Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:34

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem witam jestem tu nowy dzis zalogowany. pomuzciemi jak ktos mial tki problem a natomiast moj fe3ndt od dluzszego czasu przy ruszaniu z pelna przyczepa pod obciazeniem cos swirgoli w silniku lub piszczy niewiem jak ten dzwiek opisac natomiast gdy chodzi na wolnych obrotach jest ok i przy dodawaniu gazu na postoju tez tego nie slychac.

Edytowany przez marekfendt, 27 marzec 2012 - 20:35.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Dzisiaj, 03:05
  •  

#2 Share karczrolnik96

karczrolnik96

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się silnikami typu URSUS

Napisany 27 marzec 2012 - 21:09

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Witaj,moim zdaniem może być wina sprzęgła

#3 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:32

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Witaj. W silniku? A nie przypadkiem w turbosprężarce? Kiedyś miałem podobny problem w aucie. Hałasowała dopiero pod dużym obciążeniem. Sprawdz luzy wirnika. Ale może być sprzęgło tak jak kolega wyzej pisze. Spróbuj troche dokładniej zlokalizowac te dzwięki

#4 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:54

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Lewe powietrze w dolocie też piszczy.

#5 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 08:06

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem a gdzie jest ta turbosprezarka? jakiego wirnika sprawdzic?

a jezeli hodzi o lewe powietrze to wsztstkie gumy co ida do filtra i od filtra powietrza sa ok. a jakiego sprzegla to moze byc wina? tego olejowego? ten dzwiek wydziela sie gdzies z silnika albo okolic. sprawdzalem czy uszczelki pod glowica nie wydmuchlo ale nigdzie niema zadnych sladow dymu ktury by sie wydziela z pod glowicy lub nigdzienie jest okopcone. dodam ze uszczelke pod dryga glowica wymienialem zaraz jak go kupilem. mozw on jakis przegrzany byl?

#6 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 08:57

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Turbo jest po lewej stronie silnika na kolektorze wydechowym. Zdejmij przewód dolotowy i bedziesz miał dojscie do wirnika

#7 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 09:05

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem aha dzieki zobacze

kolego a ty masz moze takiego fendt 515?

#8 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 09:07

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem W firmie gdzie pracuje mamy 512 i 515

#9 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 09:13

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem to moze wiesz na jakim biegu swobodnie mozna ruszyc bez dodawania gazu?

ja jak wlanczam 3 bieg i 4 polbieg to zeby ruszyc pustym ciagnikiem to muse dac gazu na jaies 1200 obr. czy to normalne czy malo oleju w sprzegle?

#10 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 09:44

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Dokładnie to nie wiem bo nimi nie wiele jeździłem ale chyba z 3 biegu to ruszał bez dodawania gazu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Dzisiaj, 03:05
  •  

#11 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 01 październik 2012 - 19:06

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem problemy zostaly rozwiazane. to piszczenie to jednak uszczelka pod glowica zostala zalozona nowa i tuleja troche zeszlifowana. i turbo sprzeglo tez zostalo zrobione zimeringi, oringi i lozyska nowe koszt czesci sprzegla ponad 2000zl i naszczescie wszystko chodzi super

#12 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 22:10

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Witam wszystkich. Jak juz wiecie miałem problem z uszczelkami pod głowica w fendzie 515 wszystko jest zrobione nowe uszczelki pozakladane. Ale chodzi mi jeszcze o zawory. Ma nakręcone 8400mtg i jak wymieniłem uszczelki to na zaworach miały chyba duzy luz bo około 3mm wiec ustawiłem je na około 1mm. Jaka powinna być szczelina prawidlowa na zaworach? I czy taki luz na zaworach mial cos wspulnego ze wydmuchiwalo uszczelkę pod głowica? Może zawir wydechowy zalało się otwierał i wydmuchiwalo uszczelkę?

#13 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 22:26

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Luz powinien być 0.5/05 czyli na wydechowym i ssącym zaworze taki sam. Możliwe, że za późno były otwierane przedmuchało uszczelkę..
Pozdrawiam,
Robert

#14 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 07:20

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Aha dzięki wielkie.

#15 Share Maxer

Maxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 180 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 20:30

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Dokładnie 0,2 powietrze; 0,3 wydech tak pisze w książce od serii 500, ja ustawiałem sobie 0,25 powietrze i 0,35 wydech i przepracowałem na tym ustawieniu już 200 mth

#16 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 wrzesień 2013 - 19:52

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Aha dzięki wielkie

#17 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 luty 2014 - 19:30

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Koledzy mam problem chodzi o fendt 515 oswiecila mi się taka kontrolka podobna jak chamulec ręczny ale po środku tej konrolki jest wykrzyknik i dodadkowo skończył się sygnał dzwiekowy

#18 Share marekfendt

marekfendt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 21 luty 2014 - 21:46

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem Uporałem się z problemem był to problem kończących się klocków chamulcowych odloczylem od klocków kabelki i kontrolka się nie świeci czeka mnie jeszcze wymiana klocków pozdrawiam

#19 Share 2013

2013

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 14 październik 2015 - 22:10

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem miał ktoś coś podobnego?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Krzysztof81

Krzysztof81

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 83 postów

Napisany 04 listopad 2015 - 18:59

problem fendt 515 w silniku lu podzespolach sos piszczy pod obciazeniem

Mam tak samo w 615 i nie wiem co to jest.