seleuk

UPRAWA WYKI JAREJ NA NASIONA

Polecane posty

Tomaszeek    3

Cześć ja będe pryskał Afalonem Dyspersyjnym, a w tamacie wyki mógł by ktoś się wypowiedzieć co do nawożenia i plonu sieje 100kg/ha i 3kg gorczycy na przytrzymanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszeek    3

nie ja narazie nie boje sie zimna a materiał mam kwalifikowany pod koniec marca poczatek kwietnia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jastrzab901    0

czwartek-piatek sialem wyke z owsem ciekawe czy dzisiejsze przymrozki nocne beda mogly jej zaszkodzic. ma byc minus 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest to mój pierwszy post na forum więc chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać

Zaznaczę że nie jestem rolnikiem. posiadam niewielki kawałek ziemi, Jestem zainteresowany uprawą wyki na nasiona. Nasiona te mają służyć jako dodatkowa karma w mieszance dla gołębi.W internecie jest bardzo mało informacji na temat uprawy na nasiona. Przede wszystkim interesuje mnie z jaką roślina wsiać wykę i w jakich proporcjach, tak żeby nie wylegała. Czy jako roślinę podporową mogę zastosować pszenicę??  Dwa lata temu wsiałem z gorczycą ale dałem nieodpowiednie proporcje i przed koszeniem wszystko wyległo. 

Za podpowiedzi bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli dobrze pamiętam proporcje to 3kg gorczycy i 25 kg wyki. na 40 arach. Zebrałem ponad 300kg :unsure:

 

Edytowano przez CezaryKarwat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Czyli wyki wysiałeś ponad 60kg/ha - nie była za gęsto?? Ja zastanawiam się nad normą wysiewu w czystym siewie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie była za gęsto i gorczycy chyba też było za dużo. Przed zbiorem poszedł ulewny deszcz i silny wiatr i wszystko się położyło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Kolego skoro ja dałem 60 kg wyki z pszenicą i było za dużo to daj około 130-150kg pszenicy i max 30kg wyki. wtedy powinno ustać. A pryskałeś od chwastów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1kejsi1    0

Witam Panowie.

Potrzebowałbym kilku informacji praktycznych odnośnie wyki jarej 

Czy ktoś posłuży pomocą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Pierwsza informacja jest taka ze wiecej zalerzy od natury anizeli od rolnika W czystym siewie to 100 kg na ha Zabieg na chw jednolisciene jest mozliwy powschodowo ale na dwulisciene z tego co wiem to tylko Afalon przed wschodami jezeli nie stosujesz podpory np gorczycy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gwozd    104

Gdy miałem łubin zanieczyszczony wyką to wytrzymywała bez żadnych uszkodzeń 1l afalonu + 0,15l commandu, ale łubin to odczuwał. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez marcin330
      Witam.
      Chciał bym się dowiedzieć jakim opryskiem mam opryskać fasolę dokładnie oprysk miał by wziąśc wszystkie chwasty 2 liścienne. Większość oprysków wycofano ale może są już jakieś inne
      Pomóżcie bo nie chce mi się dziabać 2 ha
    • Przez krecikuryn
      Otwieram temat bo nie znalazłem konkretnych i aktualnych informacji w tym temacie. Planuje spróbować zasiać groch tarchalska i mam pytanie do kogoś kto ma troche doświadczenia: ile wysiewa sie na ha , czym najlepiej zaprawić, jakie herbicyby, fungicydy terminy?? prosze o pomoc
    • Przez farmermf
      Witam kolegów.Zakładam ten temat gdyż brak jest środków zarejestrowanych na zwalczanie chwastów włubinie i może ktoś testował jakieś własne mieszaniny z pozytywnym skutkiem .Ja stosowałem 1.5 linurex (Afalon dyspersyjny)+ 1.5panidy ale to zamocne i wypala na zakładkach oczywiście pszedwschodowo.Prosze o poważne porady
    • Przez Muciek
      Witam. Nabyłem 2,5ha ziemi, dwa lata nie było nic tam robione w tamtym roku w sierpniu opryskałem od perzu i tak zostało do teraz, jest to ziemia od IV po V i trochę VI, zastanawiałem się nad łubinem lub  wyką jarą z pszenżytem, nie wiem czy pierwszy rok po zasianiu to kosić? czy tak zostawić?, i jak z dopłatami do wysokobiałkowych lub łubinu jeśli nie będzie ziarna?, może ktoś ma jakieś inne rady co tam zasiać?. Pozdrawiam forumowiczów.
    • Przez pynczor
      Siemka po przerwie
      mam pytanie do tych co sieją bobik i potrafią tak zrobic aby był czysty bo u mnie mieliśmy w tym roku 1 ha bobiku i wygladał strasznie a po przemłynkowaniu byla cała dwukołówka o wymiarach 2mx3m lebiody a bobiku było 30 worków po ok 50-60kg....
      Jeśli ktoś wie co zrobić czym opryskać lub coś innego żeby nie było tyle lebiody to prosze o rady.
      Aha jeśli chcielibyście wiedziec czym było pryskane to moge zapytać szfagra bo to on nam pryskał
      tak wiec prosze o pomoc i z góry dziekuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj