Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!!

86 odpowiedzi na ten temat

#61 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 19 luty 2009 - 18:54

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! http://www.agrofoto....=zapowietrzanie Przejrzyj ten temat.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Dzisiaj, 07:23
  •  

#62 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 19 luty 2009 - 18:57

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Tematy połączone

#63 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 19 luty 2009 - 21:16

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!!

z tego wszystkiego to pozostalo mi tylko zmienic ciagnik :)

nie musialem ciagnika zmieniac :) .w koncu udalo mi sie rozwiazac problem.zrobilem dwie rzeczy na raz i nie wiem ktora pomogla
wymienilem pompke zasilajaca-tzn. nowa wywalilem[1.5 r] zalozylem stara ale sprawna
szklany odstojnik zalozylem pod katem a nie prosto-mam 1 filtr paliwa i obudowa odstojnika byla bardzo blisko filtra,byl niby luz 1 mm,ale podczas ruchu mogly uderzac o siebie i tedy moglo lapac powietrze,
jedna rurka w baku jest zasilajaca a druga powrotna.sa w srodku zlutowane,wez cienkiego druta i je przepchaj, syf sie z nieba nie bierze.nie kupuj dziadowskiego paliwa-szczegolnie zima

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#64 Share lisu

lisu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 marzec 2009 - 20:26

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! uszkodzony zaworek cisnieowy w pompie na przelewie lub nie szczelny uklad zasilania paliwa <_<

#65 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 05 marzec 2009 - 20:36

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Zaworek może być dobry a układ może być szczelny a i tak paliwo będzie zlatywać.
Ja to też miałem i w końcu naprawiłem. Mam nowy kurek paliwowy i on nie przepuszczał powietrza a powinien, kiedy ciągnik chwile chodził to w zbiorniku robiło się podciśnienie i paliwo z pompy cofało do zbiornika. Kiedy ciągnik troche chodził to odkręcamy kurek, jeśli usłyszymy syczenie jak powietrze wchodzi do zbiornika to jest źle. Najlepiej jest kurek rozłożyć i w odpowiednim miejscu zrobić malutki rowek aby powietrze przepływało. I tyle.

#66 Share bananafryka

bananafryka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 marzec 2009 - 21:06

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Witam
Ja wymieniłem i pompkę i zaworki i wymieniłem podkładki pod przelewem i nic rano wystarczy że 3 razy ruszę pompką i pali i słysze już od nie jednego właściciela zetora o tym problemie więc stwierdziłem że ten typ tak ma i już nic nie kombinuje korona mi z głowy nie spadnie jak rano nim wsiąde pompne 3 razy pompką . A ten zawór powrotny znajduje sie po drugiej stronie pompy wtryskowej od strony pompy. No i jeszcze jedno sprawdz na bagnecie (miarce oleju) czy Ci czasem oleju nie przybywa jeśli masz centralne smarowanie, bo może być też tak że paliwo w pompie ucieka Ci do oleju (smarowanie pompy wtryskowej) wtedy pompa do regeneracji.

#67 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 15:40

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! 3 razy pompnąć nawet się nie powinno, przynajmniej tak jest teraz u mnie
choć sprawdzić nie zawadzi, to odkręce pompke, dam raz w góre i w dół, i jak poczuję opór to wszystko gra

#68 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 21:07

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! No i uporałem się z cofającym paliwem poszedł zaworek zawsze trzeba było pompowac po dłuższym przestoju lub gdy paliwa było mniej niż 1/4 zbiornika) A jakie były rytuały po zapowietrzeniu sanie paliwa ze zbiornika (wężykiem) trzymanie palca na śrubce do odpowietrzania i pompowanie. Ale ostatnio po odpowietrzaniu trzy dni codziennie rano i po wypadzie do lasu i straceniu godziny oraz wieluuuuuu nerwów (zapowietrzył się jak postał 3 godziny) dość- nowy cały komplet pompka z zaworkiem to . Miłe zaskoczenie 10 ruchów i samo zaciągneło paliwo ze zbiornika :P :) :P :) :P

#69 Share bananafryka

bananafryka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 21:32

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Trzeba było już kupić pompkę z plastikową końcówką wtedy nic nie odkręcasz pompki tylko podchodzisz i pompujesz nic nie odkręcasz a najważniejsze że nie ma rąk "pachnących " ropą ...... ja taką założyłem. Potrzebuje obciążniki do przodu pod spód do zetora pod chłodnicę jak byś coś wiedział to daj znać

#70 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 10:19

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! tylko to straszne badziewie,pol roku i cieknie-ja tak mialem.teraz stoi trzy dni i pali od kopa ,po 4 latach do tego doszedlem :P .mozna kupic jeszcze dodatkowy zawor zwrotny do weza- 20 zl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 14:45

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! żadne tam kupywanie pompki, na co to.
To jest taka część że dożywotnio powinno chodzić.
Filtry wymieniać, sprawdzać czy w baku nie robi się podciśnienia i nie lać paliwa z wodą. I jazda, silnik nawet nie powinien w żadnym momencie stracić ducha.

Apropo, potrzebował bym dodatkowe 4 obciążniki na tylne koła, jak ktoś by coś wiedział to niech da znać XP

#72 Share bananafryka

bananafryka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 18:22

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Mam 2 takie dwa obciążniki... ale ja znowu potrzebuje pod spód do zetora

#73 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1450 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 21:38

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! apista ja robie zetorem 800 -900mtg rocznie,wiec wiem co ile moze wytrzymac.jakosc dzisiejszych czesci nijak ma sie do oryginalnych- jak wielu twierdzi to juz nie ten zetor.dozywotnio to mozna wyrok dostac, a i tak po 25 latach wypuszcza
pompki reczne to 3 zdarlem.wszystkie oryginalne czesci po wymianie to zostawiam ,nieraz sie zdazylo ze po paru dniach musialem je zakladac bo nowe sie psuly , lub sluzyly na czesci do napraw

#74 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 10:08

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! No tego też nie brałem pod uwagę, że tak mocno eksplatowany...szczególnie pompka...
Ale tak zastanów się chwilkę, czy paliwo powinno schodzić do zbiornika?
Myślę że nie powinno, a to że schodzi to znaczy że coś nie gra.
Mam jeszcze jedno pytanie:
Po pracy, przy zgaszonym silniku odkręcasz kurek baku, czy słyszysz syczenie jak powietrze wlatuje do baku?

#75 Share manius

manius

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 13:43

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! ja swojego jeszcze nigdy nie pompowałem ale w ostojniku robią sieburzyny i pulsuje paliwko.

Edytowany przez wsk125ccm, 10 lipiec 2009 - 22:34.
Cyt. poprzedniego posta.

#76 Share Apista

Apista

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 450 postów

Napisany 09 marzec 2009 - 15:40

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! i w sumie tak powinno być,

nie cytuj poprzedniego posta bo wiadomo o co chodzi, czasem ostrzeżenia sobie nałapiesz niepotrzebnie.

#77 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 15 marzec 2009 - 13:10

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Mam zetora7211.
Też miałem problem z odpalaniem rano.Kupiłem pompkę ale nie pomogło,chodzi na starej od nowości 19lat.
winne były wężyki przelewowe nad wtryskiwaczami i podkładki które za każdym razem trzeba zakładać nowe.
Są dwa rodzaje podkładek wąskie i szerokie .do zetora nadają się tylko te wąskie . trzeba powymieniać wszystkie wężyki, te od baku też, najlepiej kupić na metry tylko zachodnie , nie polskie bo to badziewie po roku pękające.
jeszcze jedno w zbiorniku są dwie rurki jedna prosta druga powyginana.
fabrycznie tą powyginaną ciągnie paliwo i ta rurka się zatyka zanieczyszczeniami.
Trzeba zamienić wężyki przy zbiorniku .

#78 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 17 marzec 2009 - 22:17

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Ja w miom ZETORZE pompuję paliwo tylko przy wymianie filtra, a problem ten rozwiązałem w bardzo prosty sposób.
Z początku dwa zaworki zwrotne i praktycznie nic, potem nowa pompka kilka podkładek miedzanych i niby pomogło ale na krótko.I w końcu kupiłem nowe przewody paliwowe, ale są dłuższe i poprowadziłem je po swojemu.
ZASILAJĄCY IDZIE Z BAKU NORMALNIE NAD OBUDOWĄ SPRZĘGŁA ALE PÓŹNIEJ NA DÓŁ DO POZIOMU MISKI OLEJOWEJ I DOPIERO DO POMPKI ZASILAJĄCEJ.
A PRZELEW JEST ZAWIESZONY NA RÓWNI ZE ZBIORNICZKIEM PŁYNU HAMULCOWEGO.
Takie ich ułożenie nie pozwale fizycznie spłynąc paliwu i z odpalaniem nie mam kłopotu.
W tym temacie jest ok 80 postów i nie wiem czy ktoś o tym pisał ale prosze mi wierzyć u mnie to zdaje egzamin i polecam to proste i praktczne rozwiązanie.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

#79 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 18:00

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Problem się rozwiązał , bo kupił kolega nowe wężyki a nie dlatego że są inaczej poprowadzone.
Paliwo jak chcemy to poleci i pod górę wężykiem.
Te wężyki trzeba zamienić przy baku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share farmer7745

farmer7745

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 379 postów

Napisany 18 marzec 2009 - 21:18

Zetor 5211,7211 - pompowanie rano!!! Nie zamieniałem ich przy baku bo i po co skoro te rurki są jednakowej długości, przynajmniej powinny być różnią się tylko tym że do poszczególnych pojemności baku sę odpowiernio dopasowane.Poj. baku mam 95 L i te rurki raz oglądałem przy naprawie pływaka.Oczywiście jak będzie dziurawa i znajdzie się powyrzej poziomu paliwa to lipa.
Powtarzam, u mnie to pomogło i polecam a o pompowaniu coś wiem bo pierwszego ZETORA miałem od 1985 r.
ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.