoro ma dobre pochodzenie to chciałem sprawdzic czy może cos z tego być a ze majatku to nie kosztuje to zbadam. Akurat na najlepsze sztuki jade głownie czołówką swiatową na reszte to juz róznie zaleznie co jak pasuje z polskich mam jegiera i romara maiłem ochote na bakarata ale płodność słaba

#254 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2013 - 07:50

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:40.

#255 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 11:05

kanadyjskie buhaje HF No to ładnie łapią skoro tak szkoda ze nie wziełem zamiast Romara bo bardziej mi sie podobał ale ta plodnośc mnie zniechecieła. Teraz mam Massey, Sudana, Hilla , Supera ale to juz po pare porcji bo na wykonczeniu teraz po nowej wycenie bede cos zamawiał. Mi po Massey niezle łapały także nie narzekam. Mam jeszcze Leviego w sexie,Windbrooka, manifolda,CM,BG. Moscalese i End Story zamowie po tej wycenie jak sie utrzymaja. Jest chyba promocja na Buhaja Gunnar za 80zł warto???

#256 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2013 - 11:51

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:40.

#257 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 12:47

kanadyjskie buhaje HF Mam pare jałowek po nimieckich bykach to przy amerykanach średnio wygladają. CM mam chyba jeszcze 3-4słomki bardzo ladne cieliczki sie po nim rodzą czarnuli z krotka lsniącą sierscią. Faktycznie słabo łapią tym Windbrookiem a niby płodnośc ma taka dobra w polskiej wycenie. Teraz czekam na wycene i dopiero cos zamówie .

#258 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:11

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 19:41.

#259 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1162 postów

Napisany 02 kwiecień 2013 - 13:59

kanadyjskie buhaje HF No na wycenie płodność miał chyba -4,8 SCR ale córek juz na plusie +1.4 a jak u ludzi łapali to nie wiem, bo chyba słabo sie sprzedawał przez ta płodnośc i wycofali go. U mnie na 3 słomki zuzyte 2 cielne i 2 cieliczki. Ja raczej zamowie coś swieższego bo Lath czy Watson sa po boliverze i to takie niby nowe ale starszej genetyki. A jak tym sudanem ci łapały bo u mnie tragicznie mam tylko jedną cielna jałowke choc miał isc tylko na krowy ale jak zobaczyłem ze nic z tego to jedna zrobiłem i za raz cielna. Podobno u Zochowskiego na 20porcji nic nie złapało

Edytowany przez KARGO, 02 kwiecień 2013 - 14:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 kwiecień 2013 - 14:23

kanadyjskie buhaje HF q

Edytowany przez rmiecz8, 16 wrzesień 2013 - 15:46.