dar0

Wasze opinie o Fortschritt MDW 525

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dar0    0

Witam :D

 

Wasze opinie o Fortschritt MDW 525 ! a i mam do was prośbę może ktoś ma foto z miejscem operatora tego kombajnu !

 

Pozdrawiam !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

No więc kombajn ten jest troche lepszy od bizona zo58 swoją mocą i tak dalej, lecz w jakości jest podobny. Moim zdaniem nie jest to dobry kombajn, ale jak ktoś potrzebuje dosyć taniego kombajnu, na małe gospodarstwo to polecam kombajny MDW :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goncarek    0

A i jeszcze kombajny MDW mają dosyć ładny wygląd patrząc na ich markę (modele 525, 527)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

A więc powiem tak, kolego Goncarek..... po pierwsze tanie kombajny to nie są, bo trzeba za takiego w idealnym stanie dać jakieś 80-90 tysiaków, po drugie... nie wiem jak jest z tymi bizonami z którymi chcesz ten kombajn porównywać ale wbrew pozorom jest to kombajn mało awaryjny, a części są dostępne bo dużo pasuje ich z forszajów 524 oraz są zamienniki. wydajność to okolo 2-2.5 ha na godzine, silniki są najczęściej Volvo prawie 200 koni, 192 jak sie nie mylę, kabina bardzo komfortowa, w tym w którym miałem przyjemność siedzieć była klima oraz komputer, może nie taki jak w tych owych kombajnach typu class lexion 600 ( miałem okazję przejechać się tym cudem i powiem szczerze wrażenia trudno opisać ;)) ale w tamtym podawał on wydajność plonu starty ziarna oraz przybliżoną wilgotność ziarna ;] kabina cicha przyjemna posiada joystick który sie psuje ale tylko wtedy gdy ktoś non stop trzyma paluchy na przyciskach ;] jeśli będzie używany dobrze czyt. w prawidłowy sposób nic mu sie nie stanie ;]

 

 

Sam chciałem kupić MDW 525H jako 3 kombajn lecz się wstrzymałem, po prostu mialem inne ważniejsze wydatki... ;]

 

 

Reasumując MDW 525H w dobrym stanie jest godny polecania ;]

 

 

Pozdrawiam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja w tym roku stałem się posiadaczem case525 to to samo co "mdw525" i mam dylemat ponieważ mam bizona i deutz fahra 2780 i nie wiem czy mogę sprzedać tylko bizona czy deutza też.W ciągu żniw robie ok.200 do 220ha.Czy ten jeden mi wystarczy. Ciekawe jak 525 jest z awariami. Może ktoś ma taki kombajn i może coś o nim powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Case to nie zupełnie to to samo co MDW :( jest trochę w nim więcej elektroniki.... ;]

 

Myślę że jednego z tych dwóch kombajnów możesz sprzedać.... jaki to od Ciebie zależy:)

 

 

Bo to różnie bywa w końcu to będzie pierwszy sezon 525 u Ciebie, to dla pomocy zostaw sobie bizona ;] bo deutza nie kojarze :(

 

 

Pozdrawiam i bez awaryjnego użytkowania ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

prosze o opinie uzytkownikow , ktory waszym zadniem jest lepszy???

z gory dzieki za opdowiedz ;) pozdrawiam

przemek99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluss1    0

witaj.ciekawy dla mnie temat.bardziej mnie interesuje MDW 525,dlaczego.mam na oku w bardzo dobrym stanie z 93roku.właściciel chce 100 000,ale nic nie wiem o tym sprzęcie,jestem z olsztyńskiego i tu nie ma nikt takiego.jak do niego z częściami i jak on sie spisuje.proszę o opinie,i zdjęcia z prac polowych pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

MDW 525 ma silnik volvo ok 190km i tym się najbardziej różni od 524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
witaj.ciekawy dla mnie temat.bardziej mnie interesuje MDW 525,dlaczego.mam na oku w bardzo dobrym stanie z 93roku.właściciel chce 100 000,ale nic nie wiem o tym sprzęcie,jestem z olsztyńskiego i tu nie ma nikt takiego.jak do niego z częściami i jak on sie spisuje.proszę o opinie,i zdjęcia z prac polowych pozdrawiam

ty mowisz o tym mdw z allegro??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

Miedzy tymi kombajnami jest kolosalna różnica cen, nawet 2 krotna. Także porównywanie tych kombajnów ze sobą wydaje mi sie bezsensu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Miedzy tymi kombajnami jest kolosalna różnica cen, nawet 2 krotna. Także porównywanie tych kombajnów ze sobą wydaje mi sie bezsensu... :)

no powiedz jaka i czemu nie oplaca sie ich porownywac ;) ?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

No napisałem, że 2 krotna, a jak można porównywac jak występuje taka różnica, jak ktoś ma np. 100 tys. kupi sobie 525, a jak ktoś ma duzo mniej kasy kupi 524 to jest oczywiste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    204

A jeżeli Ci chodzi o 524 niebieskiego to zwracam honor, tylko ciężko się domyśleć, że akurat o tego chodzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

524 to spokojnie wystarczy na 100 ha ??? proszę się nie śmiać ;) musze się odpowiednio wcześniej zorientować jaka maszyna na jaki areał, żeby mieć skuteczne argumenty w rozmowie z ojcem na temat planowanego kupna kombajnu :)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

a czy mogłbyś odpowiedzieć na moje pytanie ? w moim regionie plonowanie nie należy do największych - jak rok pomyślny to 6 ton pszenicy się złapie ;)


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
a czy mogłbyś odpowiedzieć na moje pytanie ? w moim regionie plonowanie nie należy do największych - jak rok pomyślny to 6 ton pszenicy się złapie ;)

napewno powinien starczyc ja swoim bizonem zo56 kosze rocznie ok 120 ha i nie steka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sory ze zmieniam temat, ale chciałbym sie dowiedziec ktory kombajn jest wydajnieszy, MDW 525 z hederem 5,2 czy Claas Tucano 320 z hederem 5,4????


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPL    0

Trudno powiedziec. Oba mają podobne parametry. Zależy też ile przez te lata pracy mdw zgubił koników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
Case to nie zupełnie to to samo co MDW :P jest trochę w nim więcej elektroniki.... ;]

 

Myślę że jednego z tych dwóch kombajnów możesz sprzedać.... jaki to od Ciebie zależy:)

 

 

Bo to różnie bywa w końcu to będzie pierwszy sezon 525 u Ciebie, to dla pomocy zostaw sobie bizona ;] bo deutza nie kojarze :D

 

 

Pozdrawiam i bez awaryjnego użytkowania ;]

no walsnie casey sa drozsze i maja troche lepsze kabiny i wiecej elektroniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1012    42

do tych "lepszych" kabin to nie byłbym taki pewny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agropiotrmosz
      Witam
      Poszukuje opisu skrzynki bezpieczników w E-514. Który od czego odpowiada i jakie natężenie ma mieć.
      Z góry dziękuje :)
    • Przez KrzysztofL
      Witam mam nietypowy problem .Odebrałem silnik po kapitalnym remoncie ,założony do kombajnu pali , ciśnienie na zimnym 5,5  rozgrzany 4 atmosfery ,ale problem polega na tym że zapala mi się kontrolka zabrudzenia filtra ( ciśnienia oleju ) . Wymieniłem filtr na nowy ,nie pomogło , wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i można powiedzieć że pomogło tylko na odwrót. Przy zgaszonym silniku kontrolka się nie świeci ale gdy odpalę kombajn to kontrolka się zapala . Nadmieniam że ciśnienie pokazuje 5,5 na zimnym . nie mogę docierać silnika bo nie wiem o co chodzi z tą kontrolką . Brak mi pomysłów . Pomocy.
    • Przez pi0tr
      Witam.
      Mam następujący problem z moją maszyną. Podczas koszenia dosyć często zdarza się że bęben młócący nie pobiera materiału. Heder i przenośnik pochyły działąją bez zarzutu, słoma gromadzi się na wysokości chwytacza kamieni (był czyszczony kilka razy, niczego to nie zmienia) i wraca górą przenośnika do ślimaka i tam kombajn go 'wypluwa'. Jak już bęben złapie to co się nagromadziło to zazwyczaj kończy się to zabiciem młocarni. Taśma przenośnika jest dosyć luźno ale to nie ona jest problemem - słoma jest wciągana do podajnika i stamtąd wraca. W okolicy chwytacza kamieni wszystko wygląda normalnie - nie ma żadnych przeszkód, nic nie jest wygiętw, wygląda jak fabryczne. Czy ktoś ma pomysł jaka może być przyczyna tego problemu? Prosze o pomoc - usterka zabiła już dwa pasy napoędzające całą młocarnię i dwa pasy od bębna.
    • Przez Michael18
      Witam Serdecznie, jak w temacie. Niestety nie wiem co mam zrobić, aby odpowietrzyć wysuw motowideł w kombajnie 514. Proszę o wytłumaczenie co mam dokładnie zrobić. Z góry dziękuję za pomoc! 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      mam problem z fortschrittem e514 dużo słomy wpada na podsiewacz i sita, co później idzie do zbiornika.
      Próbowałem już różnych rozwiązań zmieniłem nawet dolne sita na żaluzjowe, ale myślę że problem może tkwić w odrzutniku lub coś za bębnem jest nie tak. Słoma z bębna powinna raczej wpadać na wytrząsacze a dużo mam jej na sitach i już nwm co mam zrobić.
      Proszę o rady, pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj