Skocz do zawartości

Zdjęcie

płyn w oleju silnika zetor 6340

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:12

płyn w oleju silnika zetor 6340 jak w temacie. sprawdzając stan oleju zauważyłem że jest ponad max. a w chłodnicy jet mało płynu, dolałem i odpaliłem i po chwili nadal zaczęło ubywać płynu. byłem pewny że poszła uszczelka pod głowicą więc śćiąglem wszystkie 4 głowice i okazało się, że uszczelki są dobre. nie było żadnych śladów żeby mogła się przez uszczelkę przedostawał się płyn. sprawdziłem głowice na szczelność w zakładzie który się zajmuje takimi sprawami i głowice są szczelne. gdzie dalej szukać usterki. nie chciałbym rozdzierać silnik do końca czyli wyjmować tłoki tuleje itd bo silnik chodził bez najmniejszego zarzutu nie brał oleju itd a potem może być już różnie. dodam że na pewno przez zimę nie został rozmrożony bo płyn był sprawdzany.
jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub się spotkał z czymś takim proszę pisać?
może podpowiecie jak w domowy sposób sprawdzić szczelność silnika?
dodam jeszcze że zalałem blok silnika płynem tak że płyn jest na równo w tych otworach co w głowice wchodzi i już kilka dni i nic nie ubywa,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
płyn w oleju silnika zetor 6340 Dzisiaj, 19:03
  •  

#2 Share mincek18

mincek18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 22:07

płyn w oleju silnika zetor 6340 jak zacząłem czytać Twojego posta to od razu pomyślałem o gumkach na tulejach bo w Zetorach często one puszczają ale na końcu dodałeś że nic Ci tego płynu nie ubywa, a powinien. może po prostu tak po woli uchodzi że w krótkim czasie nie da się zauważyć

#3 Share mariusz999

mariusz999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria i rolnictwo.
    Zetor Team

Napisany 27 marzec 2012 - 07:51

płyn w oleju silnika zetor 6340 Miałem podobny przypadek w c 360 była pęknięta tuleja. Jak silnik był zimny to stan wody w normie a jak chwile pochodził to woda do misy olejowej

#4 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 08:59

płyn w oleju silnika zetor 6340 Jeśli twój silnik jest wyposażony w chłodnice oleju to przed rozebraniem silnika ją sprawdź. Druga myśl to uszczelki na tulejach albo co gorsze pęknięta tuleja

#5 Share zetorlublin7341

zetorlublin7341

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2155 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, ciągniki, motoryzacja, gotowanie, ogrodnictwo

Napisany 27 marzec 2012 - 19:02

płyn w oleju silnika zetor 6340 wymiennik ciepła czyli chłodnice oleju miały 7340/7341 doładowane silniki ja bym obstawiał że pęknięta tuleja odkręć misę i spróbuj zlokalizować od dołu może ci sie uda jak mówisz ze miał kompresje i nie brał oleju to byś przynajmniej nie musiał wszystkich tłoków ściągać

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Harnas88

Harnas88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 395 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:11

płyn w oleju silnika zetor 6340 Nie znam sie na oznaczeniach zetorka. Tylko ze z doświadczenia wiem ze jak juz na jednum cylindrze puściła uszczelka to prawdo podobnie na reszcze moze być podobnie dlatego ja bym wymienił wszystkie. A jeśli pękła tuleja to i tak nie wymienia sie jednej tylko komplet

#7 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:03

płyn w oleju silnika zetor 6340 Proponuję odkręcić miskę powycierać wszystko od spodu rozłożyć gazetę a blok zalać np. mlekiem, albo benzyną.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#8 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:24

płyn w oleju silnika zetor 6340 Sprawdzić szczelność sil. domowym sposobem-podłączyć kompresor do bocznej rurki przy chłodnicy, wlew zatkać np:ręka, niestety sil. musi być złożony, wlana woda i odkręcona miska olejowa.Po wytworzeniu ciśnienia gdzieś będzie kapało.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share staszek

staszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 21:57

płyn w oleju silnika zetor 6340 dziś rozkręciłem silnik wyciągałem tuleje itd i raczej to będą gumki od uszczelnienia tulei( na 2 tulejach były dosyć zużyte poszarpane,) tuleja pęknięta nie jest, przynajmniej na gołe oko nie dało się nic zauważyć. jest zalany wodą i jutro założę miskę i będę odpalał mam nadzieje że wszystko będzie ok.