Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt

283 odpowiedzi na ten temat

#101 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 20:57

Fendt ok chcesz argumentow to na poczekaniu pare napisze:
1. pisales ze fendt jest zwrotny, no to byl taki test w top agrar, gdzie 936 profi wykrecil wynik 16 m, komentarza nie potrzeba.
2. mala pojemnosc silnikow najwiekszych modeli.
3. slabe rozlozenie masy, john i valtra praktycznie wszystkich serii wypadaja na tym polu duzo lepiej (oprocz nowej S, bo tej nie analizowalem).
4. sama masa tez by mogla byc wieksza (jesli zalezy nam by ciagnik byl tylko wolem roboczy), jesli ma sluzyc jako ciagnik uniwersalny to zaleta.
5. to wszystko sklada sie na niepowalający uciag w porownaniu do takich maszyn jak jd 8030, czy case magnum.
bezwzglednym plusem dla mnie to sterowanie ehrem przedniego podnosnika ;) oraz stosowanie ramy i niezalezny uklad amortyzacji przedniej osi.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Dzisiaj, 11:27
  •  

#102 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:00

Fendt Ok dzieki ale czy zauważyłem ze bierzesz pod uwage tylko modele wysokiej mocy a co myslisz o mniejszych??

#103 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:01

Fendt

@Mariusz_x taki urok fendtow ;) czy tez twierdzisz, ze to wynika z zawisci?? jest taka prawidlowosc, ze jak ktos wpada na forum jak "ura bura wódz podwóra" to mnie sie otwiera taka klepka, aby podpytac czy delikwent jest taki pewny siebie bo rzeczywiscie wie duzo na temat traktorow, fendtow i innych, roznych maszyn, czy prawo posiadania decyduje o wszystkim.

Powiedzmy, że zazdrość ma na to wpływ, ale nie tylko. Polakowi ciężko przyznać , że jego maszyny mogą być gorsze od maszyn sąsiada. Do tego dochodzi jeszcze siła marki, jakby nie patrzeć JD jest legendarną marką i wielu będzie jej bronić za wszelką cenę.

#104 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:06

Fendt Tomaszek-poczytaj też ten temat-http://www.agrofoto.pl/forum/Fendt-naj-naj-naj-ale-dlaczego-t1597.html&hl=naj-ja np.mam podobnie jak @brzozak że jakieś takie światełko alarmowe zaraz mi się zapala jak ktoś (nie mówię o Tobie) mówi że coś jest naj,naj-a jakoś tego uargumentować nie chce albo nie potrafi-u mnie w okolicy ostatnimi czasy występuje jakiś taki owczy pęd na Landini-co do pędu zrozumieć mogę-ale za cholerę zrozumieć nie mogę jak ludzie zdaje się dorośli ulegają jakimś bredniom powtarzanym przez dealerów,ba powtarzają je sami-krótko-Landini najlepsze jest i basta ;).Żeby nie było-w miejsce Landini można podstawić dowolną markę.

#105 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:10

Fendt Wszystko rozumiem i pisałem ze uzyłem złego zfromułowania ze the best ze najlepsze potem sie poprawiłem bo wiadomo ze żdna marka nie jest najlepsze ale mozna juz dokonac podziału ze ta marka jest lepsza od tej:)
Argumentowac sie staram tylko ciagle zostaje zepchaniety w doł...

#106 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:12

Fendt podobnie upierają się przy marce FENDT ale to tylko świadczy o braku otwartości ich umysłów(he he sorki za obraźliwe stwierdzenie)

#107 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:14

Fendt No to postaraj się jeszcze lepiej ;)-napisz w czym Fendt zabija konkurencję-uargumentuj to i spoko-nikt Cię za to nie będzie spychał w dół-z pewnością.

#108 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:33

Fendt Z tego co zaobserwowałem że zawsze najwięcej do powiedzenia o danej marce mają Ci co tylko o danej marce przeczytali w danych technicznych podanych przez producenta, usłyszeli od dilera, na targach widzieli maszynę, bądź usłyszeli: znajomy mówił………., lub taty kolega ma i powiedział……. itp. Natomiast osoby które posiadają dane maszyny o których toczy się rozmowa nie zawsze zabierają głos bo Ci co nie mają danych maszyn, zawsze ich przekrzyczą lub będą twierdzić że w danych technicznych jest inaczej……… lub jeszcze coś innego…….
Jeśli na forum ktoś napisze że w danej marce ma jakąś usterkę i pyta jaka może być temu przy lub jak ją usuną itp. to zazwyczaj wypowiadają się użytkownicy danej marki i służą wszelkimi poradami a Ci co wcześniej widzieli najwięcej o danej marce to już nie zabierają takiego głosu jak wcześniej.
To nie tylko tyczy się tego tematu innych również.
Mam nadzieje że nie dostane ostrzeżenia że post nie wnoszący nic do tematu, ale widzę że tu dużo jest takich postów.

#109 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 21:53

Fendt Dla poparcia mojeg twierdzenia ze fendty są mało awaryjne podaje własny przykład w moim 824 poza standardowymi przegladami typu filtry oleje itp wymieniłem tylko uszczelniacze od siłowników wspomagających pompe hydrauliczna a przepracowałem nizm juz 3000 mth sądze ze ten agrument wam sie spodoba;)

#110 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 22:15

Fendt @frutis ja np. jak pomagalem tacie wybrac cos to przez rok czasu jezdzilem po rolnikach posiadajacych najrozniejsze ciagniki, pytalem, czytalem, porownywalem parametry. jesli mi wyszlo ze np. MF model 6499 ma duzo za mala mase wlasna to musze go kupic, przekonac sie ze ma za mala mase i dopiero wtedy sie wypowiadac???
co do usterek to oczywistym jest to co napisales, ze glownie uzytkownicy beda pomagac, ale to jest moim zdaniem prawidlowe.

@tomaszek767 tak mozemy rozmawiac ;) napisz ktory rok 824, czy kupiles nowke czy uzywke.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#111 Share tomaszek767

tomaszek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 22:19

Fendt Widze ze wkoncu sie dogadaliśmy;) kupiłem nowy sprzecik Rok 2004 824 coprawda favorit ale niestey woleliśmy z ojcem miec zapas mocy niz kupił słbszego Vario Gdyby nie wysoki kurs Euro (wtedy 4,97) to pewnie teraz mialbym Vario ale niestety wyszło jak wyszło...i tak jestem bardzo zadowlony z niego ;D

#112 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 22:32

Fendt

Ok dzieki ale czy zauważyłem ze bierzesz pod uwage tylko modele wysokiej mocy a co myslisz o mniejszych??

Stare pięćsetki zwłaszcza 514 i 515 też miały problemy z niedowagą.

#113 Share frutis

frutis

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 22:42

Fendt brzozak2 jak napisałeś odnośnie tej masy własnej, wtedy użytkownik danej maszyny może się wypowiadać, gdyż jego wypowiedz jest poparta własną praktyką i doświadczeniem. A nie wypowiedzi z cyklu: „według mnie” „wydaje mi się” itp. Ja bym się bardziej liczył z opinią rolnika (nie traktorzysty) który posiada dany sprzęt, niż osoba która tylko o nim przeczytała bądź usłyszała, choć nie zawsze, bo czasami niektóry właściciele przechwalają swój sprzęt i mówią że wszystko ładnie pięknie a w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej (taka natura polaków).
To jest tylko maje zdanie odnośnie tego tematu i oczywiście Ty jak i inni użytkownicy nie muszą go podzielać.

#114 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 22:44

Fendt

Ok dzieki ale czy zauważyłem ze bierzesz pod uwage tylko modele wysokiej mocy a co myslisz o mniejszych??

jakosc przeoczylem ten post. modele 400 i 700 vario oceniam dobrze, nawet bardzo dobrze. seria 400 charakteryzuje sie niespotykana jak na ta klase wysoka mase (chyba tylko claas arion 500 jest ciezszy), dodatkowo w ofercie jest takze kompaktowa 300 vario, takze tutaj fendt sie postaral, bo poki co nikt inny nie oferuje tak duzego wyboru i tak bogatego wyposazenia jak ta marka.
serie 800 oceniam najgorzej, ze wszystkich to po prostu sredniej klasy ciagnik z wieksza moca, a w tej klasie juz raczej dba sie o konkretny uciag i moim zdaniem konkurencja odskoczyla fendtowi w tej serii.

#115 Share Matuch

Matuch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 21 grudzień 2009 - 14:08

Fendt Apropos siły uciągu. Przydałoby się zestwić konkurentów na takim polu ;)
http://www.youtube.c.../43/wq9LCf9rnaY
Nigdy nie dyskutuj z idiotą, nieświadomie sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem zniszczy doświadczeniem.

#116 Share Cineek

Cineek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 207 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 18:37

Fendt W sezonie ziemniaczanym codziennie widuję Fendt'a Farmera 309, fajny sprzęcik, szkoda że nie 6 cylindrowy silnik :D
Mam dwa pytanka dotyczące Fendt'ów mam nadzieję że pomożecie mi na nie odpowiedzieć.
1. Czy części do Fendt'ów sa na prawdę takie drogie?
2. Dlaczego Fendt 311 jest taki drogi?! Dla mnie 66 000zł za 92 rok to trochę dużo... albo 56 000 za 86 rok :(
Pozdrawiam :(

#117 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3532 postów

Napisany 27 styczeń 2010 - 20:28

Fendt 1. Tanie nie są.
2. Bo są to trwałe ciągniki. Seria 500 jeszcze bardziej trzyma cenę, np. 514 lub 515 potrafią kosztować blisko 200 tysięcy.

#118 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 luty 2010 - 11:06

Fendt Witam was koledzy. Ja dla siebie szukam Fenda 515 albo 514.
Natomiast mój sąsiad prosił mnie o radę bo chciałby kupić ciągnik o mocy 105-125km i ma na ten cel 40tyś.
Zwracał uwagę na fergusona 3080 lub 3090, jednak ja nie jestem pewny co do tych ciągników i polecam mu albo Fendta 611, 612 lub 312. Ma być to ciągnik do wszystkiego od ciężkiej pracy w polu ( przeważnie ciężkie ziemie) do siewu nawozów i transportu. Chciałbym się was w jego imieniu zapytać czy macie któreś ciągniki z tych wymienionych i jak wam się sprawują. Polecilibyście to co ja czy może coś innego???

#119 Share Juzek

Juzek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 24 luty 2010 - 15:28

Fendt Witam.
Od którego roku w Fendtach seri 300 został zamontowany Rewers?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#120 Share globus512

globus512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, piłka nożna, siatkówka, F1.

Napisany 24 luty 2010 - 16:22

Fendt Chyba od 1994 jak pojawiły się w tych nowszych kabinach ale nie jestem pewien.

Dodaj odpowiedź