Polecane posty

kosti68    17

Trzeba jednak pamietac ze kody bledow mozna bardzo latwo skasowac.


Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Jeśli dobrze zrozumiałem jesli masz pompe ustawioną na 1000 przy ruszaniu pustym ciągnikiem na szybkiej skrzyni bieg 1 półbieg 1 ciagnik nie ruszy po puszczeniu sprzęgła a dopiero po dodaniu gazu. Czy tak też jest gdy pompa ustawiona jest na 600? Jeśli ruszy przy przyspieszaniu nie powinno byc objawów ślizgającego się sprzęgła tylko wraz z wzrostem obrotów powinna wzrastać prędkość.

co do wyświetlacza chodzi mi o te wykresy słupkowe taki jak ten od paliwa i ładowania i chyba temperatury na lewym wyświetlaczu od czego sa pozostałe, jeden taki też jest na prawym z tymi półbiegami to się domyśliłem.

Odnośnie ciśnienia oleju w silniku w jaki sposób można zdjagnozowac czy jest np słabe chodzi mi o coś w stylu migającej lub palącej się kontrolki na ciepłym silniku (jest jakiś kod bółębu do tego)

Co do kasowania kodów błedów zakładam że jeśli użyje ehr półbiegów i się przejade kody zostana ponownie wygenerowane jeśli coś jest nie tak i bedzie można to zobaczyć.

Moje pytanie może są troche dziwne ale znajomy rozgląda się za czymś takim a ja nigdy nie miałem z tym modelem doczynienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

chciałbym się podpiąć do tematu ze swoją sprawą, mianowicie;

interesuje nas traktor o mocy 125-145koni

i w gre wchodzą traktorki z trzech serii: 300, 400 , 700

najbardziej skłanialibyśmy się ku 712 bo to 6cyl ale cena 100tyś euro netto jest trochę zaporową nawet jak na sprzęt tej klasy. i z stąd moje kolejne pytanie czym konkretnie prócz braku ramy różni się 312 od 412??

no i jaka jest różnica w cenie między nimi bo pewnie spora. ale gdybyśmy postawili na 312 to już z niej nie można nic wycisnąć, a być może w przyszłości potrzebny będzie większy ciągnik i np z 412 można będzie zrobić 414;D co nie wątpliwie jest plusem.


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Im niższa seria tym ciągnik do lżejszych prac.

Np. 414 ma powiedzmy te 140km ale zdecydowanie lepiej spisze się w pracy z szeroką kosiarką niż ciężką orką do, której stworzony jest 714.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A więc tak,412-76tys euro netto,312-64tys euro netto.312 różni się wieloma względam: inna kabina,silnik na pół-ramie,inna przednia oś,większy udźwig podnośnika,hydraulika load-sensing,przedni podnośnik standardowy,(w opcji) zawieszenie kabiny pneumatyczne dla 412,a dla 312 w opcji mechaniczne,i trochę więcej "przypierdół".No tak jak poprzednik pisał,712 to raczej do ciężkich prac polowych,noi porównując cenę pomiędzy 312 a 712 to można sobie kupić jakiegoś john deera 5M ;) Jak dla ciebie to bym celował w 413 lub 414,cena niższa niż 712,noi w pracach zielonkowych zwinniejszy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

a nie wiecie czy można kupić np 412 z tym dachem z serii 200?? ile będzie kosztować takie full wyposażenie?? i co warto wsiąść a z czym odpuścić


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz11    0

witam jesli można dołączyć to może ktoś podać za ile można kupić 716 nowego albo popokazowego na PROW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptasiek    0

716 kosztuje 400 zł netto, ale zawsze można się targować:)

Niestety nie są to tanie ciągniki.

W naszym gospodarstwie mamy 309 vario (kosztował nie mało) i obrabiamy nim 170 ha ornego plus 60 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

170 ha ornego 90 konnym ciagnikiem?? + hodowla??? to on chyba nie gasnie, ile mth nabijasz nim rocznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

ptasiek

Mi na model 714 przedstawili ofertę za jedyne 102 tys EURO NETTO :);)- zwariowali. Więc im podziękowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wariaty    0

W Fendt 820 Vario 400 motogodzin chodził 24/24 przy orce na glinie spisał sie znakomicie ( kverneland 5 obrotowa zawieszana ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba jednak pamietac ze kody bledow mozna bardzo latwo skasowac.

nie każdy błąd da się skasować,wiem o tym bo pracuje takimi maszynami w Niemczech mianowicie fendt 412,312,818,mi w 818 wyskoczył głupi błąd,ujechałem 2 może 3 m gdy klejzowałem pole na zaciągniętym hamulcu ręcznym i wyskoczył od razu błąd,nie szło go skasować cały czas piszczało robić w polu było trzeba i dopiero na drugi dzień jak przyjechał serwis to ten błąd wykasował.w 412 wyskoczył mi błąd sam nie wiedziałem co to jest dopiero jak z szefem zajrzałem do książki to okazało się że trzeba przeczyścić filtry powietrza bo był zapylony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    205

Chyba nie do końca wiesz o co chodzi, ten od filtra w ogole nie ma kodu(tylko komunikat obrazkowy) i jeżeli filtr przeczyścisz to komunikat zniknie. Jeżeli padnie jakiś czujnik to najpierw wyskakuje nam obrazkowy i odczytujemy potem kod, jeżeli następnie wymienimy dany czujnik to obrazkowy zniknie, ale kod tego czujnika bedzie w pamięci i można go banalnie wykasować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie do końca wiesz o co chodzi, ten od filtra w ogole nie ma kodu(tylko komunikat obrazkowy) i jeżeli filtr przeczyścisz to komunikat zniknie. Jeżeli padnie jakiś czujnik to najpierw wyskakuje nam obrazkowy i odczytujemy potem kod, jeżeli następnie wymienimy dany czujnik to obrazkowy zniknie, ale kod tego czujnika bedzie w pamięci i można go banalnie wykasować.

zgadzam się to nie był błąd,a komunikat,nom ale też strasznie piszczało,dopiero po przeczyszczeniu filtra można było spokojnie pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franek8350    0

A ja wierzę w to że Fendt nie ustępuje 1614 Kolega ma 309Ci i miał 1614, którą zamienił niedawno na Fendta 820. Ten sam gruber, a Fendt 309 wymiatał z nim trochę szybciej niż 1614 według licznika km/h w fendtcie z tym że jest lekki i miał poślizg

Edytowano przez Franek8350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja wierzę że pieprzysz głupoty (trudno niech dostanę procenty za "wyrazy" :mellow: )-chyba że Twój post miał udowodnić ze to 820 wymiata a nie 309 Ci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

@jaro

Szkoda słów na takich "typków" (na poprzednich stronach też można znaleźć głupie komentarze). Pewnie przedstawiciele Fendt`a nie próżnują i piszą takie głupoty...

Fendt 309 a Ursus 1614 :mellow: :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jozekkkk    0

panowie a jak sie sprawują amortyzowane osie w fendach jak z ich trwałóścia i waryjnośćią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

jak nie ma amortyzacji to na pewno sie nie popsuje, efekt super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptasiek    0

W kwietniu będzie rok. Dziś ma 943mth. Oprócz niego jest jeszcze 1204, c-360 i ciapek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Versu29V    5

Jak już ktoś wcześniej napisał warto trochę się rozejrzeć i sprawdzić inne marki. Fendt jest OK, ale bardzo drogi. Znam przypadki, że nie którzy choć naprawdę cenią tę markę wybierają maszyny innych firm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Ja jakbym miał wybierać między johnem a fendtdziorem to wybrałbym fendta dlaczego? paliwko :blink: i kilka innych rzeczy mam oba i wiem co mówie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ale żeś te parę rzeczy porównał-Fendta z serii 400 i JD 5020 :D -co do paliwa to niekoniecznie mi się w to wszystko wierzyc chce-ja akurat na zużycie paliwa nie narzekam-tyle że (jak już wielokrotnie wspominałem ) pompa wtryskowa w moim JD trafiła do serwisu Stanadyne na regulację ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

ja nie mówie że johndeere to zła marka bo poco miał bym kupywać? Ja tylko mówie że wolałbym fendta po prostu lepiej mi się sprawdził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Anteek
      witam problem zFENDT 939 błąd  EDC1d.1.08  2015 rok
      Błąd pojawia się pod obciążeniem czy to transport czy pole.. 
      Wymieniony układ cały paliwowy ponad 50 k pln poszło i dalej ciągnik nie działa... wtryski pompa paliwowa wymieniona nic nie pomogło...
      Czy ktoś miał problem podobny z ciągnikiem?
       
    • Przez Zielony111
      Witam .Czy ktoś wie ja kalibruje się skrzynie Vario . Nie chce wzywać serwisu ponieważ wiem że nie potrzeba do tego podłączenia komputera .Jeśli ktoś umie to zrobić poprosze o instrukcjie . Z góry dziękuje .
    • Przez Kamilx
      Witam znajdzie sie ktos to posiada instrukcje napraw do fendt 311lsa i zechcialby sie nia podzielic? 
    • Przez tomgli
      jak w temacie, ktos sie do tego dobierał??
      Zajrzałem tam ale chyba trzeba wybić sforzen od rączki zeby dostac sie do tłoczka i moze by sie udało uzupełnic płyn.
    • Przez Menek
      Witam wszystkich mam pytanie czy Fendt farmer 307 lsa z1987 r ma filtr skrzyni biegów jeśli tak to gdzie dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj