Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając

48 odpowiedzi na ten temat

#41 Share micro16

micro16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisany 02 czerwiec 2012 - 08:03

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając Dokladnie nie ma nic Ehr wspolnego bo on ma swoj sterownik. U mnie tez kiedys w 6120 przestal dzialac Ehr, winny okazal sie alternator ktory za niskie napiecie dawal, po naprawie wszystko wrocilo do normy:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając Dzisiaj, 14:13
  •  

#42 Share vowo

vowo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 20 luty 2014 - 08:02

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając Witam! Ja nie jestem Rolnikiem tylko zajmuję się elektryką i własnie jestem w trakcie przeróbki 3050ki a właściwie niby po tylko jest teraz mały problem. Zrobiłem klientowi osobny panel do sterowania wszystkimi zaworami (kontrolę ciśnienia również podłączyłem). Klient ma ten ciągnik od nie dawna ogólnie nie działał mu tam żółw ale do niczego nie był mu potrzebny podłączyłem mu na przekaźnikach i ok, ale pojechał do domu zatrzymał się po drodze bo coś mu tam lampa sie obniżyła i jak wszedł spowrotem do ciągnika to miał już żółwia. Nic nie mógł go wyłączyć. (Dodam tylko, że powiedział mi że górny elektrozawór (tu na pomarańczowym przewodzie) do niczego mu nie jest potrzebny i że jego mam nie podłanczać więc tak zrobiłem. Ogólnie on mnie uświadamiał że to przełączanie żółw - zając jest mechaniczne wajchą, lecz teraz to ja już nie jestem tego pewien. Ogólnie zrobiłem mu 4 dolne zawory + półbiegi, ja za dużo nim nie chciałem jeździc bo co ja tam sprawdzę jak do jazdy takim sprzętem to jestem żółtodziub ;)
Pozdrawiam!

#43 Share krzysztoftores

krzysztoftores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 20 luty 2014 - 09:26

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając Witam ;Zolw zajac nie jest przelaczany mechanicznie tylko za pomoca elektrozaworu. Dzwignie od biegow przesuwasz do siebie aby zaloczyc czujnik ,ten skolei daje sygnal do sterownika i zmienia zakres.Takze zmiana jest elektro hydrauliczna.

#44 Share Lukash3060

Lukash3060

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Motoryzacja MF BMW

Napisany 20 luty 2014 - 19:09

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając Dokładnie i dokonuje się jej tylko na postoju :)
Sprzedam prasę belującą ! http://olx.pl/oferta...57-ID5L1ip.html

Jeśli pomogłem daj zieloną strzałkę ;)

Dodany obrazek

#45 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 luty 2014 - 20:45

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając A może wysłać schematy z modułem i wersji na przekaźnikach? Może nie będziesz już taki"zielony"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share kranki

kranki

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 kwiecień 2014 - 21:35

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając A może wysłać schematy z modułem i wersji na przekaźnikach? Może nie będziesz już taki"zielony"? tak Pan napisał ... mógłbym prosić o schematy...? Mam problem z tylnym podnośnikiem w ogóle nie reaguje.

#47 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 25 kwiecień 2014 - 16:09

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając Mam problem z przełączaniem żółw zając nie przerzuca na żółwia dodam że elektrozawór działa bo wyjąłem i sprawdziłem instalacja też działa bo zmieniałem z włączaniem wom i załącza dźwignią od biegów napęd wom także teoretycznie wszystko sprawne tylko czemu nie zmienia? dodam że kontrolka też pokazuje że zmiana jest tylko że mechanicznie jej nie ma gdzie szukać przyczyny mogą być gdzieś po drodze jakieś oringi czy coś co powoduje jakąś nieszczelność co zakłóca przełączanie się skrzyni. Jeszcze jedno zjawisko miałem szukając przyczyny nie przełączania podłączałem prostownik pod elektrozawór i przemieniałem cewki na elektrozaworach i jakoś mi przerzuciło na żółwia nie mam pojęcia jak ale tak się stało tyle że kontrolki przestały wtedy pokazywać na jakiej skrzyni jest aktualnie i problem był znów z przełączeniem na zająca jak już to się udało zostawiłem robotę z myślą że ktoś pomoże gdzie się uczepić. MF 3060 skrzynia AB16x16

#48 Share SipmaZ224

SipmaZ224

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 548 postów

Napisany 14 maj 2014 - 18:13

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając Mi to wygląda na jakieś braki lub słabą masę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#49 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 15 maj 2014 - 07:18

mf 3050 problem z skrzynią biegów. Nie działa zając Nie kolego to chyba jest jakaś mechaniczna wada coś się zużyło wytarło czy i nie przerzuca synchronizatora albo czegoś tego typu