Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z wyborem łat na dach

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 10:17

Problem z wyborem łat na dach Witam. Jesli gdzieś temat jest to proszę o przeniesienie. Mianowicie budujemy garaż 10x20m . Na dachu beda kratownice co 5 metrów i teraz my chcielismy dac płatwie pod blachę trapezową drewniane 10x20cm po 4 na kazdą stronę dachu co 1.25m. A tu no gdzie by sie nie pytać w 80% wciskają nam płatwie metalowe tłumacząc się że drewno inaczej pracuje i wogóle. I mam problem bo płatwie metalowe na całość to koszt ok 8 tyś zł a drewniane ....3 tyś. Różnica znaczna bo aż 5 tyś... I teraz niewiem, mam policzone projekty pod wytrzymałość jak i metalowych tak i drewnianych.... Co wybrać? By potem drewno mi sie nie uginało lub co gorsza sie nie zawaliło... Dzięki za sugestie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z wyborem łat na dach Dzisiaj, 10:00
  •  

#2 Share beret1990

beret1990

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 345 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 16:29

Problem z wyborem łat na dach moim zdaniem tylko drewniane jeśli chcesz dawać np folie pod blachę, ja mam wszędzie drewniane i jest ok, teraz buduje garaż 14 na 25, kratownica będzie co 2,5 metra i gościu od którego kupuje blachę bardzo fachowy bo doradził co i jak i będę kładł drewnianą łatę 8X8 lub 8x 10 co 90 cm (co >100cm) nie wprawiony dekarz będzie miał kłopoty chodzić , a chce sam zakładać więc tak mi poradził o co 90 zrobię tym bardziej że blachę będę prawie 8 metrów brał. Blacha będzie z powłoką antykondensacyjną, a jeśli chcesz folie to potrzeba jeszcze kontr łatę.
OCHOTNICZA STAŻ POŻARNA MIELESZYN KRS 0000079471
Mnichowo 62-200 Gniezno NIP: 784-21-28-827 REGON: 634278428 Z DOPISKIEM OSP MIELESZYN(tylko wtedy Twoja pomoc trafi do OSP Mieleszyn)PODARUJ SWÓJ 1% PODATKU Pomóż nam ratować ludzkie życie.
BS 0/G 96 9065 0006 0000 0000 6725 0001

#3 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 18:16

Problem z wyborem łat na dach te drewniane spokojnie wytrzymają, takie płatwie 10x20 dużo wytrzymają ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 27 marzec 2012 - 19:38

Problem z wyborem łat na dach @PioterKolo coś kręcisz, skoro masz przeliczone drewniane i stalowe to co by sie miało zawalić?? Jak zapłacisz to Ci mogę co przeliczyć jeszcze raz :]...

Piszemy zwykłą czcionką.

>>>>>> 

#5 Share jacek1296

jacek1296

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 478 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja.sport

Napisany 27 marzec 2012 - 19:58

Problem z wyborem łat na dach

Witam. Jesli gdzieś temat jest to proszę o przeniesienie. Mianowicie budujemy garaż 10x20m . Na dachu beda kratownice co 5 metrów i teraz my chcielismy dac płatwie pod blachę trapezową drewniane 10x20cm po 4 na kazdą stronę dachu co 1.25m. A tu no gdzie by sie nie pytać w 80% wciskają nam płatwie metalowe tłumacząc się że drewno inaczej pracuje i wogóle. I mam problem bo płatwie metalowe na całość to koszt ok 8 tyś zł a drewniane ....3 tyś. Różnica znaczna bo aż 5 tyś... I teraz niewiem, mam policzone projekty pod wytrzymałość jak i metalowych tak i drewnianych.... Co wybrać? By potem drewno mi sie nie uginało lub co gorsza sie nie zawaliło... Dzięki za sugestie

A jakie mają być płatwie metalowe,chodzi mi o wymiar?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share PioterKolo

PioterKolo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 22:33

Problem z wyborem łat na dach Nie kręce, po prostu pytam by nie popełnić blędów i nie ponosic daremnych kosztów