Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt

283 odpowiedzi na ten temat

#121 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 24 luty 2010 - 17:43

Fendt Oj wydaje mi sie ze troche wczesniej , material do napraw na ten temat jest z 92 roku. Bardziej niz na date trzeba patrzec na numer ramy, elektryczny rewers zaczyna sie od numerow "20001"
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Dzisiaj, 05:17
  •  

#122 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 17:54

Fendt witam.
Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje wał korbowy do Fendt-a: 308 i 310, chodzi mi o nowy jak i o używany. Jeśli ktoś wie, to bardzo bym prosił o odpowiedź.

#123 Share dawid1862

dawid1862

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 18:16

Fendt kolega robil kapitakny w 309 lsa wał korbowy nie nadawal sie do szlifu bo cos tam go za mocno wytarło kupił u korbanków za 11500 zł reszta czesci zamienniki

#124 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 12:03

Fendt Witam na co zwrócic uwage przy zakupie fendta serii 300 z lat 93-2000 z ta nowa kabiną? Czy są jakieś rzeczy wymagające dokładnego sprawdzenia.
Czy ciagnik powinien ruszyć po puszczeniu sprzęgła na wolnych obrotach silnika czy dopiero po dodaniu gazu?
Czy powinien przyspieszać zgodnie ze wzrostem obrotów jak w normalnej skrzyni czy tak ja w automacie jakby z lekkim poślizgiem?
Czy jest jakas procedura umozliwiwająca wyświetlenie kodów błędów zapisanych w kompie czy podaje je lamka tylk wtedy gdy wystąpią? Gdzie ona się znajduje?
Czy zmiana kierunku jazdy i półbiegów powinna byc bez szarpnięc czy jakies lekkie są dopuszczalne?
jeszcze jedno może dziwne pytanie gdzie ten model ma kontrolke cisnienia oleju w silniku i skrzyni? Co pokazują wykresy na lewym wyświetlaczu oprócz paliwa ładowania i chyba temperatury, co pokazuje wykres na prawym wyświetlaczu?
Dzięki

#125 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 19:13

Fendt Jeśli chodzi o przyśpieszanie lub ruszanie, to zależy na jakim biegu będziesz ruszał i z jakim obciążeniem, jeśli będziesz ruszał na najwyższym biegu, na ogól przy ruszaniu z lekkim obciążeniem na każdym biegu należy dodać nieco więcej gazu ( zależy również jak na pompie są ustawione obroty początkowe ( 600 czy 1000 (przy czym nie będziesz musiał dodać dużo więcej gazu, a niżeli przy obrotach początkowych 600))

Co do wyświetlenia błędów musisz wejść: klawisz BI>Enter>(Strzałkami najeżdżasz na trójkąt) potem Enter i wtedy wyskoczą ci kody błędów, w celu przewinięcia klikasz strzałkami góra, albo dół. W serii 300 i 500 nie ma ikony(kontrolki) wyświetlające ciśnienie oleju.
Jeśli chodzi ci o to o czym myślę, więc jest to niech ci będzie wykres pokazujący szybkość półbiegu, który wskazuje przyporządkowana kropka. Najwolniejszy półbieg wskazuje kropka na samym dole, im szybszy półbieg, tym kropka przy kresce jest wyżej W serii 300 są 3 kreski, a w każdym innym 4.

#126 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 02 sierpień 2010 - 19:28

Fendt Trzeba jednak pamietac ze kody bledow mozna bardzo latwo skasowac.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#127 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 07:31

Fendt Jeśli dobrze zrozumiałem jesli masz pompe ustawioną na 1000 przy ruszaniu pustym ciągnikiem na szybkiej skrzyni bieg 1 półbieg 1 ciagnik nie ruszy po puszczeniu sprzęgła a dopiero po dodaniu gazu. Czy tak też jest gdy pompa ustawiona jest na 600? Jeśli ruszy przy przyspieszaniu nie powinno byc objawów ślizgającego się sprzęgła tylko wraz z wzrostem obrotów powinna wzrastać prędkość.
co do wyświetlacza chodzi mi o te wykresy słupkowe taki jak ten od paliwa i ładowania i chyba temperatury na lewym wyświetlaczu od czego sa pozostałe, jeden taki też jest na prawym z tymi półbiegami to się domyśliłem.
Odnośnie ciśnienia oleju w silniku w jaki sposób można zdjagnozowac czy jest np słabe chodzi mi o coś w stylu migającej lub palącej się kontrolki na ciepłym silniku (jest jakiś kod bółębu do tego)
Co do kasowania kodów błedów zakładam że jeśli użyje ehr półbiegów i się przejade kody zostana ponownie wygenerowane jeśli coś jest nie tak i bedzie można to zobaczyć.
Moje pytanie może są troche dziwne ale znajomy rozgląda się za czymś takim a ja nigdy nie miałem z tym modelem doczynienia.

#128 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 13:10

Fendt chciałbym się podpiąć do tematu ze swoją sprawą, mianowicie;
interesuje nas traktor o mocy 125-145koni
i w gre wchodzą traktorki z trzech serii: 300, 400 , 700
najbardziej skłanialibyśmy się ku 712 bo to 6cyl ale cena 100tyś euro netto jest trochę zaporową nawet jak na sprzęt tej klasy. i z stąd moje kolejne pytanie czym konkretnie prócz braku ramy różni się 312 od 412??
no i jaka jest różnica w cenie między nimi bo pewnie spora. ale gdybyśmy postawili na 312 to już z niej nie można nic wycisnąć, a być może w przyszłości potrzebny będzie większy ciągnik i np z 412 można będzie zrobić 414;D co nie wątpliwie jest plusem.
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#129 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 14:00

Fendt Im niższa seria tym ciągnik do lżejszych prac.
Np. 414 ma powiedzmy te 140km ale zdecydowanie lepiej spisze się w pracy z szeroką kosiarką niż ciężką orką do, której stworzony jest 714.

#130 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 03 sierpień 2010 - 17:48

Fendt A więc tak,412-76tys euro netto,312-64tys euro netto.312 różni się wieloma względam: inna kabina,silnik na pół-ramie,inna przednia oś,większy udźwig podnośnika,hydraulika load-sensing,przedni podnośnik standardowy,(w opcji) zawieszenie kabiny pneumatyczne dla 412,a dla 312 w opcji mechaniczne,i trochę więcej "przypierdół".No tak jak poprzednik pisał,712 to raczej do ciężkich prac polowych,noi porównując cenę pomiędzy 312 a 712 to można sobie kupić jakiegoś john deera 5M ;) Jak dla ciebie to bym celował w 413 lub 414,cena niższa niż 712,noi w pracach zielonkowych zwinniejszy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share Adrianos

Adrianos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 603 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 11:30

Fendt a nie wiecie czy można kupić np 412 z tym dachem z serii 200?? ile będzie kosztować takie full wyposażenie?? i co warto wsiąść a z czym odpuścić
Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

#132 Share janusz11

janusz11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 04 sierpień 2010 - 18:54

Fendt witam jesli można dołączyć to może ktoś podać za ile można kupić 716 nowego albo popokazowego na PROW

#133 Share ptasiek

ptasiek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 10:37

Fendt 716 kosztuje 400 zł netto, ale zawsze można się targować:)
Niestety nie są to tanie ciągniki.
W naszym gospodarstwie mamy 309 vario (kosztował nie mało) i obrabiamy nim 170 ha ornego plus 60 ha łąk

#134 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 10:41

Fendt 170 ha ornego 90 konnym ciagnikiem?? + hodowla??? to on chyba nie gasnie, ile mth nabijasz nim rocznie?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#135 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 10:57

Fendt ptasiek
Mi na model 714 przedstawili ofertę za jedyne 102 tys EURO NETTO :) ;)- zwariowali. Więc im podziękowałem.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#136 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 listopad 2010 - 11:07

Fendt w 2007 820 mialem za taka cene, no i euro bylo po 3,7
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#137 Share wariaty

wariaty

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 12:39

Fendt W Fendt 820 Vario 400 motogodzin chodził 24/24 przy orce na glinie spisał sie znakomicie ( kverneland 5 obrotowa zawieszana ).

#138 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 20 listopad 2010 - 13:02

Fendt

Trzeba jednak pamietac ze kody bledow mozna bardzo latwo skasowac.

nie każdy błąd da się skasować,wiem o tym bo pracuje takimi maszynami w Niemczech mianowicie fendt 412,312,818,mi w 818 wyskoczył głupi błąd,ujechałem 2 może 3 m gdy klejzowałem pole na zaciągniętym hamulcu ręcznym i wyskoczył od razu błąd,nie szło go skasować cały czas piszczało robić w polu było trzeba i dopiero na drugi dzień jak przyjechał serwis to ten błąd wykasował.w 412 wyskoczył mi błąd sam nie wiedziałem co to jest dopiero jak z szefem zajrzałem do książki to okazało się że trzeba przeczyścić filtry powietrza bo był zapylony.

#139 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 20 listopad 2010 - 16:52

Fendt Chyba nie do końca wiesz o co chodzi, ten od filtra w ogole nie ma kodu(tylko komunikat obrazkowy) i jeżeli filtr przeczyścisz to komunikat zniknie. Jeżeli padnie jakiś czujnik to najpierw wyskakuje nam obrazkowy i odczytujemy potem kod, jeżeli następnie wymienimy dany czujnik to obrazkowy zniknie, ale kod tego czujnika bedzie w pamięci i można go banalnie wykasować.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share maverick1803

maverick1803

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów
  • Lokalizacja:Wielkopolska-->powiat Jarociński-->moja miejscowość wieś Kadziak

Napisany 20 listopad 2010 - 17:12

Fendt

Chyba nie do końca wiesz o co chodzi, ten od filtra w ogole nie ma kodu(tylko komunikat obrazkowy) i jeżeli filtr przeczyścisz to komunikat zniknie. Jeżeli padnie jakiś czujnik to najpierw wyskakuje nam obrazkowy i odczytujemy potem kod, jeżeli następnie wymienimy dany czujnik to obrazkowy zniknie, ale kod tego czujnika bedzie w pamięci i można go banalnie wykasować.

zgadzam się to nie był błąd,a komunikat,nom ale też strasznie piszczało,dopiero po przeczyszczeniu filtra można było spokojnie pracować.

Dodaj odpowiedź