dar0

Wasze opinie o Fortschritt MDW 525

Polecane posty

przemek99    38

zanjomy mowil cos ze kois 524 2ha rzepaku na godz ale niewiem czy to prawda , to w rzepaku powinien 525 skosic ze 2,5 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

a zna może ktoś stronkę gdzie można sprawdzić podstawowe dane o tym kombajnie interesuje mnie najbardziej powierzchnia sit szerokość zespołu młucącego i wysokość kombajnu z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

no właśnie też tak myślałem ale jak rozmawiałem z gościem który sprowadza te kombajny to on twierdził ze mają tyle samo klawiszy tylko 524 jest starszą wersją produkowaną do 1994 roku a 525 był robiony od 1993 mówił że różnią się szczegułami i jak by dwa stały na placu to ktoś kto nie zna jakie to detale to by ich nie odróżnił chyba że po napisie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xze    0

A nie 199km

:D

 

po co odświeżasz tak stary temat nie wnosząc nic ciekawego do niego, tylko robisz ot? warn

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Może mi ktoś powiedzieć jaką ma wydajność MDW-524 jak by tak porównać z Fortschritt'em E-512 to ile więcej zrobi???

A tak jeszcze czy E-516 i E-517 są wydajniejsze od 524???


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jest mało tematów o tym modelu dlatego zakładam nowy, rozważam kupno a nie wiem prawie nic o nim (tyle co z forum i galerii), jadąc oglądać nie chcę wyjść na całkiem zielonego (kombajn niebieski :D ) i dlatego mam kilka pytań do użytkowników;

- jak i gdzie ustawia się obr. młocarni i wentylatora

- jak regulowane jest klepisko

- jak włącza/wyłącza się sieczkarnie, trzeba coś odpinać, zdejmować paski

- jazda na hydrostacie, jak zmienia się biegi i czy jest wsteczny

- jakie ma słabe punkty, ktoś pisał o tulejkach na podsiewaczu, może coś jeszcze?

Kombajn wygląda tak;

post-30311-0-23072600-1415533745_thumb.jpg

post-30311-0-61855900-1415533762_thumb.jpg

 

Co o nim powiecie, wiem że zdjęcia mało konkretne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WiktorK6630    11

U mnie w okolicy pracuje taki sam kombajn :) Właściciel jest z niego bardzo zadowolony, szczególnie ceni go za prostą budowę :) W żniwa mało co stał na polu. No ale wiadomo ma już swoje lata więc zawsze coś może się zdarzyć przy nim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Byłem oglądać, już dużo wiem, hydrostat piękna sprawa(nie ma wstecznego są tylko 3 biegi), obr. młocarni i wentylatora ustawia się przyciskami na pulpicie, w sieczkarni przestawia się tylko klapę i wyłącza elektro sprzęgło, silnik VOLVO pięknie pracuje, ogólnie kombajn w bardzo dobrym stanie.

Jedyna rzecz która mnie podłamała to regulacja dolnego sita, wygląda na to że żeby je przestawić trzeba wyjąć górne (porażka), chyba że czegoś nie dopatrzyłem i można to jakoś łatwiej regulować. Może ktoś wie i podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

U mnie w NH jest klapa od spodu którą się otwiera i reguluje sito, może nie zauważyłeś jej.

A to jest chyba nowsza wersja MDW 524 który był bardzo udany, sąsiad miał takiego 524 i naprawdę bardzo fajny, wydajny i mało spalał, sam myślałem taki kupić, 525 lub 527, ale NH się trafił nowy.

Te tulejki na podsiewaczu to był problem w starszych 527, a to całkiem inny kombajn,  w Case je zmienili  na dużo większe.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Widziałem taką klapę w JD1177 a w tym nic nie mogłem znaleźć, kombajn ma wiele fajnych rozwiązań, 3 bębny, żmijka wyrównująca masę na stole schodkowym, 3 poziomy sit,dzwignia do awaryjnego opuszczania wszystkich klepisk jednocześnie w razie zapchania, heder już na szumacherze i poziomowany w dwóch płaszczyznach.

 Od MDW 524 różni się 5-oma wytrząsaczami i 3-cim bębnem (aktywny separator), większy zbiornik ziarna, nowsza kabina,i silnikiem 170 km i heder już nowszy z cienką rurą i innym napędem kosy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Jest stół do rzepaku, bo wiem gdzie jest z 516  ale 7,2   na szumacherze i kosami hydraulicznymi za niewielkie pieniądze. zresztą może cały 516 w dość  dobrym stanie będzie cięty na złom.

 

Ogólnie polecam te kombajny, bo tak jak zauważyłeś mają dużo fajnych rozwiązań w dobrej cenie.

Ten po prostu ulepszona wersja 524, niestety koledzy mieli tylko 524  jeden miał  niebieski, żeby znaleść kogoś kto ma 525, a mało jest ich.

Przemek 99 ma chyba takiego

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/member/4013-przemek99/

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Jest już zaklepany, będzie mój.

Tak wygląda na moich zdjęciach;

post-30311-0-44733100-1415708645_thumb.jpg

post-30311-0-04977600-1415708668_thumb.jpg

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Odświeżam. Ma ktoś katalog części do tego modelu, chętnie odkupie może być ksero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj