Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy Bizon na zamówienie!

61 odpowiedzi na ten temat

#21 Share ahme999

ahme999

Leniwiec

• Members
  • PipPipPip
  • 848 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 19:33

Nowy Bizon na zamówienie! nom, polityka cenowa służy budowaniu u potencjalnego klienta stylu konesera, coś jak szał odmładzanych syrenek, warszaw, dużych fiatów;p

jeśli jednak chcieliby iść w masówkę to kupcy by sie zapewne znaleźli, ale za cenę netto max 200-220 kafli. warunek że mają jeszcze sporo starych maszyn lub przestawienie nowych do produkcji starych części nie wyszloby zbyt kosztowne

ale.....
ale jesli uruchomili by produkcję bizona za te 220tysi to okazałoby się, że nie warto jest dopłacać prawie 150tyś brutto do tc5040 bo wydajność niewytartego bizonka byłaby z pewnością podobna. i tak z jednej strony zyski by spadły, bo na sztuce bizona zysk mniejszy, ale z kolei więcej osób by mogło sobie pozwolić na taką maszynkę oraz weszli by w niszowy rynek kombajnów w tej cenie...
-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nowy Bizon na zamówienie! Dzisiaj, 13:15
  •  

#22 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 19:33

Nowy Bizon na zamówienie! Dla mnie to też kontrowersyjna wiadomość. Dla mnie racje bytu ma przywrócenie BS i Dynamika. Bizona 56 i 58 wycofali bo nie spełniał norm wibracji itp. nie pamiętam czy program oglądałem czy czytałem ale musieli by zmienić całą konstrukcję by znów je robić.

Napisałem maila do NH z zapytaniem co oni na ten temat. Myślę że jutro będzie odpowiedź. Szczerze nie wierzę że to prawda chociaż kto wie.. Czacza jak możesz to podeślij fotkę na adrian913@op.pl ;)

Ahmee999 masz racje że cena 200-220tyś byłaby zachęcająca. Zakładając, że to prawda to myślę że Bizony byłyby kierowane na nasz rynek wschód może afryka, azja. Na pewno nie szły by na zachód. Ale ciągle mówimy gdyby, czy by itp.

Edytowany przez melon10641, 27 marzec 2012 - 19:40.

#23 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:02

Nowy Bizon na zamówienie! A ja słyszałem, że Pol-Mot Wafarma będzie produkował na zamówienie Ursusa c-330 i c-360 :lol: Panowie prima aprillis dopiero za pięć dni ;)

#24 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 27 marzec 2012 - 20:10

Nowy Bizon na zamówienie! No to kaskę trzeba będzie szykować na nowego bizonka hehe :P i nie długo będzie stał na podwórku to wstawi się fotki :D

#25 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:22

Nowy Bizon na zamówienie! Hehe ktoś się pospieszył:P

#26 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:25

A ja słyszałem, że Pol-Mot Wafarma będzie produkował na zamówienie Ursusa c-330 i c-360 :lol: Panowie prima aprillis dopiero za pięć dni ;)

Nie a tak na serio to też słyszałem że mają wznowić produkcję c-330 :huh:

#27 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:29

Nowy Bizon na zamówienie! chche kto normalny kupywal by nowego bizona u nas nawet sklepy nie prowadza czesci do bizonow jeden juz nie ma nic teraz prowadzi claasa

#28 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 20:34

Nowy Bizon na zamówienie! W sumie niegłupi pomysł, wyprodukować parę sztuk, nawoskować i wstawić do muzeum :) .

#29 Share janczar810

janczar810

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1477 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:18

Nowy Bizon na zamówienie! moj sasiad ma takiego nowego "bizona tzn tc54 bizon z pod szyldem NH

#30 Share czacza

czacza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 22:19

Nowy Bizon na zamówienie! janczar810, NH TC 54 Bizon to nie jest Bizon, ma tylko naklejkę, która miała za zadanie przyciągnięcie klientów, był to zwykły chwyt marketingowy, na którego nabrało się paru prostych rolników... Pragnę zauważyć pewną kwestię zwiazaną z polityką firm. Będąc w ubiegłym roku w fabryce New Holland, powiedziano mi,ze fabryka jest otwarta na robienie biznesu. Stąd też produkuje także części dla konkurencji. Jednak aby zrobić dobry biznes, trzeba wziać pod uwagę rzeczywiste wymagania klientów, jak widać New Holland zdał sobie sprawę,że samym TC furory w Polsce nie zrobi, więc by zadbać o klienta jest w stanie zrealizować także zamówienie na wiekową maszynę, która nie jest już seryjnie produkowana. Poza tym New Holland stawia na sprawdzone konstrukcje. Zwórccie uwagę,że Zetor zapowiedział powrót do seryjnej produkcji ciągników serii Major. Podam jeszcze przyklad z polskiej branży motoryzacyjnej, firma Autosan, pomimo zaprzestania produkcji autobusów H9 21, wciąż jest w stanie zrealizować zamówienie na ten autobus. Dwa, mało, kto wie,ze samochód dostawszy Lublin jest również wciaż produkowany w miescie Lublin pod nazwą Pasagon?

Bizon Z056 z 1997 jest nawet na agrofoto:

http://www.agrofoto....on-z0565-super/ - oto on! :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 22:27

Nowy Bizon na zamówienie! prostego rekorda z klima rocznik 2012 sam bym kupil za te maks 230 tys. :rolleyes:
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#32 Share czacza

czacza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 22:33

Nowy Bizon na zamówienie! Niestety w 2004 roku Rekord z hederem New Holland bez klimy kosztował 267 000 zł.

#33 Share Han360

Han360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 08:05

Nie a tak na serio to też słyszałem że mają wznowić produkcję c-330 :huh:

A ja właśnie też tak słyszałem że mają je znowu produkować,przecież kabiny i maski robią do c-330 i c-360 z naglaka czy z innych firm :) Pożyjemy zobaczymy ;) Fajnie by było żeby znowu były produkowane 30-tki 60-tki i ciężka seria URSUSÓW :)

Edytowany przez Han360, 28 marzec 2012 - 08:10.

#34 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 08:27

Nowy Bizon na zamówienie! Do niedawna były produkowane np vw golfy mk1 w RPA i meksyku więc myślę że wznowienie produkcji bizona czy C330 miało by sens ale właśnie na eksport do biednych państw . Cena musiała by być naprawdę konkurencyjna to i w Polsce paru chętnych by się znalazło...

#35 Share czacza

czacza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 08:53

Nowy Bizon na zamówienie! Przecież Ursusy 5312 i 5314 już montuje Warfama na export! :D

#36 Share kombinator18

kombinator18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 08:54

Nowy Bizon na zamówienie! c 330 jeszcze rozumiem udany ciagnik ale c 360 to chyba jakis fanatyk by kupil.

Czacza mi chodzilo o czerwonego rekorda tylko z klima .
DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

#37 Share Farmexpert

Farmexpert

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 28 marzec 2012 - 12:14

Nowy Bizon na zamówienie! Na tyle wydał mi się pomysł ciekawy, że zadzwoniłem do znajomego, który pracuje w CNH w Płocku to powiedział, że pierwsze słyszy o takiej reedycji Bizona.

Albo on jest niedoinformowany, albo co na chwilę chyba jest bardziej prawdopodobne - to poszła jakaś fama :)
http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

#38 Share egal

egal

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 12:34

Niestety w 2004 roku Rekord z hederem New Holland bez klimy kosztował 267 000 zł.

Bajki panowowie, bajki... 1 kwietnia za kilka dni...
Wtedy rekord z hedrem NH kosztowal w granicy 200 tys, oczywiscie netto, bo wtedy vat na maszyny byl 0%

#39 Share czacza

czacza

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 18:40

Nowy Bizon na zamówienie! Panowie, nie zrozumieliśmy się, nie chodzi o reedycję. Chodzi o montaż maszyny na prywatne zamówienie, wiadomo,że nikt w firmie nie będzie mówił o tym głośno, bo sama polityka firmy nie pozwala im na to,ale z pewnych źródeł wiem,że realizacja takiego zamówienia istnieje. Ja postaram się sam zdobyć info z fabryki na ten temat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 28 marzec 2012 - 19:11

Nowy Bizon na zamówienie! Ja uważam tak i nie chcę nikogo obrazić.Gdyby nawet i produkowali bizony nawet i kilka egzemplarzy na zamówienie to myślę że te nowe kombajny po prostu nie miałby tej duszy co bizon z 1984 roku :mellow:

Dodaj odpowiedź