Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt

283 odpowiedzi na ten temat

#41 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 18:31

Fendt @jaro siła uciągu to nie KW tylko KN. KW to moc i faktycznie tak jak pisałem jest nieco mniejsza od 1614.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Dzisiaj, 10:18
  •  

#42 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 08 listopad 2008 - 18:44

Fendt @gracjan - http://www.dlg-test....t_312_Vario.pdf i http://www.dlg-test..../ursus-1634.pdf

#43 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 01:09

Fendt Dzieki za ciekawe linki. Zgadzam się moc silnika w 1614 jest zdecydowanie większa, lecz praktyczne wykorzystanie tej mocy w warunkach polowych niestety wygląda już nieco gorzej - brak doboru odpowiedniego przełożenia do zmiennych warunków w czasie pracy.
Pozdrawiam.

#44 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 07:20

Fendt Z tym stwierdzeniem z kolei zgadzam się w całej rozciągłości-wiem co oznacza tylko parę biegów w polu-tak że serdecznie współczuję posiadaczom np.postlicencyjnych Ursusów :lol:

#45 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 11:00

Fendt co nie zmienia faktu ze fendt zaczepiony do przyczepy o masie 20 t, na polu, pogrzebie troche kolami i nie ruszy, a ursus pojedzie - taka sytuacja jest prawdopodobna
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 listopad 2008 - 11:19

Fendt Jak dla mnie to ciężko porównać 2 ciągniki różnych klas. 312 to z założenia mocny ciągnik pomocniczy, stworzony z myślą o kosiarce czy prasie a nie ciężkich pracach polowych. Same gabaryty nie dają mu takich możliwości jakie ma 16. Jeśli już koniecznie porównywać Ursusa z Fendtem to chyba z serią 500 albo 700, wtedy takie porównanie ma sens.

#47 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 11:22

Fendt Ale tylko na razie-od następnego roku Fendt zaleca stosowanie jedynie kompatybilnych przyczep-każda przyczepa będzie miała nadany unikalny numer identyfikacyjny (mikrochip wszczepiony w dyszel)-dana przyczepa której dany Fendt nie będzie mógł ruszyć z miejsca zostanie zapamiętana przez ten mikroukład a przy następnym podczepieniu prześle sygnał do ECU ciągnika -a ten już będzie wiedział co zrobić z krnąbrnym bydlęciem :lol:

#48 Share fendt930

fendt930

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 12:00

Fendt fendt o mocy 100km to jest model 311, a musisz mieć na niego duuuużo kasy mnie fendt serii 200 s 90 konny miał kosztować 49 000 euro+22% vatu co na dzień dzisiejszy wychodzi 216 000zł wejdz na strone państwa korbanków tam masz wszystko o fendt . kedyś czytałem że fendt to mercedes wśród ciągników

Edytowany przez brzozak2, 09 listopad 2008 - 12:26.
jak mozna napisac dzię zamiast dzień, chlopie w kurniku sie ksztalciles?? zainstaluj sobie firefoxa - to nie boli

#49 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 12:05

Fendt Ale ża jak ? :lol: I z czym mam skonsumować tego posta kolego @fendt930.

Bo tak za bardzo nie wiem o co Ci c'mon ?

A jak dla mnie merc to się mocno zdewalułował :D .
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#50 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 12:12

Fendt Postaram się przetłumaczyć:
-kolega nie kupił Fendta
-Fendt ten miał kosztować 49 tys Euro+VAT
-strona Korbanków to oficjalna strona Fendta :lol:
-kolega Fendt 930 umie czytać (czytał o Fendtcie-Mercedesie)
-pisać to już raczej niekoniecznie :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 12:23

Fendt po prostu nie wyrabiam z tym kolesiem, pisze z bledami, z literowkami, nie w temacie, zdania formułuje nieciekawie, zaklada bezsensowne tematy i ma 26 lat co najwazniejsze!!
mam nadzieje, ze szybko cos przeskrobie, dostanie 30%, wiec mozna wlepiac pierwszego bana, pozniej jeszcze cosik i ban forever :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#52 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 13:52

Fendt Nie chciałbym tu zachwalać marki fendt i pisać jakieś herezje:). Z całym szacunkiem do forum mogę powiedzieć, iż w warunkach polowych obserwuje większy uciąg 312 niż 1614.
312:
-obciążnik na przednim tuzie 900 kg,
-ogumienie: tył 540/65 R38, przód 480/65 R24 Michelin Multibib

1614:
-standardowe obciązenie
-ogumienei: tył 18.4 R38, przód 14.9 R24 Barum

Być może to też zasługa ogumienia.. Z ciekawości zważe jeszcze oba ciągniki na dokladnej wadze i napisze jak to wygląda:)
Pozdrawiam

#53 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 15:47

Fendt A ja trochę namieszam z tym super sprzętem :lol:
Ale najpierw pytanie czy Fendt Vario chodzi w automacie z silnikiem (sam zmienia biegi w przypadku zwiększenia lub zmniejszenia obciążenia) i czy można
przełączyć tą funkcje na sterowanie ręczne .

#54 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 15:49

Fendt to wlasnie jest system TMS, a czy mozna go przelaczyc na sterowanie reczne to nie wiem

#55 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 16:03

Fendt No to powiem tak .Sąsiad kolega w tym roku pierwszy sezon jesienny obrabiał Fendt'em 716 i z tego co mówił a i z mojej własnej obserwacji stwierdzam
-Ciągnik żadna rewelacja pod względem uciągu .
Ciągnik orał pługiem George Besson 5x 40 oraz ciągał atlasa 4,5 m .W pługu orał z prędkością 7 km/h a w agregacie pierwszy raz w oranym 6,5 -7km/h a dopiero druga poprawka na polu z prędkością 12 km/m .Według mnie jak na ciągnik 165 km + jakaś tam nadwyżka to troszkę słabiutko .

#56 Share gracjanrojek

gracjanrojek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 16:24

Fendt jak masz TMS to możesz go w każdej chwili wyłączyć jednym przyciskiem nawet w trakcje jazdy

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 16:33

Fendt @vril a na jakiej ziemi??
bo w orce to ma kluczowe znaczenie :lol:
natomiast nie wiem dlaczego z agregatem tak zdychal, ja ciagam MF atlasa 6m i fakt 12 km/h nie osiagam, ale te 10-11 daje rade

#58 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 17:22

Fendt

Nie chciałbym tu zachwalać marki fendt i pisać jakieś herezje:). Z całym szacunkiem do forum mogę powiedzieć, iż w warunkach polowych obserwuje większy uciąg 312 niż 1614.
312:
-obciążnik na przednim tuzie 900 kg,
-ogumienie: tył 540/65 R38, przód 480/65 R24 Michelin Multibib

1614:
-standardowe obciązenie
-ogumienei: tył 18.4 R38, przód 14.9 R24 Barum

Być może to też zasługa ogumienia.. Z ciekawości zważe jeszcze oba ciągniki na dokladnej wadze i napisze jak to wygląda:)
Pozdrawiam

No ale gdyby taka 16 miała ogumienie tył 600/65R38, przód 480/65R24 Michelin Multibib :lol: w pełni sprawną skrzynię 16/8 ( a nie często spotykaną 6/3 :D ) oraz rozsądnego operatora to Fendt 312 V by mu nie podskoczył :D

Sam jestem w stanie osiągnąć większą wydajność prac polowych w sprzyjających warunkach Ursusem 1134 w stosunku do takiej 16 ze skrzynią 6/3 (bez wzmacniacza momentu) :D

#59 Share Vril

Vril

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 661 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 17:36

Fendt @brzozak2 - Ziemia akurat nie ma tu znaczenia bo ja z tym sąsiadem mamy podobne warunki .Tylko na prawdę nie wiem o co chodzi z tymi cienkimi
prędkościami .Ja swoim JD 6820(135 koni) +ibis ustawiony na 2 m orze z prędkością średnio 8,8 km-10,5 km /ha a on tym swoim GB 5 skib któremu serwisanci ustawili 5x40 czyli 2m jedzie 7 km/h i kolega mówi że więcej nie może.
Druga sprawa to ten Atlas .Ty jedziesz 10-11 km/h 6m a on pierwszy raz w orane jedzie 7 km/h i Atlas 4,5 m :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 listopad 2008 - 18:54

Fendt no ja nie wjezdzam agregatem w orane, bo to nie ma w moim przypadku najmniejszego sensu.
jest jedno wyjscie zaczepic twoj ciagnik do tego agregatu i zobaczycie czy cos rzeczywiscie jest nie tak, czy akurat ten agregat i ten plug wymagaja tak duzo sily

Dodaj odpowiedź