Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt

283 odpowiedzi na ten temat

#241 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 04 styczeń 2013 - 19:35

Fendt Ok, ale chodzi mi o sam wygląd estetyczny, wiem, że potrzebne, ale nie mogli tego lepiej wizualnie rozwiązać? Nie wiem może mi przećmiewa trochę, że fendty od wielu lat i same 700tki.. Pozatym wiele pozmieniali w wyglądzie to już nie ten sam ciągnik od strony estetyki oczywiście ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt Dzisiaj, 12:20
  •  

#242 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 19:38

Fendt Taki zielony ufoludek ;)
Ja już się przyzwyczaiłem :P

#243 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 20:20

Fendt Kris14 ty masz jakieś Fendty skoro tak dużo piszesz w tym dziele i dużo wiesz??

#244 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 20:33

Fendt Nie -_- jeszcze nie :P

#245 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 20:47

Fendt @Kris14 myślałem, że te w avku to Twój :P
A jaki kolega chce kupić? Sam będę (w sumie wujek, no, ale i tak ja bede nim większość robił :D ) posiadaczem za 2 tygodnie Fendta 714 vario. Masz coś, jakiegoś na oku?

Edytowany przez Famer21, 04 styczeń 2013 - 20:50.

#246 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 23:01

Fendt Coraz większymi krokami zbliża się zmiana allrounder'a i może będę szukał jakieś używki Fendta, myślałem o 300Ci, może 400Vario, a jak będę szejkiem to nowa 512 heh B)
Powiem tak: wszystko biorę pod uwagę, każdą markę

#247 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 23:18

Fendt Wiesz co no fendty są najlepsze heh moc, praca, komfort. Ale fergusony mają oszczędne silniki, Deutz-fahr również mocne tyle z ciągników, które bym brał pod uwagę.. Noo może jeszcze new holland, ale to bardziej kombajny z tego co wiem mają dobre. A tak po za tymi to nie wiem jakie można jeszcze rozważać :) ?

#248 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 23:24

Fendt Oj, bardzo się z tobą nie zgodzę bo Fendty są najbardziej oszczędnymi ciągnikami. A moc to podobno mają silniki JD. Czy są jeszcze dostępne nowe farmery,favority? Jeśli nie to kiedy ich wycofali jako nowe ciągniki na sprzedaż?

#249 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 styczeń 2013 - 23:25

Fendt Wszystko zależy od zasobności portfela :) dlatego już za w czasu zbieram informacje i opinie i wszystkich ;) bo handlowcom nie wierze bo potrafią ładnie kity wciskać.

#250 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 15:49

Fendt Jeśli chodzi o portfel to fendt najdroższy... ;/ Ale najwytrzymalszy. Zresztą każdy bedzie pisał to samo o swoim ulubionym ciąniku, nie wiem ile masz ha, ale fendt to przynajmniej na 40-60ha pola, bo inaczej zakup Ci sie nie zwróci..Awarie są bardzooo żadko zależy od tego kto jak eksploatuje ciągnik, no chyba, że się kupi pechowo wtedy pech poprostu, awaria jak się już jakaś pojawi i coś do wymiany to...no kasa nie z tej ziemi, ale coś za coś..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 17:11

Fendt 50ha to chyba na jakąś małą 3setke :P Cena większych modeli zabija a jeszcze bardziej zabijają koszty serwisowania :( Niestety za tak dobry komfort pracy trzeba baaardzo słono płacić.

#252 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 18:45

Fendt Dlatego rozglądam się również za takim 309C/Ci lub np 509C, tylko że to już coraz bardziej wypracowane ciągniki są... dziwnym trafem wszystkie mają przebieg ok 6tys mtg lub 8tys :) a dobrze wiadomo że poniżej 12-15tys mtg nikt 500setki się nie pozbywa :)

Edytowany przez kris14, 05 styczeń 2013 - 18:46.

#253 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów

Napisany 05 styczeń 2013 - 19:04

Fendt Wiesz co wszytkie, które sa na sprzedaż mają na licznikach 7-8 tyś mth, a komputerze po 10-11 :) dlateego też na sprzedaż.. Nikt nie sprzedaje dobrego fendta, tylko jeśli juz ma najechane i szkoda naprawy w przyszłości, swoje zrobił, więc odpicować z zew, fotki po umyciu na allegro i sie ludzie zachwycają... a siądziesz do niego, przejedziesz się to czujesz co i jak...

#254 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 08 styczeń 2013 - 22:37

Fendt Witam, są jeszcze dostępne nowe Farmery,Favority? Czy już ich dawno nie ma? Kiedy ostatnie sztuki można było kupić?

#255 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 08 styczeń 2013 - 23:23

Fendt q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 14:39.

#256 Share sthranislaw

sthranislaw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 14 styczeń 2013 - 22:15

Fendt a ja jako laik i nie powiem miłośnik Fendta niestety nigdy chyba nie bede mieć (lotto, jakiś może szejk mi podaruje) chciałbym się dowidzieć coś na temat pracy ale takiej jak to widać na filmach... Troszkę niedowierzam że gość może siedzieć i nic nie robić a ciągnik idealnie sam nawraca i np robi agragatem jak mówił dziadek na urzecha (czyli "zagragatorowane", wolne ,zagragatorowane", wolne ). Chciałbym zobaczyć filmik jak się tworzy taką marszrutę dla ciągnika od a do z

#257 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 15 styczeń 2013 - 08:23

Fendt Tutaj to się nazywa AutoGuide, http://www.chandlers...anuary_2010.pdf
to nie jest kwestią ciągnika tylko jego wyposażenia, nawet C-330 możesz tak pracować jeśli masz dobrą nawigację. W Fendt'dzie jest to zintegrowane z układem kierowniczym i faktycznie maszyna jest sterowana przez nawigację ale to samo możesz zrobić np za pomocą Trimble EZ-Steer w Zetorze :) Jakiś czas temu Fendt opracował taki system, że nie potrzebujesz operatora w drugiej maszynie, tylko ona jest prowadzona przez pierwszą, po prostu kopiuje wszystkie ruchy ciągnika prowadzącego tylko przesunięta o szerokość narzędzia i w efekcie uzyskujesz traktor widmo, który sam sobie jedzie bez operatora :) W sieci jest dużo materiałów na ten temat jak i na yt filmów.

Edytowany przez kurak, 15 styczeń 2013 - 08:24.

Pozdrawiam,
Robert

#258 Share rmiecz8 rmiecz8

rmiecz8
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 styczeń 2013 - 17:20

Fendt q

Edytowany przez rmiecz8, 18 wrzesień 2013 - 14:40.

#259 Share Piters182

Piters182

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 721 postów

Napisany 18 styczeń 2013 - 18:14

Fendt Też bym chętnie spróbował tych GPS szczególnie przy pryskaniu lub rozsiewaniu nawozów, ale co ja mogę poszaleć jak mam 80ha w 60 działkach, najwięszy kawałek ma 6ha a najmniejszy lepiej nie mówić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share kurak

kurak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 19 styczeń 2013 - 08:50

Fendt @Piters182, pomyśl nad taką prostą nawigacją jak FarmNavigator, nie jest droga a bardzo pomocna. Korzystałem z niej przez cały sezon i muszę powiedzieć, że na prawdę dawała radę. Sprzedałem bo kupiłem rozsiewacz z nawigacją i nie potrzebowałem dwóch. Przyda Ci się szczególnie przy opryskach bo ma coś takiego jak wirtualna sekcja belki polowej, chodzi o to, że będzie pokazywał kiedy robisz nakładkę oprysku i wtedy wyłączasz sobie daną sekcję. Bardzo fajna sprawa. Przydatna również przy rozsiewaniu nawozów bo mimo stosunkowo niskiej ceny jak za nawigację rolniczą jest dokładna. Mogę powiedzieć, że jakość jazdy równoległej jest porównywalna z nawigacją Amazone za 4 razy większą cenę.
Pozdrawiam,
Robert

Dodaj odpowiedź