beekeper

Glean 75 WG orać czy nie ? proszę o pomoc

Polecane posty

beekeper    5

Witam . niestety po tegorocznej zimie u mnie większość zasiewów pszenicy ozimej i pszenżyta w 90% na polach wymarzło . Na polach tych we wrzesniu zastosowwany był herbicyd Glean 75 WG . na ulotce jest informacja że przy siewie wiosną "zaleca się "przeoranie upraw . wiadomo jednak że "zaleca się "to nie to samo co jest konieczne . ze względy na dobra kulturę gleby oraz oszczęsdności i brak czasu chciałbym tylko prze-kultywatorować pole i zasiać zboża jare będą to głownie jęczmień owies i pszenica także . czy będą one normalnie kiłkować i wschodzić ? pozdrawiam

Edytowano przez beekeper

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja z Gleanem też się obawiałem jak jesienią pryskałem wszystkie oziminy, łącznie z jęczmieniem, a jak póżniej poczytałem to się okazało, że nie jest zarejestrowany w jęczmieniu. Jezdziłem później na pole i oglądałem co się dzieje, czy poschodzi. A dzisiaj jęczmień bujny chwastów nie ma. Nie wszystko co piszą to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo rejestracja herbicydu dla danego gatunku kosztuje bardzo dużo pieniędzy i czasami firmy po pewnym czasie wykupują rejestracje. Nie zawsze brak rejestracji oznacza ze ten herbicyd może nam zniszczyć rośliny.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rogas    16

Podczas targów w Kielcach poszedłem do stoiska DuPont i spytałem co i jak robić bo mam podobny problem. Powiedzieli, że wystarczy agregatem przejechać i można siać pszenicę jarą spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sajgon    12

@within Gleanem 75 WG NIE PRYSKA SIĘ JĘCZMIENIA OZIMEGO!!!!! Zobaczysz co się będzie działo później z uprawą. To że Glean nie ma rejestracji w jęczmieniu to nie przypadek. Zobaczysz później co będzie się działo z uprawą. Prwdopodobniej nic nie zbierzesz. Tak zrobił jeden mój znajomy i plon 1t/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Jeśli będziesz siał pszenice, to wystarczy kultywator ale jeśli coś innego to głęboka orka. Trzeba obrócić ziemie nie wystarczy spulchnić. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@within Gleanem 75 WG NIE PRYSKA SIĘ JĘCZMIENIA OZIMEGO!!!!! Zobaczysz co się będzie działo później z uprawą. To że Glean nie ma rejestracji w jęczmieniu to nie przypadek. Zobaczysz później co będzie się działo z uprawą. Prwdopodobniej nic nie zbierzesz. Tak zrobił jeden mój znajomy i plon 1t/ha.

 

 

Nie strasz człowieka. Nic się nie stanie. Jeśli siewce nic się nie stało , to do' licha" , dlaczego ma ucierpieć roślina w dużo pózniejszym stanie rozwoju, przy praktycznie ułamku pozostałości jesiennej dawki

Słuchając tak beznadziejnych rad kolega @whitkin, powinien czym prędzej zaorać ten bujny jęczmień, wykonać głęboką orkę i zasiać np. jęczmień jary.

I z obawy przed takimi radami najlepiej opierać się na zdrowym rozsądku i logicznym myśleniu, oraz samodzielnym wyciąganiu wniosków, co większości gorąco POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

wujek pryska drugi rok jęczmień ozimy gleanem 75 wg i zbiera dobre plony w zeszłym roku ok. 5,5 t/ha na IV b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

Wujek wujka powiedział że jak opryskane środkiem na którym pisze jeżeli nie przezimowały to 20cm orka minimum i nawet po orce Owsa nie wolno siać to jak się zasieje bez orki może wystąpić: wschody takie gęste jak to co zrobiły mrozy; możemy pozostać bez wschodów i w maju przeorać oczywiście zasiać poraz 3 np. kukurydzą; może wzejść wszystko i będzie 300-500kg plonu z ha - lub wcale ziarna nie będzie, takie przypadki były u rolników z mojej wioski dziś nikt nie praktykuje tylko wykonuje orkę, pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko ciekawi mnie gdzie wujek wujka wyczytał, że po zastosowaniu Gleanu nie wolno siać owsa? http://www.agrofoto.pl/srodki-produkcji/rejestr-srodkow-ochrony-roslin/artykuly/glean-75-wg,28537,2.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek15h    110

Panowie mam pytanie nieco odbiegające mianowice,zastosowany jesienią glean w pszenicy nie podziałał ze względu na suszę,mam do licha rzepaku i innych chwastów,teraz kupiłem apyrosa,czy zastosowanie tych dwuch środków w jednym okresie wegetacyjnym nie przyniesie negatywnych skutków dla rośliny uprawianej?

Dodam że pszenica jest ładna i bez uszkodzeń po zimie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nic jej nie będzie, w końcu nie raz trzeba robić poprawki herbicydami.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Najczęściej poruszane tematy w kwestii ochrony i uprawy pszenicy ozimej, o które pytają rolnicy to:
      Optymalne warunki glebowe i klimatyczne dla uprawy Najlepsze nawozy i odmiany dla danego regionu Jakie szkodniki i choroby są najbardziej niebezpieczne i jak je zwalczać Jakie środki ochrony roślin należy stosować, aby zapewnić dobre plony Jakie są najlepsze metody zbiórki i przechowywania zbiorów. Zapraszamy do kontumacji dyskusji z sezonu 2022: https://www.agrofoto.pl/forum/topic/292319-ochrona-i-nawozenie-pszenicy-2022/
       
    • Przez perkins3382
      Witam czy do oprysku na miotłę zbożowa huzar mogę dodać dr green zboża ? Czy lepiej za jakiś czas osobno 
    • Przez TomaszN
      Witam dopiero trzeci rok stosuje Rsm I w tym roku pojawił się problem w tym że bez przymrozków nie dam rady jeszcze wiechac z azotem. Nawet i samym ciągnikiem. I moje pytanie jak to jest z tym rsm podczas przymrozku czy mozna czy nie można?
    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Mój błąd, miałem źle ustawiony docisk bo we wrześniu pożyczałem siewnik znajomemu który siał na cięższych ziemiach, kompletnie tego nie zauważyłem że poprawiał docisk redlic na mocniejszy no i poszło. Poszło na jakieś 5 - 6cm. Efekt nie musze mówić jaki teraz jest. Dość długo wychodziła. Łodyga jest dość wiotka i przyżółknięta. Pierwszy raz mam taką sytuację. Da się ją chociaż trochę jeszcze odratować czy już nic z tym nie zrobię? 
    • Przez ENDRIUROL
      witam
      mam pytanie odnosnie Trojszyka. mam w silosie ok 60t pszenicy i zagladajac do silosa znalazlem zywego. od jutra umnie temperatrury minusowe. nawet pokazuja -12 w nocy(kuj-pom). czy jest pewne ze zdechnie? bo wiadomo ze gazowanie tez kosztuje. prosze o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj