Skocz do zawartości

Zdjęcie

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share beekeper

beekeper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 19:43

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc Witam . niestety po tegorocznej zimie u mnie większość zasiewów pszenicy ozimej i pszenżyta w 90% na polach wymarzło . Na polach tych we wrzesniu zastosowwany był herbicyd Glean 75 WG . na ulotce jest informacja że przy siewie wiosną "zaleca się "przeoranie upraw . wiadomo jednak że "zaleca się "to nie to samo co jest konieczne . ze względy na dobra kulturę gleby oraz oszczęsdności i brak czasu chciałbym tylko prze-kultywatorować pole i zasiać zboża jare będą to głownie jęczmień owies i pszenica także . czy będą one normalnie kiłkować i wschodzić ? pozdrawiam

Edytowany przez beekeper, 26 marzec 2012 - 20:10.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc Dzisiaj, 13:08
  •  

#2 Share within

within

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:22

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc No ja z Gleanem też się obawiałem jak jesienią pryskałem wszystkie oziminy, łącznie z jęczmieniem, a jak póżniej poczytałem to się okazało, że nie jest zarejestrowany w jęczmieniu. Jezdziłem później na pole i oglądałem co się dzieje, czy poschodzi. A dzisiaj jęczmień bujny chwastów nie ma. Nie wszystko co piszą to prawda.

#3 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 marzec 2012 - 22:24

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc Bo rejestracja herbicydu dla danego gatunku kosztuje bardzo dużo pieniędzy i czasami firmy po pewnym czasie wykupują rejestracje. Nie zawsze brak rejestracji oznacza ze ten herbicyd może nam zniszczyć rośliny.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share rogas

rogas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 221 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 06:32

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc Podczas targów w Kielcach poszedłem do stoiska DuPont i spytałem co i jak robić bo mam podobny problem. Powiedzieli, że wystarczy agregatem przejechać i można siać pszenicę jarą spokojnie.

#5 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 27 marzec 2012 - 07:23

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc @within Gleanem 75 WG NIE PRYSKA SIĘ JĘCZMIENIA OZIMEGO!!!!! Zobaczysz co się będzie działo później z uprawą. To że Glean nie ma rejestracji w jęczmieniu to nie przypadek. Zobaczysz później co będzie się działo z uprawą. Prwdopodobniej nic nie zbierzesz. Tak zrobił jeden mój znajomy i plon 1t/ha.

#6 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 17:13

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc Jeśli będziesz siał pszenice, to wystarczy kultywator ale jeśli coś innego to głęboka orka. Trzeba obrócić ziemie nie wystarczy spulchnić. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 marzec 2012 - 17:58

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc

@within Gleanem 75 WG NIE PRYSKA SIĘ JĘCZMIENIA OZIMEGO!!!!! Zobaczysz co się będzie działo później z uprawą. To że Glean nie ma rejestracji w jęczmieniu to nie przypadek. Zobaczysz później co będzie się działo z uprawą. Prwdopodobniej nic nie zbierzesz. Tak zrobił jeden mój znajomy i plon 1t/ha.

Nie strasz człowieka. Nic się nie stanie. Jeśli siewce nic się nie stało , to do' licha" , dlaczego ma ucierpieć roślina w dużo pózniejszym stanie rozwoju, przy praktycznie ułamku pozostałości jesiennej dawki
Słuchając tak beznadziejnych rad kolega @whitkin, powinien czym prędzej zaorać ten bujny jęczmień, wykonać głęboką orkę i zasiać np. jęczmień jary.
I z obawy przed takimi radami najlepiej opierać się na zdrowym rozsądku i logicznym myśleniu, oraz samodzielnym wyciąganiu wniosków, co większości gorąco POLECAM.

#8 Share turtojs

turtojs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 326 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:08

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc wujek pryska drugi rok jęczmień ozimy gleanem 75 wg i zbiera dobre plony w zeszłym roku ok. 5,5 t/ha na IV b

#9 Share krzysiu

krzysiu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 12:32

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc Wujek wujka powiedział że jak opryskane środkiem na którym pisze jeżeli nie przezimowały to 20cm orka minimum i nawet po orce Owsa nie wolno siać to jak się zasieje bez orki może wystąpić: wschody takie gęste jak to co zrobiły mrozy; możemy pozostać bez wschodów i w maju przeorać oczywiście zasiać poraz 3 np. kukurydzą; może wzejść wszystko i będzie 300-500kg plonu z ha - lub wcale ziarna nie będzie, takie przypadki były u rolników z mojej wioski dziś nikt nie praktykuje tylko wykonuje orkę, pozdrowionka

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 kwiecień 2012 - 20:56

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc Tylko ciekawi mnie gdzie wujek wujka wyczytał, że po zastosowaniu Gleanu nie wolno siać owsa? http://www.farmer.pl/srodki-produkcji/rejestr-srodkow-ochrony-roslin/artykuly/glean-75-wg,28537,2.html

#11 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 10 kwiecień 2012 - 05:44

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc Panowie mam pytanie nieco odbiegające mianowice,zastosowany jesienią glean w pszenicy nie podziałał ze względu na suszę,mam do licha rzepaku i innych chwastów,teraz kupiłem apyrosa,czy zastosowanie tych dwuch środków w jednym okresie wegetacyjnym nie przyniesie negatywnych skutków dla rośliny uprawianej?
Dodam że pszenica jest ładna i bez uszkodzeń po zimie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 kwiecień 2012 - 23:04

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc Nic jej nie będzie, w końcu nie raz trzeba robić poprawki herbicydami.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)